reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

SylwiaZG bardzo fajne spodenki i to rozpinane w kroku na napki bardzo wygodne rozwiązanie Też chce takie :tak:

Ja dzisiaj zaatakowałam między innymi textil market ale było tam tak gorąco że myślałam że padne.

a to moje zakupki:
body w paseczki (uwielbiam paseczki:-)), półśpiochy, czapeczka, czyli na zielono
u7.JPG


kawtanik w paseczki z krótkim rękawiem i ażurowe białe półśpiochy
u8.JPG


biały kaftanik
u9.JPG


koszulka z psiaczkiem
u10.JPG


mini skarpetki zdziwiłam się że takie malutkie :-)
u11.JPG


Niektóre dzisiaj kupione rzeczy zestawiłam z tymi co kupiłam wcześniej i powstały kompleciki chyba odkryłam swoje nowe hobby :-D

Dziewczyny wklejajcie co kupiłyście bo ja uwielbiam ogladać. Chyba się uzależniłam.
 
reklama
Sylwia śliczne, czyżbyś na chłopca sie ustawiła??
Misia śliczne kompleciki, dziś byłam w textilu rozglądałam się, śliczne tam rzeczy i właśnie jakie kompleciki można potworzyć.

JA dziś kupiłam tylko 2 body, raczej na dziewczynkę, na 3-6miesiąca
 
Monika - jak się włoży kolorowy kaftanik pod spód będą i dobre dla dziewczynki:)

Misia - jeszcze 2 pary są w moim sklepie:) chcesz?:)
Rozmiar jest 56, ale podwójne zapięcie na szeleczkach, więc mam nadzieję, że trochę posłużą:)
Bardzo fajne te Twoje zestawiki - zielone paseczki super!
Szkoda, że u mnie nie ma tego sklepu:( Jak byłam w normalnym dziecięcym, to załamka - zwykłe śpiochy od 40 zł:szok::szok::szok: już wolę Allegro i zakupy w VABBI:)

I przyszedł listonosz:) Mam już spodnie!!! Bojówki są ok:) :) Dobre i wygodne:) Dzisiaj kupiłam też bluzeczkę, która świetnie do nich pasuje:) Jeszcze ze 2 takie dłuższe zakrywające pas kupię i będę zadowolona;)
 
Misia, Amandia, Sylwia przecudowne sa te ciuszki.
Ja rowniez zwracam uwage na sklad ciuszkow, zawsze wybieram 100% bawelny, bo prawdopodobne te sztuczne dobrze "nie oddychaja".
Tylko, ze to wszytko to z Chin i tak nie wiadomo jak to bylo produkowane.:szok:
 
SylwiaZG no nie bede cię zatrudniać do kupowania hehe ale dzięki :)

kasiek ja właśnie jestem jakaś uczulona i zawsze patrze czy ubranko jest 100% bawełniane i czy czasem nie pochodzi z chin bo też się nasłuchałam że te ubranka są podejrzane.

aha ja jeszcze zwracam uwagę na to aby nie było naprasowywanek na ubrankach szczególnie takich delikatnych bo w praniu to się kruszy i nie wiadomo jak prasować. Parę razy się upierze i nijak to wygląda. Dzisiaj złamałam tą zasadę i kupiłam koszulkęz pieskiem naprasowaną ale kosztowała 6 zł więc jak nawet się zniszczy to trudno. Oczywiście nie wszystkie naprasowanki tak się zachowują ale łatwo poznać która się w praniu rozleci jak sie roziagnie pod palcem materiał to się zaczyna rozchodzić.
 
Wyprawka dla dziecka


Dobrze wiemy jak trudnym zadaniem jest przygotowanie wyprawki dla naszego dziecka. Często kupujemy artykuły, które w rzeczywistości nigdy nie są wykorzystane lub używane są raczej sporadycznie.

Dlatego na tej stronie postaramy się pomóc rodzicom w skompletowaniu wyprawki uwzględniając w niej artykuły, które według nas są niezbędne w początkowym okresie życia dziecka.


Spanie:
- łóżeczko z 3-stopniową regulacją wysokości
- materac do łóżeczka
- rożek z wkładem kokosowym
- 2 kocyki: 1 bawełniany, 1 polarowy lub akrylowy
- wypełnienie bawełniane: poduszka + kołdra
- 2 komplety pościeli na zmianę; 2,3 lub 4 elementowej, w zależności od tego czy chcemy mieć pościel z ochraniaczem na szczebelki i baldachimem
- 3 prześcieradła z gumką na materac frotte lub bawełniane
- 3 ceratki ochronne na materac
- przewijak na łóżeczko 120x60 lub 140x70 w zależności od rozmiaru łóżeczka


Kąpiel i pielęgnacja:
- wanienka do kąpieli
- termometr do wody
- 2 okrycia kąpielowe z kapturkiem
- materacyk do kąpieli
- bezpieczne nożyczki dla niemowląt do paznokci
- szczotka do włosów z miękkiego włosia
- płyn do kąpieli z oliwką lub mydło dla dzieci
- oliwka dla niemowląt
- krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała
- sterylne gaziki
- bezpieczne patyczki do uszu
- spirytus 70 %
- sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska
- aspirator do nosa lub gruszka
- wielorazowe podkłady do przewijania
- pieluchy tetra
- pieluchy flanela
- pieluchy Pampers
- krem pielęgnacyjny Sudocrem

Karmienie:
- butelka ze smoczkiem 125ml
- szczotka do mycia butelek i smoczków
- podgrzewacz do pokarmu
- sterylizator do butelek (w przypadku karmienia butelką)
- termoopakowanie
- pojemnik na mleko w proszku (w przypadku karmienia butelką)


Ubranka:
- 5 koszulek bawełnianych lub body
- 5 bawełnianych kaftaników
- 5 bawełnianych śpioszków (najlepiej na zatrzaski w kroku co ułatwi przewijanie)
- 3-4 półśpiochy
- 3-4 pajacyki zapinane na zatrzaski
- 2 pary skarpetek bawełnianych
- czapeczka na dwór (grubość w zależności od pory roku)
- 2 czapeczki bawełniane po kąpieli
- rękawiczki niedrapki na ostre paznokietki dziecka (przydatne w pierwszym okresie)
- kombinezon zimowy jednoczęściowy (opcjonalnie od pory roku)


Spacer i podróżowanie:
- wózek (najlepiej wielofunkcyjny) + moskitiera + folia przeciwdeszczowa
- fotelik od 0-13 kg
- torba na akcesoria dziecka
- nosidełko dla niemowląt
- kombinezon zimowy jednoczęściowy (opcjonalnie od pory roku)
- pościel do wózka


Artykuły dla mamy po porodzie:
- podkłady poporodowe (bardziej chłonne od zwykłych podpasek), 3 opakowania
- jednorazowe majtki poporodowe, 10 szt.
- laktator ręczny lub elektryczny
- 3 biustonosze do karmienia
- 2 opakowania wkładek laktacyjne jednorazowych lub wielorazowych
- koszula do karmienia piersią
- płyn do higieny intymnej
- herbatka lub zioła na laktację


Zabawki dla niemowląt:
- karuzele
- leżaczki
- klocki
- puzzle
- maty edykacyjne
- gryzaki

Pozostałe artykuły:
- poduszka poporodowa z dziurką (ułatwia siedzenie po porodzie)
- poduszka do karmienia
- proszek do prania ubranek, pościeli i pieluszek malucha
- nosidełko dla niemowląt
- karuzela nad łóżeczko
- leżaczek - bujaczek
- smoczki do uspokajania
- pojemnik na smoczek
- łańcuszek do smoczka
- termometr do pomiaru temperatury ciała (najlepiej douszno-doczołowy, pomiar w 1 sekundę) lub termometr elektroniczny pod pachę
 
Domanska, gdybys przeczytala nasz watek od poczatku widzialabys ze Asioczek juz nam zycie ulatwila i wstawila liste, i to o tyle wartosciowa ze uzupelniona uwagami doswiadczonej mamy.Teraz czekamy az nasze guru Asia wstawi liste do szpitala, i juz wiem ze beda tam rzeczy naprawde niezbedne, bo Asia jest pragmatyczna i....doswiadczona:-)
kasia, powalila mnie ta sukieneczka z majtusiami, jest genialna.i spiszoki w zabki tez sa slodziutkie. Ja tez chce dziewczynke......
 
reklama
Do góry