reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy lipcowek

Hej :)

Na początku pozdrawiam wszystkie Mamusie - jestem tu nowa i póki co próbuję się jakoś odnaleźć w różnych wątkach...pobieżnie przeglądając wątek zakupowy wiem, że swego czasu rozmawiałyście o łóżeczkach.... czy możecie podzielić się firmami i opiniami dotyczącymi tych łóżeczek...właśnie przygotowuję się do tego zakupu... a czasu coraz mniej... Na samiuśki początek mam kosz mojżesza ale nie wiem na jak długo wystarczy... więc wolałabym już mieć coś upatrzonego.... Tak więc czekam na Wasze opinie :)
 
reklama
A ja sie musze pochwalic ze mam juz z Lidla te topy ciazowe, legginsy i spodenki niemowlęce. Jakies 3 tyg temu były dostępne w Szwecji, a ze mam tam rodzine to przesyłka od majowki jest juz u mnie :)
Chciałam zanabyc jeszcze staniki do karmienia ale juz nie było moich rozmiarów wiec zamierzam kupic w PL.
 
Topy sa bardzo przyjemne. Legginsów jeszcze nie nosilam, ale mierzylam i były bardzo wygodne wiec polecam. Spodenki dzidziusiowe tez bardzo fajne. Warto kupic :)

Pola czy moglabys do 22 maja wyprobowac legginsy? :-D i byc naszym testerem?bo ja np nie lubie jak legginsy przeswituja strasznie
 
W końcu i my doczekaliśmy się ciążowej akcji w Lidlu :-D Szkoda, że tak późno, bo mnóstwo rzeczy od siorki dostałam i ciuchów już nie kupuję, ale na te spodenki niemowlęce się skuszę (ja nie lubię półśpiochów :no: )

Jeżeli te legginsy są takie same jak w zeszłorocznej promocji dla ciężarnych to nie prześwitują. Tylko dziewczyny uważajcie z rozmiarem, bo duże wypadają - niestety siostra sobie kupiła za trochę za duże i ona jeszcze jako tako wyglądała w nich, ale na mnie już strasznie wiszą.


Aaa i nie wiem czy lubicie Netto, ale teraz też jakaś promocja z rzeczami dla niemowląt jest.
 
Frotte - bo nie trzeba prasować A bawełniane na gumce niestety gniecie się praniu i potem ciężko przez gumkę je ładnie wyprasować

U mnie frotte się nie sprawdziły, jakieś drapiące były, a bawełniane na gumce prasuję już po założeniu na materacu, więc nie ma problemu.

Agulam, nie wiem czy jeszcze aktualne, ale ja polecam podkłady i wkłady urologiczne SENI - to takie duże podpaski, podobnej jakości co hartmann ale dużo tańsze.

Hobbit a gdzie we Wrocku chodzisz do H&M? Ja jakoś w Magnolii nie umiałam odnaleźć zakątka mama... ale chyba temu, że się wtedy spieszyłam ;p
Mama jest tylko w pasażu i na arkadach bodajże.

A z biustonoszami do karmienia to ja się wstrzymuję na po porodzie, mam tylko parę z gatty bezszwowych i jakiś stary miękki z odpinanymi ramiączkami. Zobaczę jak mi tym razem z karmieniem pójdzie, poprzednio to była kompletna klapa (brak pokarmu, poranione piersi, stres że nie mam pokarmu, co prawdopodobnie dodatkowo hamowało laktację, po 2 m-cach się poddałam), więc w ogóle coś takiego jak stanik do karmienia nie było mi potrzebne.
Nie ma pośpiechu w tym temacie, a może zaoszczędzicie nie wydając niepotrzebnie lub na zły rozmiar.
Jeśli chodzi o wybór - miękki czy usztywniany - na początek najlepiej miękki ale wzmocniony dodatkowym materiałem, jeśli jest większy biust, żeby cycki nie opadły, ale żeby też nie uciskał kanalików i nie powodował zapalenia póki laktacja się nie ustabilizuje, potem już mozna mieć normalny stanik, jaki kto lubi, byleby dobrze trzymał. Ale żadnej położnej nic do tego, to w końcu nasza sprawa czy nam obwisną cycki czy nie :) żeby one były takie chętne do pomocy przy karmieniu lub opiece, ze świeca szukać takiej co by chętnie pomogła, reszta tylko opierdziela i ma gdzieś


Dziewczyny, ma pytanie o coś niekoniecznie dla nowrodka, potrzebuję dla starszego kupić jakąś spacerówkę parasolkę, możecie polecić coś dobrego, z mocnymi kółkami żeby dawały radę nie tylko po chodnikach, ale też po nierównościach czasami (wał, dojście na działkę itp). Myślimy nad Maclarenem XT, ale on starsznie drogi, może macie doświadczenie z jakimiś tańszymi a równie dobrymi?
 
A ja nie wytrzymałam i kupiłam legginsy na allegro, potrzebuję długich bo takich nie mam. pomimo faktu posiadania grubego dupska :-D to faktycznie są wygodne (mam takie 3/4) i musiałam się do nich przekonać z racji na to, że coraz cieplej jest.

Tak sobie myślę.... idę w połowie czerwca na wesele... i nie wiem w co ja się ubiorę by czuć się dobrze, nie chować się po katach no i żeby było ładnie i wygodnie.......... Obczajam allegro bo kiedyś kupiłam sukienkę bawełnianą i rozciąga się na tyle, że spokojnie nawet teraz mogę w niej chodzić. Ale ona mało taka weselna jest :-D
 
reklama
Ja właśnie czekam na legginsy z allegro (jedne już mam i są ok) i cienki szlafrok oraz 2 koszulki. Postawiłam na koszulki na ramiączkach, bo to w końcu lato w pełni będzie, a takie śmieszne z misiami i żyrafkami dostałam od znajomych na urodziny (tylko szkoda, że jedna z dwóch różowa :-p).
Też doszłam do wniosku, że wsadzę swoją niemałą pupę w legginsy, staram się tylko tuniki ubierać albo dłuższe bluzki. W jeansach już mi niewygodnie a kupiłam takie fajne, ładne.... i co... pochodziłam 2 miesiące i mnie denerwują ;-)
Kropka znalazłam staniczki w Arkadach. Dla mnie to w sumie nie będzie zbędny wydatek, bo teraz nie miałam już w czym chodzić, a stanik bez fiszbin był dla mnie zbawieniem. Trudno, zrobią mi się oklapuski, ale mój biust to prędzej czy później i tak czeka. I właśnie jutro idę atakować Gattę za bezszwowym, bo one mają tolerancję ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry