reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy -dla nas i dla lutowych pociech

reklama
no larkaa a jak inaczej. Mieszkacie w domu więc jakiś garaż jest, albo jakaś garciarnia. Przed domem nie postawisz bo śmieciarze co zabierają śmieci, pralki nie zabiorą. No ja bym tak zrobiła, na części i po kawałku do kubła. Co tydzień śmieciarze wywiozą pralkę beż "dodatkowych" opłat. 100zł w kieszeni i teściowa szczęśliwa, bo na Brazylię odłożyła, a wy nie dołożycie do interesu.
 
Tak mysle ze najlepiej to na czesci pralke rozłożyć :tak: z moja nie bedzie problemu bo sama niemal sie rozpada :-p ale sa tez odpowiednie miejsca gdzie mozna ja wywiesc, no ale trzeba miec czym.... Ja mam samochody dostawcze w rodzinie wiec sie nie martwie.

A pralke Elektrolux polecil nam szwagier ktory 10 lat to sprzedawal wiec zna sie na rzeczy.... Mowil ze szkoda wydawac pieniedzy na pralki z nowoczesnymi bajerami :rofl2: najwazniejsze aby prala i byla w miare oszczedna w zuzycie wody i pradu... Ja chce ograniczyc wydatek do 1200zl bo to i tak dopiero poczatek zakupów...

Jako ze mam coraz mniej sily na chodzenie po sklepach to sobie robie powoli liste wyprawki i dopiero jak ja skompletuje to wybiore sie do jednego sklepu samochodem i kupie wszystko za jednym zamachem :-p
 
U mnie jest dodatkowa możliwość - bo mieszkam w bloku a codziennie odwiedzaja nasze osiedle bezdomni co zbieraja żelastwo :rofl2: wiec tak rozebrana na czesci pralke byliby w stanie sobie zabrac i mieliby pożytek :-D
 
larkaa, jeżeli ta pralka jeszcze działa, to może lepiej oddać ją komuś za darmo??? pewnie jest trochę biednych ludzi w okolicy. napisz ogłoszenie i powieś, zobaczysz - znajdą się chętni :tak:
 
a może to ja dziewczyny przesadzam?
powiedzcie mi prosto z mostu dziewczyny
jak się ściąga tą półkę do nasypywania proszku i tam to wszystko jest w takim czarnym śliskim grzybie (próbowałam zmyć, ale nie wszystko się da bo się ręka nie mieści) i ta cała rura która prowadzi do pralki z tej półki to to jest szkodliwe czy nie?
bo mi kuzynka nagadała, że to silny alergen jest i że muszę pralkę zmienić
a pralka ma z 7 lat
 
larkaa powiedz kuzynce, że jest chora:-):-):-). Właśnie nie dawno o tym pisałam. Że w zbiorniku na proszek jest proszek mój i jak będzie się prało, to mój proszek też w ubrankach wyląduje. Wyczyściłam ten zbiornik, bo tak wyszło, ale nie mam zamiaru tego robić przed każdym praniem. Na głowę jeszcze nie upadła. Moja pralka ma 5 lat, nie wiele młodsza od twojej, więc ma podobnie zapewne i nie zamierzam z powodu dziecka nabywać nowej pralki. Poza tym ta nowa też za chwilę będzie mieć takie syfki, a jak zdecyduję się na drugie dziecko za 2-3lata to znów nowa pralka??
 
a ja ubranka wyprałam ręcznie w mleczku Lovela w wodzie, która prawie parzyła mnie w dłonie, żeby zobaczyć, czy coś nie farbuje, a potem wrzuciłam do pralki i dwukrotnie wypukałam, po wyschnięciu przeprasowałam i gotowe.:-)
podobnie zamierzam zrobić z pieluchami tetrowymi, flanelowymi, ręcznikami, kocami i prześcieradłami- jak tylko dojdzie reszta zakupów. i w tym samym płynie na razie, by w razie czego wiedzieć, co mogłoby małą uczulać. i w tym też wyprałam koszule do porodu :-)
 
reklama
a może to ja dziewczyny przesadzam?
powiedzcie mi prosto z mostu dziewczyny
jak się ściąga tą półkę do nasypywania proszku i tam to wszystko jest w takim czarnym śliskim grzybie (próbowałam zmyć, ale nie wszystko się da bo się ręka nie mieści) i ta cała rura która prowadzi do pralki z tej półki to to jest szkodliwe czy nie?
bo mi kuzynka nagadała, że to silny alergen jest i że muszę pralkę zmienić
a pralka ma z 7 lat

eetam alergen
trzeba to czyscić co jakiś czas i już.
ja wyjmuję szufladę, wkładam do miski, zalewam wodą z domestosem i po paru godzinach czyściutko. jak coś nie zejdzie to szczota :-)
 
Do góry