reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

ariena dokładnie na ta samą pościel do wózka patrzyłam mam jednak wątpliwości czy będzie ona w ogóle potrzebna....
 
reklama
DZIEWCZYNY pochwalę się, że wybrałam dziś mebelki dla Małej :-).
W sumie optymalne rozwiązanie - dobrej jakości mebelki z drewna bukowego, cena w miarę przystępna - łóżeczko 140x70 z funkcją tapczanika i z zamykaną szufladą, duża komoda z przewijakiem i regał zamykany, który będzie u nas pełnił funkcję szafy.
Pokoik Lenki jest malutki i stwierdziłam, że nie będę go zagracać szafą. W komodzie i regale pomieścimy się z bieżącymi ubrankami i przyborami, natomiast wszystko inne będę trzymać w garderobie. Jest też duża szuflada pod łóżeczkiem - pewnie ją wykorzystam za zimowe rzeczy i jakieś kocyki itd.

Wybrane mebelki:
Zestaw drewnianych mebli dziecięcych- 3 elem.- białe - Wisad - Meble z drewna litego
[komodę wymieniam na tą większą 110cm, łóżeczko też wymienię na większe]


FIOLETOWA - właśnie czytam, że miałaś takie rozwiązanie z większym łóżeczkiem. Sprawdza się??? Nie mogę sobie wyobrazić do ilu lat dziecko będzie korzystało z takiego łóżka - 140cm.

Jeżeli chodzi o pościel to marzy mi się taka delikatna, haftowana, jasno różowa - pastelowa. Co do elementów pościeli to chciałabym w zasadzie tylko kołderkę + poduszkę, i taką falbankę na materac [nie pamiętam jak to się fachowo nazywa]. Zastanawiam się nad ochraniaczem. Chciałabym też moskitierę, ale taką typową p/owadom, z dobrego materiału, dobrze oddychającą. Nas komary kochają i zawsze chodzimy z Natką pogryzione, nawet jak nie widać krwiopijców. Nie wiem czy znajdę coś takiego.
Przybornik super wygląda, ale przypuszczam jak pisze FIOLETOWA w przypadku przewijaka na komodzie się nie sprawdzi.

NIKA - ja wychodzę z podobnego założenia - jeżeli jest miejsce to oprócz funkcjonalności musi się też nam podobać. Sama mam wiele rozwiązań w domu, które cieszą oko, ale wymagają większej pracy. Należę do grupy wybierającej więcej pracy :).

ARIENKA - co do używanych rzeczy to ja nie mam w tym problemu. Pościel też bym wzięła używaną. Ale tak jak FIOLETOWA nie skorzystałabym z materacyka. Tego jednak nie da się dobrze wyprać, a często zostają zasikane, zakupkane itd. Materac traktuję baaardzo intymnie ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ta pościel jest chyba najładniejszą i jakościowo i estetycznie. Przejrzałam na szybko inne satynowe i to już nie to samo ;-) Mi się te kontrasty podobają, w ogóle bardzo ładny ten wzór :) Z bardziej stonowanych to chyba jeszcze ten przedostatni...
Mi z tych wszystkich najbardziej wpadły w oko te niebieskie, iście chłopięce. Może to jakiś znak... :-)
 
ARIENKA - nie wiem w sumie na kogo troszeczkę bardziej czekasz, ale... ja widziałam wszystko na niebiesko hihihi Musiałam zweryfikować spojrzenie :-).

Już zmieniłam zdanie i prawie znalazłam to czego szukałam:
komplet pościeli Magnolia Baby

Tylko ta falbanka mi nie daje spokoju, gdzie ja taką znajdę :cool: i to jeszcze na większe łóżeczko.
 
ARIENKA - nie wiem w sumie na kogo troszeczkę bardziej czekasz, ale... ja widziałam wszystko na niebiesko hihihi Musiałam zweryfikować spojrzenie :-).

Już zmieniłam zdanie i prawie znalazłam to czego szukałam:
komplet pościeli Magnolia Baby

Tylko ta falbanka mi nie daje spokoju, gdzie ja taką znajdę :cool: i to jeszcze na większe łóżeczko.

Po moich stresach z wynikami to czekam na... zdrowe Dziecko :-) I tak samo będę się cieszyć z niebieskich jak i różowych rzeczy. A ten niebieski mnie przyciąga może tylko dlatego, że sama lubię ten kolor 3/4 mojej szafy jest niebieska :-)

Chodzi Ci o taką falbankę "maskującą" ?

Kurczę, Camellia 2 też ładna :) ale i ta allegrowa też mi się podoba :-p (mimo, że nie niebieska :-))
 
natis przepiękne mebelki:-) kupuję dokładnie taki sam zestaw tylko w ikei dla mojej Lenki :-) wcześniej myślałam nad takim otwartym przewijakiem ale jak dziewczyny słusznie zwróciły uwagę wszystko byłoby na wierzchu wiec też wybrałam komodę z tym nakładanym przewijakiem :-) mnie taki zestaw też wyniesie ok 1800zł, pościel cudna:-) bardzo podobne mamy gusta:-)
 
reklama
co do pościeli do wózka, przyda się - pamiętajcie że my wprawdzie rodzimy latem, ale z pół roku gondola będzie w użyciu - a wrzesień czy październik potrafią już być chłodne
Artur jest z sierpnia i jak najbardziej używaliśmy pościeli w wózku
a kołderkę to potem można i w spacerówc używać

nie wiem czy się otworzy, ale tu jest fota, młody w kombinezonie, a to niebieskie co wystaje to kołderka, widać pasy czerwone, więc to jest spacerówka
https://plus.google.com/photos/1175...3/5437321847550659042?authkey=CLaj3ouJ-t7ijAE
natis - łózeczko 120 na 60 jak słyszałam jest w użyciu ok 2 lat
to nasze 140 na 70 nadal używamy i chyba nieprędko skończymy, młody się swobodnie mieści

myślę że jeszcze z rok, półtora pouzywamy - a potem chłopakom kupimy chyba łóżko piętrowe

tylko że jak pisałam, można wtedy zapomniec o przewijaku na łóżeczko - one są za krótkie do tak szerokiego łóżeczka
 
Ostatnia edycja:
Do góry