reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy -dla nas i dla lutowych pociech

Ja bym chyba nie kupowała, nigdy nie odczuwałam potrzeby, żeby mieć coś takiego, a od koleżanek słyszałam, że takie regały niestabilne są, ale osobiście nie testowałam. Z wanienki nie korzystałam za długo, a przewijak miałam położony na zwykłej komodzie, którą zabrałam z domu rodzinnego, zresztą też ta długo mi nie posłużył.
 
reklama
ewelinko..... ja przewijak miałam położony na łóżeczku( na końcu łózeczka...możesz go zamontować...są specjalne blokady aby nie spadł) Tak miałam z Kubą i tak będę miała teraz:tak:

Ta wanienka od zestawu wydaje mi się bardzo mała..i posłuży Ci na krótko..wiem z doświadczenia...lepiej kupić osobno te rzeczy... zaoszczędzisz pieniążki... bo przewijak to 50-60zł...wanienka 20-30zł a za resztę możesz kupić przybornik..taki który zawieszasz na łóżeczku z tyłu i powkładasz tam niezbędne kosmetyki i pieluszki dla maluszka...to moja opinia:))) aaaaa no i masz więcej miejsca w pokoju:-D:-D:-D
a co do przewijaka zamontowanego na łóżeczku to ja go używałam długo..zawsze Kubę sadzałam na nim po kąpieli..i mój kręgosłup nie cierpiał...!
 
Ostatnia edycja:
Nam tez nikt jeszcze niczego nie zaproponowal i nawet sie do tej pory nad tym nie zastanawialam i tak naprawde to zdziwilam sie dziewczyny, ze jestescie tym oburzone. Dlatego lepiej sie nie nastawiac na pomoc tylko sie ewentualnie pozniej milo rozczarowac :) Podejrzewam, ze wiekszosc osob i tak zrobi jakis prezent maluchowi, ale nie wymagam od nich tego. Jezeli tak sie stanie, po prostu sie uciesze, jezeli nie, trudno, nie mam prawa od nich tego wymagac.
 
Jeśli chodzi o pomoc zarówno finansową jak i nie tylko to tak jak kiedyś pisałam pomagają nam rodzice i teście i co chwile słyszę czy mogą coś już kupować czy jeszcze nie.

ewelinka
ja bym też tej komody nie polecała co prawda sama jej nie miałam ale opinie koleżanek nie były zadowalające. Ja też używałam przewijak na łóżeczko i teraz też tak będzie, a wanienkę kup jak największą zobaczysz sama jak maluszek szybko z takiej malutkiej wyrośnie
 
A w jakich sklepach ...będziesz kupować ..chodzi mi o nazwę..tutaj w Irlandii..bo ja jeszcze się nie orientowałam co jest gdzie..i fajne oczywiście:tak:
A wózek zaraz twó:-Dj obejrzę
wozio kupilismy przez internet z tej strony, ktora podalam. Polecam tez ebay:tak: z tego brytyjskiego bez problemu wysylaja tez do Irlandii, a czasem ceny sa znacznie nizsze niz w sklepach. Aha, sklep MOTHERCARE tez jest swietny, tylko nie wiem, czy jest on tez w republice...:-( zaraz sprawdze:tak: a i w ADAMS KIDS mozna kupic fajne ciuszki.:happy:
 
Ewelinko dziewczyny mają rację - po pierwsze zagraci Ci mieszkanie, po drugie ponoć niestabilne, a po trzecie drogie i przydatne na krótki czas. Wanienke kup najprostszą i najtańszą (tą długą), mozesz ją postawić na stole, a przewijak na łóżeczko jest bardzo wygodny, to prawda, chyba, że zdecydujesz się przewijac na swoim łóżku.

Co do ubranek to ja polecam na początek ciucholandy - ile ja tam super ciuszków kupiłam dla Ingi to moje! :tak: I też był to Next, mothercare itp, a wszystko po 1 - 5 zł za sztukę, w ogóle niezniszczone, wszyscy się pytali skąd mam takie fajne ciuszki dla małej. Naprawdę super fajne rzeczy można wyszperać, a wydawanie kasy na nowe jak maleństwo założy ciuszek 3 razy mija sie z celem. Naprawdę warto mądrze rozplanowac wydatki i w odzież zainwestować jak dzidzia podrośnie ciutke i zacznie bardziej do ludzi wychodzić. Takie malutkie dzieci rosną w piorunujacym tempie.
 
A co do wanienek ja się uparłam na te fisher price, bo słyszałam duzo dobrych opinni od koleżanek, na allegro za stówke je można kupić już.
 
dziękuję doświadczonym mamuśką za opinie:tak: chyba jednak macie racje:) a co do ciuszków mam koleżankę w ciucholandzie, mają tam angielskie ciuszki..przeważnie NEXT, ST.GEORGE, H&M, itd..też wolę kupic u niej czy na allegro używane bo nie kosztują wiele a sa naprawdę w idealnym stanie:)także polecam:)
 
reklama
Wiecie może gdzie w Warszawie można kupić sam materacyk do łóżeczka 120x60, bo na allegro to albo używane, albo jakoś daleko transport.
 
Do góry