reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

Kupilam dzis ten spiworek z lidla dla malej, bo wcale nie jest taki gruby a pozatym na poczatku marca pewnie bedzie dosc zimno. A kombinezon jest dobry bo nie ma nozek tylko taki spiwor, a pamietam ze jak w grudniu rodzilam bartka to bardzo sie meczylam z wlozeniem mu nog do kombinezonu i on wyl. Ale za to ten kombinezon z lidla ma wade taka ze ma wedlug mnie za krotkie rekawy i bedzie tez lipa. I szkoda ze nie ma tych lapek przyszytych - to tez bardzo ulatwia sprawe.
Co do laktatora to polecam reczny z aventu bo jest rownie dobry co medela i chyba najlepszy na rynku.
Co do butelek- to kazde dziecko co innego ale moj cycowy bartek aventu za nic nie chcial, tylko TT i potem juz tylko Dr.browna a medeli tez nie chcial.
Na sutki polecam bepanthen a krwawilam do 3 miesiaca z sutkow wiec wiem co mowie:) te nakladki silikonowe tez mi przy gigantycznym krwawieniu i bolu pomagaly - ale zadko ktory bobas chce z tym ssac.
Na pupe malucha- im mniej tym lepiej, ale na lekkie podraznienia bepanthen pomagal lepiej niz sudocrem a na mega odparzenie tylko triderm i masc robiona z recepty. I maka ziemniaczana bardzo pomaga. A reszty kosmetykow to ja prawie nie uzywam, czasem go pobalsamuje ale bardzo zadko, plyn do kapieli - bo lubi babelki, ale to zaczelam stosowac chyba ok 5 miesiaca, i szampon do wlosow- wszystko nivea-ale zdarza sie ze inne firmy kupuje tez.

W ciuszkach wam powiem ze najlepsze sa bodziaki zapinane po calosci ( dla takiego mini malucha-bo przez glowe placza i sie boja) i spiochy zapinane od szyij do konca stop- najlepiej z lapkami ( zadnego takiego nie mam ale sa super) caaaala reszta typu- kaftaniki( zupelny smiec) bluzki, spodenki, sukieneczki itp itd. Sa zbednym smieciem przez minimum pierwsze 2 miesiace- nie wygodne dla malucha i dla was( wy w nerwach nie dacie rade, a maluch placze). Wszystko co jest zapinane z tylu lub tylko po czesci tez jest do niczego- to takie moje spostszerzenia z pierwszego dziecka.
 
reklama
Kindzia super ciuchy masz :-)

Ja to się zastanawiam czy w ogóle laktator kupić, szczerze to nie miałam takiego zamiaru ale widzę,że wszystkie
planujecie

aa i jeszcze kupujecie taką matkę antypoślizgową do wanienki?
 
Kindzia- fajne ciuchy:)
Laktator to lepiej wypatrzec jakis i najwyzej maz czy ktos kupi o ile bedzie potrzebny. U mnie bylniezbedny bo po cc mleka nie mialam i ciagnelam 24h zeby cos wyssac:)
 
Laktator mam wybrany, ale nie kupuję, chyba że trafię na jakąś fajną promocję. Kupię, jak będzie potrzebny.
Żadnych mat do wanienki nie planuję.
 
o laktator kupię na pewno, moja siostra i przyjaciółka miały zapalenie piersi i na szybko kupowały laktator - w sumie to im piersi uratowało (w sensie takim, że mogły dalej karmić)
kindzia piękne te rzeczy, napatrzeć sie nie mogę
 
Ostatnia edycja:
Kindzia ale zakupy!

Atomówka my maty nie mieliśmy, leżaczek kupilismy, ale to badziewie było, że M na swojej ręcę małą trzymał, zamiast maty zwykła pielucha tetrowa wystarczyła :tak: a maluszki jak sie boja kapieli to zaleca się wkładac owinięte w pieluszkę własnie i dopiero w wodzie rozwijane - u nas sie sprawdziło :tak:

co do laktatora ja tam na swojej łapce będe polegać - miałam ręczny to jak krowa podłączona pod dojarkę się czułam :sorry2: z tym, że ja miałam duzo pokarmu, więc ściągnięcie dajmy na to 200ml z piersi, którą niedawno karmiłam, to max 5 min...
 
dinusiowe kapcie słodkie
kindzia - no raz a konkretnie :tak: fajne rzeczy, no i ubezpieczona na każdą możliwość ;-)

laktator? Nie wiem, jeszcze nie myślałam, pewnie pomyślę jak z sąsiadką pogadam czyli po nowym roku - jak wszystko u mnie :oo2: No i pewnie też tak zrobię, że kupię dopiero jak będzie potrzebny, a nie na wszelki wypadek...
 
reklama
Do góry