reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY - dla nas i dla maluszkow

reklama
CAM00171[1].jpg

To moja wyprawka dla Małej :-) Jeszcze dojdą pampersy i chusteczki nawilżające ;-)
 

Załączniki

  • CAM00171[1].jpg
    CAM00171[1].jpg
    23,6 KB · Wyświetleń: 95
Niech kazdy robi jak chce, ja bede smarowac najzwyklejszym bambino ;-)

ja tu stosuje jedna zasade - dla mnie najodpowiedniejsza ... jesli cos nei jest najlepszym rozwiazaniem dla mnie nie bedzie i dla dziecka ... ja latem nienawidze sie kremowac czymkolwiek !!!! po prostu jak czuje jakies mazidlo na skorze to szlak jasny mnie trafia ... kremy zaburzaja naturalna wymiane cieplna przez pory w skorze wiec po stokroc bardziel wole niczym sie nei kremowac i wypocic nadmiar ciepla niz kremowac sie dla zasady ... ale kazda skora jest inna wiec tu trzeba bedzie poznac dzieciaczka i samemu ocenic ... kazde dziecko ma inne potrzeby i trzeba je zwyczajnie poznac !! ale blagam nie naduzywajcie chemii bo naprawde to jest w stanie zrobic wiecej szkody jak pozytku !!!!
 
ja tu stosuje jedna zasade - dla mnie najodpowiedniejsza ... jesli cos nei jest najlepszym rozwiazaniem dla mnie nie bedzie i dla dziecka ... ja latem nienawidze sie kremowac czymkolwiek !!!! po prostu jak czuje jakies mazidlo na skorze to szlak jasny mnie trafia ... kremy zaburzaja naturalna wymiane cieplna przez pory w skorze wiec po stokroc bardziel wole niczym sie nei kremowac i wypocic nadmiar ciepla niz kremowac sie dla zasady ... ale kazda skora jest inna wiec tu trzeba bedzie poznac dzieciaczka i samemu ocenic ... kazde dziecko ma inne potrzeby i trzeba je zwyczajnie poznac !! ale blagam nie naduzywajcie chemii bo naprawde to jest w stanie zrobic wiecej szkody jak pozytku !!!!

calkowicie sie zgadzam - upal leje sie z nas a jeszcze dowalamy sobie kremem - jak dla mnie tez nie nie.

Co innego jak pojechalam z cora nad jezioro/wode to wiadomo kremik z filtrem - ale tak to lepiej unikac.

Zreszta niewiem czy jak bedzie skwar 30+ to czy bedziemy przesiadywac na zewnatrz cale dnie.. Pewnie dopiero popoludniu wieczorem, jak juz bedzie lzejsza pogoda, duzo mniej slonca.

Ktos pytal o materacyk - kiedy z foli wyjac. Mi jeden stoi otwarty po corce 'na okraglo' Wczesniej z przescieradlem - teraz jak wzielam sie za pranie to uzylam jakiejs poszewki jako przescieradla [kurz], a drugi otworze w tym tygodniu jak sie wyzbieram :)
 
Ostatnia edycja:
Śledzę wątek zakupowy bardzo wyrywkowo, więc może się powtórzę. Mam wątpliwość o majtki poporodowe, bo słyszałam, że jeden typ jest beznadziejny, bo nieprzewiewny, a drugi spoko, tylko nie wiem który jest który;)
Możecie wkleić te sprawdzone firmy?

na razie mam dwie pary takich i to moga być te beznadziejne?



Ciastko są z flizeliny i siateczkowe, ja słyszałam, że właśnie te z flizeliny sa badziewne. Kupiłam najpierw akuku siateczkowe ale jakość średnia, i dokupiłam siateczkowe z hartmanna czy jakoś tak
 
Klaudyna dobrze zrobiłąs ze kupiłas, napewno go zużyjesz prędzej czy pózniej i to tyle na ten temat, nikt chyba cie nie atakował a tak to zrozumialam z twojej wypowiedzi,
Co do materacyka już najwyższy czas, bo one śmierdza! teraz ładna pogoda szybko sie wywietrzy, a potem sobie go mozesz przykryć czym chcesz. Posciel mam po córce wyprana lezy w szafie i peanie bedzie czekac na jej roczek hahaha
 
dzięki, zaraz go rozpakuję :-D nie odebrałam tego jako atak, na prawdę, zawszę wolę się was zapytać opinię w różnych kwestiach bo nie jestem jeszcze doświadczona w tym temacie i tak dziękuję, że wyrażacie swoje opinie, od tego między innymi jest to forum :-D
a nie zawsze musimy się zgadzać ze sobą, każda mamuśka wie najlepiej co dobre dla jej dziecka :-)
a mam jeszcze pytanie odnośnie zakupów, co kupowałyście za leki, albo po prostu rzeczy w aptece dla Maleństw, ja mam jak na razie octenisept do pępka i sól fizjologiczną, gdy nosek będzie zapchany, coś jeszcze warto mieć w domu ?
 
dzięki, zaraz go rozpakuję :-D nie odebrałam tego jako atak, na prawdę, zawszę wolę się was zapytać opinię w różnych kwestiach bo nie jestem jeszcze doświadczona w tym temacie i tak dziękuję, że wyrażacie swoje opinie, od tego między innymi jest to forum :-D
a nie zawsze musimy się zgadzać ze sobą, każda mamuśka wie najlepiej co dobre dla jej dziecka :-)
a mam jeszcze pytanie odnośnie zakupów, co kupowałyście za leki, albo po prostu rzeczy w aptece dla Maleństw, ja mam jak na razie octenisept do pępka i sól fizjologiczną, gdy nosek będzie zapchany, coś jeszcze warto mieć w domu ?

Ja kupiłam jedynie sól fizjologiczną, a jak coś będzie trzeba to dopiero dokupię później. Chociaż zastanawiałam się nad czopkami z paracetamolem na gorączkę i nad czopkami glicerynowymi na ewentualne problemy brzuszkowe, ale na razie chyba się wstrzymam.
 
Klaudyna na poczatek kupulan co ty plus sol morska i fride.
Juz na zaspas kupikam wit k + d
I czopki glicerynowe i zwykle czopki na goraczke dostalam próbki
 
reklama
ja apteczkę mam zaopatrzona z uwagi na Lilkę ale dla małego dokupiłam jedynie katarek plus bo nerwicy dostawałam używając fridy no i wit k+d a resztę się dokupi wrazie w ;)) napewno warto mieć jakies czopki w stylu paraetamolu oraz kropelki na kolkę bo ciężko czasami w nocy aptekę znaleźć ;)
 
Do góry