reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

reklama
Wózek taki :

11uq3.jpg

tu wersja spacerowa:

spacerf3wkant5.jpg


A taki będzie kolor:

kiddyclassic2007012tv4.jpg
 
witam,może tak na wstępie to mam 35lat,od 12 lat jestem szczęśliwą mężatką i mamą 12letniego syna krzysztofa a teraz czekamy na przyjście na świat naszej upragnionej córci,a co do zakupów dla maleństwa to
mam już:
zestaw aventy bizneswoomen,używany z allegro(wymienie tylko do laktatora wkładkę silikonową)
zestaw startowy butelek aventy
wkładki laktacyjne
zestaw pościeli+baldachim do łóżeczka
leżączek-bujaczek fisher price
7 szt body
i jeden sweterek
oraz zamówioną mam już wyprawkę do szpitala i pare ciuszków
narazie tyle bo mąż mnie tyra że siedząc na allegro i oglądając to wszystko dostaje fioła na punkcie tego wszystkiego:-D
 
Bastra bardzo ładny wózek, jak on ślicznie wygląda w wersji podwójnej
Ganiolek to już niezły zestaw uzbierałaś, tez pomyślałam żeby no, podgrzewacz i laktator kupić używane. Może jakaś mama w wolnym czasie pomoże szukać, ja sie na nich kompletnie nie znam??
 
Ona_Mika ja bym się wstrzymała, mam 2 synów i przy żadnym nie używałam ani laktatora ani podgrzewacza. Jak się karmi piersią na żądanie laktator może nie być potrzebny (mi nie był), chyba że bejbika się z kimś zostawia - i mleko na zapas. Ewentualnie można kupić później, jak stwierdzisz że faktycznie go potrzebujesz.
A podgrzewacz - podobnie - jeśli mleko z cyca, to zawsze jest ciepłe i gotowe ;) A jak się malucha zostawia rzadko, można butelkę podgrzać choćby w rondelku z gorąca wodą. Zależy czy/jak często/do czego będziesz używać podgrzewacza. W każdym razie nie jest to rzecz bez jakiej nie można się obejść. Zwłaszcza przy dziecku karmionym naturalnie.

I jeszcze jedno. Podgrzewacze czasem pasują do typu butelek tej samej firmy, bo są szersze i węższe butelki - podgrzewacze tak samo. Nie do każdego np włożysz butelkę-balonik ;)) Trzeba oglądać.
_____________________________________________________________________

I jeszcze pytanie. Czy mamy co mają małe dzieci mogłyby się podzielić doświadczeniami co do wkładek laktacyjnych? Bo niewiele pamiętam.
Szukam takich które nie są płaskie, tylko mają anatomiczny kształt (jak miseczka). Najlepiej z przylepcem -do stanika. I najlepiej z wyprofilowanym "wgłębieniem" na sutek, który w trakcie/po karmieniu nie lubi być spłaszczany takimi płaskimi wkładkami :/
Kupiłam dziś wkładki Johnson's -pamiętałam że te spełniały wszystkie moje wymagania. I jest ich 50 w paczce za 12 zł. I drugie - Rossmana - BabyDream, ale tych nie znam. Skusiła mnie cena - 4 zł za pudełko 30 sztuk. Poza brakiem przylepca wyglądają praktycznie tak samo jak Johnson's.
Ktoś testował te i inne? ;)
 
Samhain, ja właśnie słyszałam ze podgrzewacze są do d**y bo podgrzanie zimnego mleka zajmuje 10min, a w rondelku tak jak mówisz 3 min i ze to strata pieniędzy. Moja mama mówi ze to potrzebne i ze koniecznie ma być. Nad lakatatorem sie zastanawiam bo od października mam szkołę i będę musiała dzidzie zostawić, chyba ze zrezygnuję z karmienia, a tego bym nie chciałą
 
reklama
Samhain - ja najlepiej wspominam wkładki aventu - szczególnie na początku gdy laktacja nie była unormowana i duża chłonność wkładek była miel widziana. Fajne też były z belli i chyba też tańsze ale ostatnio widziałam zupełnie inne opakowania więc nie wiem czy wewnątrz pozostały te same wkładki. Inne wkładki miałam sporadycznie i nie zawsze mi pasowały. Totalną porażka były takie bez przylepca. Momentalnie wybierały się w świat.

Ona-Mika nam podgrzewacz nie był potrzebny. jak przeszliśmy na butelkowe karmienie to mikrofala jest znacznie szybsza do podgrzania wody.
 
Do góry