reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

matko wy już o wyprawkach?? hehe ale widzę większość marcóweczek pierwszą ciążę przechodzi:) muszę Wam później napisać co tak na prawdę mi się przydało z Jadźką.....bo ja tak na świeżo jeszcze, bo moja Żabka rok dopiero ma:)
 
reklama
Mata to wyprawka skopiowana z netu :tak:
I ile jest mam tyle zdań na temat przydatności czy nieprzydatności . Jak pisałam wcześniej bodziaki tylko zakładane przez głowę bo dużo gorzej mi się zakładało takie rozpinane na całości . A i rozmiar na początek 52 używałam mimo że Borys miał 60 cm ... ale był chudziutki i 62 na nim wisiało :tak:

Natomiast całkowicie popieram że myjka i leżaczek do kąpieli to zbyteczne przedmioty .
U mnie nie sprawdziły się też wszystkiego rodzaju kaftaniki i koszulki
A z kosmetyków potrzebowałam tylko płynu do mycia , oliwki i ewentualnie kremu na odparzenia ( najlepszy był Linomag )

Angel śliczny płaszczyk ... ja poluje na jakiś typowo jesienny z grubą podszewką :-)
 
mi tez wpadł w oko ten płaszczyk bo przegladałam dzisiaj allegro i własnie na niego natrafiłam :) tylko własnie przydało by sie cos na grubszej podszewce, a ciekawe co bedzie zimą jak na brzuchy urosną :)
 
No płaszczyk bardzo mi się podoba :-D A wiecie w UK zima taka, ze przy otwartych oknach siedzi sie cale dnie wiec mysle, ze to moze byc strzal w dziesiatke :D Mam nadzieje, ze beda ciagle wystawiac- tak samo spodenki.
 
te spodenki bardzo polecam. W poprzedniej ciąży takie zakupiłam i prawie non stop w nich chodziłam. Teraz tez planuję, ale później, bo na razie mam 3 pary dżinsów na zmianę (te materiałowe tak rozciągnięte że wrócę do nich dopiero pod koniec ciąży pewnie;) )
 
atek super , ja sie chyba bede obkupywac zima bo na razie mam laniane gacie ciazowe i pare z pierwszje ciazy ale w swetry sie nie zmieszcze na pewno


a urtki jak rozwiazecie problem kurtek ?
 
Mini to się zdziwiłam wlaśnie, że jak juz jestes mamą i wrzucasz do wyprawki takie rzeczy ;-) ja nie umiałam małej wciskać w bodziaki zakładane przez głowę jak była maleńka - dopiero potem, a tak w domku w pajacyki ja ubierałam - jak dla mnie bardzo praktyczne przy maluszkach i łatwo ubierać :tak: a w tesco są dość dobre jakościowo i nie drogie ;-) u nas 56 był na kilka dni (mała duża sie urodziła i bardzo szybko na wadze przybierała) potem ze 2-3 tygodnie 62 i dopiero 68 ciut dłużej ponosiła - ale moja w 4 miesiące dobiła do 8 kg, więc miała prawo się nie mieścić w mniejsze rozmiary :-p

ja mam spodnie z panelem z porzedniej ciąży - ale bardzo ich nie lubialam, bo szybko sie rozciągneły i wiecznie z pupy spadąły... chociaz jak teraz mierzyłam, to są dobre, więc od biedy mam w co brzuszek wcisnąć, póki co wciskam sie jeszcze w moje kochane sztruksy (mają nieco obnizony stan)... teraz mam zamiar upolowac cos w lumpku - bo znalazłam w kilku specjalne wiesaki na ciążowe ubrania i sporo tam spodni za 5-10 zł (jak nówki i z lepszym rozwiązaniem na rosnący brzuszek niz te rozciągliwe panele :tak:)

z płaszczyków to ja polecam fasony grzybki nieco dłuższe - kupiłam 2 lata temu i w tym roku mialam zamiar poszukac nowego płaszcza na zime, ale teraz pohulam jeszcze w tym - grzybek jest dośc obszerny w okolicach pasa, więc spokojnie do końca ciąży mi starczy

Angel fajne te leginsy - ja co rpawda nie wyszłabym w domu z takich - ale po domu i na podwórku póki jeszcze będzie ciepło to wydają mi się idaelane! Może jeszcze uda mi się znaleźc dresy z panelem - kiedyś takie widziałam i tez powiny się sprawdzić :tak:
 
Mnie najbardziej przeraża kwestia kurtki na zimę:no:. W Polsce mam gdzieś w kartonie taki dość luźny płaszcz, to może jak polecę, to go sobie wygrzebię. A pierwszy zakup to pewnie będą dżinsy ciążowe, chyba że w szafie znajdę jakieś rozmiar większe, to może na trochę starczą.

Gruby kombinezon marcowemu dziecku potrzebny? Z tym pewnie może być różnie, nie?
 
Dla mnie leggins to podstawa wiec takie jedne dlugie, drugie 3/4 napewno sobie sprawie ;-)
Dresy z panelem tez na allegro rzucily mi sie w oczy ;-)
A wogóle to tam taki wybór, ze oczopląsu można dostać :baffled:
 
reklama
Mnie najbardziej przeraża kwestia kurtki na zimę:no:. W Polsce mam gdzieś w kartonie taki dość luźny płaszcz, to może jak polecę, to go sobie wygrzebię. A pierwszy zakup to pewnie będą dżinsy ciążowe, chyba że w szafie znajdę jakieś rozmiar większe, to może na trochę starczą.

Gruby kombinezon marcowemu dziecku potrzebny? Z tym pewnie może być różnie, nie?

takie dżinsy rozmiar większe na długo nie starcza, a ciążowe są o wiele wygodniejsze i nie uciskaja brzuszka :tak:

bez kombinezonu sie raczej dla dzieci nie obejdzie, szkoda tylko, że będzie to zakup na jakiś miesiąc - ale takie maluszki lubia ciepło, a nawet z niemowlakiem będzie trzeba sie czasem ruszyc z domu ;-)

Angel na allegro ogrom rzeczy - sztuka jest dobrze trafić, bo często co na zdjęciu lub w opisie to podkolorowana prawda ;-)
 
Do góry