reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :)

reklama
A ja dzisiaj kupiłam na Allegro biustonosz jestem ciekawa jaki będzie i czy będzie mi dobry bo mi sie wszystkie zrobiły za małe :( http://allegro.pl/show_item.php?item=3431531955
 
No właśnei ja z tych, co podostawałam mam większość na 62 i zastanawiałam się, czy dokupić trochę mniejszych, czy po prostu pozawijać rękawki :)
A jeśli chodzi o wyprawkę dla Malucha do szpitala to myślicie, że zestawy typu:
bodziak + śpiochy/poł śpiochy + kaftanik lub
bodziak + pajac
wystarczą ?:) który zestaw lepszy? :)
 

ja na razie kupuje do szpitala na 56 ale i wieksze na 62 też...

teraz chcę też półspiochy bo wczesniej nie miałąm.myśle ze kupię body z krótkim,kaftanik i półspiochy :-) i czapeczka

myslę że każdy zestaw dobry aby było wygodnie i ciepło :-)
 
ęprzy zakupie wózka zwracajacie uwage na siedzisko dla dziecka...bo czesto drogie wózki mają je wąskie i krótkie

Z wózkami to jest tak, że jest kilka opcji, które warunkują to, na co zwrócimy uwagę i co będzie dla nas istotne...
Po pierwsze, czy wózek wielofunkcyjny typu 2 lub 3 w 1 będzie naszym wózkiem docelowym na dłuższy czas, czy w szybkim tempie planujemy przerzut na lekką spacerówkę, typu parasolka. Jeżeli planujemy przesiadkę do parasolki, to to, czy siedzisko będzie duże czy małe ma nikłe znaczenie...

Ja stawiałam na pierwszą opcję, czyli wózek 3 w1 miał być w zamierzeniu wózkiem, którym będę jeździła do końca wózkowania. Postanowiłam, że wydam nawet więcej kasy, ale wybiorę taki, który będzie służył długo. Rozmiar gondoli i siedziska były kluczowe. Mam Navingtona Cadeta. Siedzisko ma obszerne, komfortowe, Mała pojeździ w nim spokojnie do 2-3 lat.

AsiaKris zdecydowanie stawiałbym na 56:tak: Jednak większość dzieciaków rodzi się między 50 a 56 cm. 62 są naprawdę duże, a podwijanie rękawów przy tak malutkim ciałku jest średnio fajne. Moja córcia miała przy urodzeniu 54 cm i przez pierwszy miesiąc 56 nosiła.

MamUśKaaa88 ja preferuję zestaw bodziak+pajac, zdecydowanie dla maluszka wygodniejszy. Generalnie polecam dla noworodków stare dobre pajace:tak: Są niezawodne! Warto jednak zwrócić uwagę, żeby były rozpinane z przodu, jak najniżej, najlepiej od dekoltu, po stópki. Pajace z nierozpinanymi nóżkami, nawet cudnej urody omijajcie szerokim łukiem! To samo z zapinanymi z tyłu. Mało który noworodek będzie spał na brzusiu, a napy wbijają się w delikatne ciałko jak są na pleckach.
 
Ja w szpitalu miałam wszystkie ciuchy 56cm a i tak były duże, bo maluszek zwinięty w kłębek :-)

Pierwszy miesiąc to były kaftaniki i śpiochy
coś takiego:


Albo body i śpiochy:


Albo takie zestawy są fajne:



Takie kaftaniki były moje ulubione:
images


Do spania używałam tylko i wyłącznie takich pajacyków:
images


Korzystałam też z dwóch rożków o coś takiego:
images
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aia powiedz mi, zadowolona jesteś z Navingtona? Bo właśnie oglądałam go w smyku. Wydaje się być ok, do tego w miarę lekki na czym mi zależy i cena też przystępna
Wychodzi na to, że chyba muszę dokupić troszkę na 56 ciuszków, bo mi się dziecię utopi w tych :)
Szyszunia widzę, że udane zakupy :)
 
Do góry