reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków

Dziewczyny piorące, jeszcze zdradźcie na ile stopni wstawiacie pranie? Na 90? Czy na 60 wystarczy?

wiesz co ja piore w 40 , ponieważ wiekszość jest kolorowa i z wzorkami i po takiej temperaturze mogloby juz średnio wygladać... no chyba,ze masz iekszość białych, a poza tym zawsze zagladam na metke w ilu stopniach mozna prać. Wydaje mi sie,ze jak wypierzesz w 40 a potem wszystko przeprasujesz, to samo prasowanie jeszcze ze tak powiem zdezynfekuje ubranka
 
reklama
ja mam te ciuszki od koleżanki - puściłam na 60 i stwierdziłam, że jak mi coś się zniszczy w tej temperaturze lub jakaś plamka nie puści to najwyżej nie będę używać
i tak po wypraniu przesegregowałam, bo niektóre rzeczy mi nie podchodzą - nie lubię kolorów typu żółty czy pomarańcz [na ubraniach] i stwierdziłam że je zawiozę do domu samotnej matki albo oddam do caritas
 
Ostatnia edycja:
A ja zamierzam prać ciuszki w normalnym proszku ale 2x płukać w płynie dla dzieci... znajome tak robiły i było oki... a jak się używa proszków dla dzieci to potem mogą być ponoć problemy z przestawieniem na zwykły proszek - alergie wysypki... pozatym Lovele itp. nie dopierają dokładnie ciuszków
 
KLEO - ja pralam wiekszosc rzeczy na 40C lub 60C - zalezy co to bylo, ale pralam po dwa razy. Uzywane najpierw w zwyklym proszku potem dla dzieci. MARLENKA - dziekuje za informacje, wlasnie mailam jechac do tej hurtowni na Pulawskiej , juz ktoras osoba mi mowi o tym miejscu. Jednak na razie to zostaje mi tylko lozko i serfowanie po necie :-) :-)
 
Witam wszystkie przyszłe mamy. Mam pytanie co do ubranek nie wiem czy kupować śpiochy i pajacyki czy dresiki spodenki i podkoszulki /są takie w rozm 56 czy z napisem newborn/. Mam nawet taki mikro dresik ale nie wiem czy zda egzamin w szpitalu czy nie lepiej /wygodniej/ założyć pajacyka. Dodam ze opcja dresikow bluz i spodenek bardziej mi sie podoba niz spichy i kaftaniki ale nie mam pojecia o funkcjonalnosci. A co Wy kupujecie?
 
wszystko od rozmiaru 62 :-)
jak ma długi rękawek to podwiniesz, a jak będzie za małe to nie wciśniesz...
ja ciuszki na 50-56 to podostawałam, sama kupowałam głównie 62
 
Witam wszystkie przyszłe mamy. Mam pytanie co do ubranek nie wiem czy kupować śpiochy i pajacyki czy dresiki spodenki i podkoszulki /są takie w rozm 56 czy z napisem newborn/. Mam nawet taki mikro dresik ale nie wiem czy zda egzamin w szpitalu czy nie lepiej /wygodniej/ założyć pajacyka. Dodam ze opcja dresikow bluz i spodenek bardziej mi sie podoba niz spichy i kaftaniki ale nie mam pojecia o funkcjonalnosci. A co Wy kupujecie?


Wszystko w sumie jest kwestia gustu i upodobań ale do szpitala kaftanik i śpioch się jak najbardziej przyda bardziej niż dresik. Po za tym nie zapomnij o bodziakach. Rampersy są również cudowne:-):-)
A rozmiary?? W sumie u mnie wszystko na 62 tylko kilka rzeczy mam na 50-56.
 
reklama
Dziewczyny tak sie zastanawiam jaka butelke kupic do karmienia (na wszelki wypadek chce miec w domciu) ??? Dzis ogladalam taka: Butelka antykolkowa z szeroką szyjką 260ml niebieska 2szt., Tommee Tippee / - Bobomarket Zabawki, wózki dziecięce, artykuły dla dzieci, foteliki, zabawki dla dzieci i wydala mi sie bardzo fajna, ze wzgledu na ksztal smoczka. Tylko nie wiem czy to sie spawdza??

Stopi - ta butelka jest fajna, ale zastanow sie nad rozmiarem - bo 260 ml to duża butla. Lepiej chyba wybrać mniejszą - widze ze maja taka samą tylko 150 ml. Bo i tak na początku nie bedziesz karmić malutkiej takimi ilosciami mleka.
My uzywalismy AVENTA - butelki, laktator, sterylizator, nawet miałam przez jakis czas ich wkładki laktacyjne i sprawdzało sie to znakomicie. Tym bardziej ze wszystkie elementy do siebie pasują. Maja małe buteleczki 125ml i teraz tez juz zakupiłam takie na wszelki wypadek. Smoczek tez jest anatomiczny -przypominający kształtem pierś wiec nie było problemu zeby karmic naprzemiennie. Jak Jagódka juz wyrosła ze smoczka to do butelek można dokupić dziubki-niekapki i w ten sposób używać. Myśmy na początku tak własnie stosowali - jak miała poł roku to juz do butelki był założony niekapek i łatwo było ja napoić. Bo do mleczka to lepszy smoczek...
A cenowo też chyba korzystniej wypada Avent - Bobomarket Zabawki, wózki dziecięce, artykuły dla dzieci, foteliki, zabawki dla dzieci a może nie - nie zauważyłam że te butelki TT sa dwie za tą cenę . No ale to wychodzi porównywalnie a na allegro można Aventa znaleźć naprawdę tanio.
 
Ostatnia edycja:
Do góry