reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :)

DANE ZE SRT. RODZIC PO LUDZKU

Dokumenty:


  • dowód tożsamości,
  • dowód ubezpieczenia (aktualna książeczka ubezpieczeniowa, druk RMUA, dowód wpłaty składki na ubezpieczenie lub inne - w zależności od Twojego statusu formalnego),
  • karta przebiegu ciąży,
  • skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć),
  • numer NIP pracodawcy lub własny w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej.
Wyniki badań:

  • grupa krwi i czynnik Rh (oryginał),
  • przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh,
  • ostatnia morfologia i badanie moczu,
  • zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej, lub zaświadczenie o szczepieniu WZW B,
  • odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży),
  • wynik ostatniego USG,
  • wynik badania na obecność HIV,
  • wynik posiewu z przedsionka pochwy i odbytu w kierunku Streptoccocus agalactiae - wykonanego po 35 tygodniu ciąży,
  • wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży,
  • inne istotne wyniki badań i/lub konsultacji np.: konsultacja okulistyczna, kardiologiczna, ortopedyczna itd.

Na czas porodu:

  • ubranie dla mamy (1 lub 2 koszule, lub dłuższe T-shirty, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie),
  • wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu), kapcie,
  • jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek,
  • jednorazowe chusteczki,
  • opaska, spinki lub gumka do włosów,
  • pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów),
  • woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy,
  • termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości,
  • termofor owinięty w poszewkę - przyda się do ciepłych do okładów, ew. żelowy kompres,
  • iłka „jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej),
  • lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania),
  • poślizgowy olejek lub oliwka do masażu i ulubione olejki aromaterapeutyczne,
  • płyty z muzyką,
  • coś do jedzenia i picia - niegazowana woda mineralna, sok owocowy, landrynki, banany, czekolada,
  • kanapki dla osoby towarzyszącej,
  • dla chętnych: aparat fotograficzny.

Dla mamy po porodzie:

  • koszula z rozcięciem, wygodna do karmienia,
  • 6 par majtek (najlepiej siatkowe, jednorazowe),
  • przybory toaletowe, kosmetyki, klapki pod prysznic,
  • 2 ręczniki,
  • 20 poporodowych dużych podpasek (np. Bella),
  • ręczniki papierowe, papier toaletowy,
  • poduszeczka „jasiek" - przyda się do karmienia,
  • 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne,
  • telefon komórkowy i ładowarka.

Dla dziecka na trzydniowy pobyt w szpitalu:

  • najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch,
  • 10 pieluch tetrowych,
  • 3 bawełniane koszulki,
  • 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza, bez wiązania,
  • 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów,
  • 2 pary skarpetek i rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi),
  • kosmetyki (dowiedz się wcześniej w szpitalu, co będzie potrzebne), mokre chusteczki,
  • szczoteczka do włosów,
  • ręcznik kąpielowy z kapturem,
  • kocyk lub śpiworek.


Wszystkie rzeczy (nawet nowe) powinny zostać uprzednio wyprane.



Na powrót do domu:

  • ubranie dla mamy (pamiętaj, że Twój brzuch nie od razu stanie się płaski),
  • odpowiednie do pogody ubranko dla dziecka,
  • krem ochronny,
  • fotelik samochodowy dla noworodka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
pieknaszyszunia przyda się, oj przyda się ta lista :tak:
ananaska dziewczyny na forum bardzo polecały Pepco i też jestem zadowolona z tego sklepu;-) fajne ceny mają :tak:
A mi dziś M zrobił niespodziankę i kupił mi piłkę do ćwiczeń! Zadowolona jestem jak dziecko w Boże Narodzenie :-D:tak: powiedzcie mi za 2 staniki do karmienia w cenie 120 zł to dużo czy względnie??
 
Ananaska ja tam też jestem fanką Pepco! :) Właśnie wczoraj byłam, ale bardziej połazić i się pogapić hehe i ile już ozdób świątecznych :szok:
AgKrK jak jakieś porządne staniki to uważam, ze cena ok ;)
 
to kupiłam te staniki dałam 149 zł:baffled::szok:;-) ale są mega delikatne, wygodne ( podczas mierzenia) i koronkowe:happy2: i do tego czapkę sobie kupiłam a co! Ma być zimno od przyszłego tygodnia , a ja mam fioła na punkcie czapek:-D
 
Pieknaszyszunia ale lista :szok: no ale pewnie czesc zalezy od szpitala bo ja dla malego (7 lat temu) potrzebowalam tylko pampki,krem i chusteczki reszte dawali.
Ag KrK cena jak dla mnie zabiustonosze jest ok a pilka fajna sprawa :tak:
Mamuska u nas w sklepach juz od miesiaca sa rzeczy swiateczne a teraz w centrum handlowym juz lampki wieszali :szok: no ale za 3 tyg juz adwent sie zaczyna...czas tak szybko leci

Ja dzis robilam ostatnie zakupy pod malucha i siebie i chyba wszystko mam.Teraz pozostaje mi czekac.No i ostatecznie wzielam mala paczke mm w razie "W" mam nadzieje,ze nie bedzie potrzebne ale wole byc przygotowana tu nie ma w niedziele sklepow otwartych a i w tyg nie sa jakos przerazliwie dlugo otwarte wiec wole pozniej sie nie martwic jak bym potrzebowala.A jak nie to tym lepiej ale wole dmuchac na zimne.
 
AgKrK no ja ost kupowałam to kupiłam sobie jeden porządny usztywniany za 90 zł, drugi porządny miękki za 70 i jeden "nocny" za 15 zł ;D Też sie zastanawiałam czy nie za dużo, tym bardziej, że potem będą na mnie za duże hehe ale doszłam do wniosku, że jednak karmienie to duży wysiłek dla pierso i niiech mają sobie wygodne eleganckie staniczki :)
vici ja jakaś nieogarnięta jestem, ale czego małą paczkę wzięłaś...? :zawstydzona/y:
 
Ja podobnie jak przy pierwszym dziecku nie będę karmić piersią. Przy Córce strzałem w 10 okazało sie mleko HIPP. W szpitalu przez 3 dni dostawała Bebiko i tuż po powrocie do domu zaczęły sie bóle brzuszka. Po zmianie na HIPPa nie wiem co to są kolki. Liczę, ze druga Córka też będzie tak tolerować to mleko. Polecam!
 
reklama
Do góry