reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Właśnie jeżeli chodzi o pieprzyki to używanie wysokich filtrów zapobiega poparzeniom skóry a tym samych powstawania pieprzyków w pewnym stopniu.
Zgadzam się,że zawsze warto zapytać fachowca w aptece:-)
Tlenek cynku jest fizyczym filtrem ale dośc niskim, wiec zawsze trzeba sprawdzić SPF na opakowaniu( najlepiej jak najwyższy). Sudokrem się nie nadaje, bo to maść na odparzenia, pieluszkowe zap. skóry i ma do tego celu dopasowany skład
 
reklama
Racja różnica pomiedzy SPF 30 a 50 jest niewielka, i z własnego doswiadczenia wiem, że czasem 30 jest mocniejsza od niejednej 50.:biggrin2: Kupcie kosmetyk ten z rejestaracja od urodzenia- ja kupiłam mustella
Mój mąż ma wrazliwą na słonce skóre wiec testujemy wszystko.:-D
Ja kupiłam Pampers New baby do 5 kg
 
ja mam kupione huggies, ale tylko do szpitala, bo po szpitalu i tak będę pieluchować wielorazowymi

a co do kremów - dermatolog mi zaleca jak najwyższe, tzw bloki
sugerował kiedyś nawet 100 :szok:
w książce do medycyny [jak kumpel studiował i akurat miał dermatologię] wyczytałam z kumpelą, że ryzyko powstania raka skóry jest wysokie u osób które mają więcej niż 50 pieprzyków
się nieźle uśmiałyśmy, bo 50 to ja mam na jednej ręce... poza tym mam białą cerę, ale centralnie białą, opalam się na raka i mam tendencję do bliznowców [mam kilka brzydkich i ich nie wolno opalać] - zalecenia mam jak niemowlę - między 10 a 15 nie wystawiać się na słońce, smarować się jak najwyższym filtrem i zakaz opalania [włącznie z solariami]
dlatego tak trzęsę portkami przy dzieciach, Artur ma na razie 4 pieprzyki, wiem że będzie przybywało, bo Adam tez ma sporo :-(

a i krem koniecznie z blokiem uva i uvb :-D
najpierw poszukam czegoś od 1 dni, a potem La Roche Posay, fototrwały
 
Ostatnia edycja:
fioletowa, to trochę dziwne, bo nam na zajęciach z dermatologii a później formach kosmetycznych tłukli do głowy, ze różnice przy tak dużych filtrach są minimalne. Lepiej analizować skład chemiczny kosmetyku.
 
reklama
Do góry