reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY - dla nas i dla maluszkow

i dalsza część... :)

śliniaki, wszystkie buciki. spodenki i bluzy. za zdj może wyglądają na większe ale to wszystko 0-3miesiące. oprócz butów P1020243.jpg

teraz większe : na 3-6miesięcy i 6-9

body i czapki (jesienne i zimowe) P1020245.jpg

spodenki dresoweP1020247.jpg

spodnieP1020248.jpg

koszulkiP1020249.jpg

bluzeczkiP1020252.jpg

i teraz już ostatnie zdjęcia ubrankowe. wszystkie koszule, bluzy i sweterki. tyle, że to już na zaś niektóre. Bo rozmiarowo to najmniejsze są na 6-9. a te duże na 1,5 roku.P1020250.jpgP1020253.jpgP1020254.jpg
 

Załączniki

  • P1020243.jpg
    P1020243.jpg
    35,2 KB · Wyświetleń: 58
  • P1020245.jpg
    P1020245.jpg
    36,3 KB · Wyświetleń: 54
  • P1020247.jpg
    P1020247.jpg
    27,1 KB · Wyświetleń: 47
  • P1020248.jpg
    P1020248.jpg
    26,5 KB · Wyświetleń: 47
  • P1020249.jpg
    P1020249.jpg
    28,4 KB · Wyświetleń: 59
  • P1020252.jpg
    P1020252.jpg
    30,4 KB · Wyświetleń: 40
  • P1020250.jpg
    P1020250.jpg
    32,3 KB · Wyświetleń: 42
  • P1020253.jpg
    P1020253.jpg
    31,1 KB · Wyświetleń: 55
  • P1020254.jpg
    P1020254.jpg
    26,5 KB · Wyświetleń: 37
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Wow Van, ale dużo ciuszków:) Też muszę przywieźć swoje, bo poskładałam u rodziców:)
 
Co do koszul do karmienia, to tak...
Rodzimy latem, więc proponuję wziąć pod uwagę koszulki na ramiączkach.

Dla babek w rozmiarze duże Plus Size (jak ja - 52 np.) jest bardzo ciężko znaleźć takie urocze rozpinane karmniki itd... dlatego trzeba sobie radzić.
Znalazłam kilka świetnych - rozpinanych nawet na całej długości fasonów koszul nocnych w Marks & Spencer. Ogólnie ja skupiam się po prostu na koszulach na ramiączkach i na rozpinanych - te z guzikami na ukos i z wyjmowanym cycem są dostępne w ograniczonej rozmiarówce - co faktycznie jak pisałyście wcześniej się nie sprawdza.

Za tydzień idę na wesele kuzyna mojego M.
Kupiłam sobie fajną kiecuchę w C&A na ciążowym - niestety trochę mnie gryzie, bo w stanie jest pas z czarnymi cekinami, który niestety obciera mnie nad łokciami po wewnętrznej stronie. Jak się wyszykuję, to wrzucę zdjęcia.

Przy okazji zrobiłam też zakup dwóch sukienek na stronie danvera.pl - niestety bardzo długo czekałam na dostawę - w ekstremalnych wypadkach wiem, że trzeba czekać i około miesiąca, chyba, że zamawia się za pobraniem. Wtedy ta firma wysyła szybko. Sukienki u nich są z dość grubego materiału, nie nadaje się na pewno na lato, ale wiosna, jesień, zima, wyjściowo (fasony nawet a'la ciążowe, rozmiary nieco zawyżone wg mnie). Rozmiarówka u nich od 38 do 52 - bardzo polecam sukienki ze wstawkami z koronki - sprawdzone i koronka bdb jakości, w odróżnieniu od koronek z KappAhl'a czy C&A które wypuiszczają żyłki j gumki.

Z takich śmiesznych rzeczy, to kilka dni temu rozjaśniłam włosy i no cóż ;) Mnie się podoba.
 
Van....czad :tak: widzę ze ty masz juz pokupowane jeansy, buty i sweterki a u mnie same pajace, body i półspiochy. hmm:confused::confused:
 
U mnie też bielizna głównie... ale mówię, maluchy nasze rodzą się latem, więc generalnie tych grubszych ciuchów dużo nie potrzeba. Strasznie szybko wyrastają - mały znajomych z 12.01 już chyba 68 nosi - a pampersy newborn to już zostawili dla nas, bo wyrósł. Także spokojnie, nie kupujmy za dużo tego :D Ja wiem, że ciężko, bo sama coś cały czas dokupuję... a szafy jeszcze nie mam i stoi w torbach na komodzie wszystko...

Ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Karmienie.

Jakie akcesoria, ile butelek, jakich, jakie smoczki?
Czy laktator jest niezbędny? Kupić taki jakiś prosty, zwykły, czy np. mamy które już karmiły polecają jakiś konkretny?

Naczytałam się sporo na ten temat, ale zdania są tak bardzo podzielone... i ja sie nadal gubię. Potrzebna konkretna rada: kup np. 3 butelki, 3 smoczki na zmianę, laktator firmy XXX. Pomożecie? :)
 
Van - ale synek będzie miał super pokaźną garderobę :-) ja mam ciuszki od kuzynki po jej córkach i sporo tam różowego, to też zamierzam wykorzystać jakieś body w domku i do spania (jeśli okaże się, że to chłopiec), bo szkoda mi kupować, skoro takie maleństwo szybko z tych najmniejszych rozmiarów wyrośnie

Alex_WA - ja będę pierwszy raz mamą, ale mogę Ci powiedzieć, co kupiłam do karmienia i co na ten temat uważam ;) Kupiłam dwie butelki, mimo że mam zamiar karmić piersią, to mogą się przydać, więc wolę mieć od razu, tym bardziej, że zamawiałam na Allegro a ceny wiadomo, niższe niż w sklepach o połowę. Więc mam jedną butelkę z Lovi 150 ml z anatomicznym smoczkiem i jedną butelkę Avant antykolkową 260 ml. Tak mi też doradziła mama, żeby mieć w razie czego. A jeśli chodzi o laktator to się wstrzymuję, bo nie wiem czy w ogóle będzie mi potrzebny. Jeśli okaże się niezbędny, to wtedy dopiero kupię, bo to przecież nie jest mały wydatek. Całe akcesoria typu podgrzewacz, sterylizator do butelek też odpuszczam.
 
Ostatnia edycja:
Jeju dziewczyny, już tyle macie nakupowanych rzeczy z wyprawki, a ja kilka ciuchów i to wszystko. Mam nadzieję, że od marca też już ruszę z zakupami. Na pewno wózek zamówimy, a co dalej zobaczę.
 
Ja butelek na początek za dużo nie kupuję, mam dwie małe Aventu i kupilam Tomme tippe antykolkową szt. 1. ale dla mnie laktator to podstawa. W drugiej, trzeciej dobie miałam taki nawał mleka (chyba większość z nas to czeka), ze gdyby nie laktator to chyba by mi piersi eksplodowały. Ja już korzystałam z niego w szpitalu własnie żeby trochę odciągnąć i poczuć ulgę. Córka umiała ładnie ssać, nie było z tym problemu, ale jak to połozna mówiła, organizm nie wie ile potrzebuje nasze dziecko, czy to blizniaki itp... wiec produkuje na maksa na początku, dopiero potem sie to "normuje" pod potrzeby naszego dziecka.
 
Ja butelki kupie z 2 szt. Stawiam na avent taki mam podgrzewacz i zadowolona bylam.
Laktator to tez dla mnie podstawa. Ja mam medela mini elektryczny. Uzywany mozna kupic za 100zl juz ti koncowke tez mozna dokupic:-)
 
reklama
Karmienie.

Jakie akcesoria, ile butelek, jakich, jakie smoczki?
Czy laktator jest niezbędny? Kupić taki jakiś prosty, zwykły, czy np. mamy które już karmiły polecają jakiś konkretny?

Naczytałam się sporo na ten temat, ale zdania są tak bardzo podzielone... i ja sie nadal gubię. Potrzebna konkretna rada: kup np. 3 butelki, 3 smoczki na zmianę, laktator firmy XXX. Pomożecie? :)

ja tak samo jak kolorlove bede po raz pierwszy mamą i mam zamiar karmić piersią ale na wszelki wypadek kupiłam dwie butelki antykolkowe z czujnikiem Tomee Tippe. Jedna 260 ml a druga 150 ml. I jedną nakrętkę do nich.
image.jpg
Co do laktatora...no jest ryzyko ze wydasz kase a np. nie bedziesz miec pokarmu i kasa w błoto. No ale z drugiej strony jak bedzie duzo pokarmu to bedzie niezbędny! ja pożyczam od siostry. Ona ma elektryczny (bodajże madela). Ona duzo używała...zaczynała od ręcznego az w końcu kupiła elektryczny i była z niego bardzo zadowolona :)
Popytaj...moze i ktos z twoich znajomych ma kto mógłby ci pożyczyć w razie czego :)
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    28 KB · Wyświetleń: 27
Do góry