reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

a ja czekam az M. wroci z pracy pojechal tam na chwile i smochod wyszorowac i jedziemy do tej hurtowni :) wkoncu!!! ciesze sie jak nie wiem - wczoraj przyjechali do nas tescie i przywiezli zastrzyk gotówki na wyprawke :) strasznie milo i mega sie ucieszylam - jedyne czego sie boje to ze wszytsko kupie i potem bede juz tylko wzdychac do tych wszytskich pieknych ciuszkow :)
 
reklama
ola współczuję Ci przejść z księgową, ale dobrze, że jakoś można temu zaradzić, a może akurat w ZUSie skoro pani się tak przejęła, to spróbują tę sprawę potraktować jakoś bardziej priorytetowo i rozpatrzeć ją na pierwszy ogień - tego bym Ci życzyła

Angel świetny album i gratuluję disneyowskiej okazji - podczas oglądania pewnie jeszcze nie raz dopadną Cię chwile wzruszeń - ja też tak miałam i mam wciąż ;-)
 
Czy dla noworodka potrzebne jest coś do czesania włosów? jeśli tak, to co najlepiej? znalazłam takie coś: SZCZOTKA do włosów Z GRZEBYKIEM miękka CANPOL (1945232583) - Aukcje internetowe Allegro

Co polecacie do paznokci? Nożyczki, cążki?

Smoczek? Lepiej mieć na wszelki wypadek od razu czy ewentualnie zostawić do dokupienia?

Co do czesania to moim zdaniem warto coś mieć bo nawet jeśli dziecko nie ma włosków to wiele mam walczy potem z ciemieniuchą a poza tym szczoteczka masuje główkę dziecka - ostatecznie i tak można kupić po porodzie po prostu wysłać kogoś do sklepu, chociaż mój synuś urodził się z takimi długimi włoskami że od razu trzeba mu było zaczesywać do góry. Potem włoski i tak się wycierają.
Mówią, że szczoteczka lepsza bo delikatniejsza ale mój miał taką ciemieniuche, że tylko grzebyk pomagał.

Co do obcinania pazurków to każdy woli co innego ja zdecydowanie nozyczki z okrągłymi końcówkami, moja siostra tylko cążki. Ogólnie to ja kupiłam z canpolu taki zestaw gdzie bylo jedno i drugie i jeszcze malutki pilniczek w metalowym pudełku z lusterkiem wszystko. Większość połoznych odradza obcinanie pazurków w spzitalu zeby dzieciątko infekcji zadnej nie złapało dlatego najlepiej na poczatek miec łapki-niedrapki. Słyszałam też od kilku innych mam ze czasem położne radzą zeby odgryzac na poczatku pazurki ale ja sie bałam że cos za mocno robie i od razu uzywałam nozyczek.

Smoczek mieliśmy od poczatku (lezał awaryjnie w szzafce) chociaż chcielismy małego wychowac bez no i dobrze ze był w domu bo jak mały miał 5 tygodni płakał bardzo o 4 nad ranem ale miał sucho i był najedzony - po prostu był niespokojny no i ugieliśmy sie dalismy smoczusia malutki poszedł od razu spac. Wiem tez ze niektóre szpitale wymagaja smoczka od razu (jak połozne chcą miec spokój) a inne zabraniaja wiec musisz sie dowiedziec jak to jest u Ciebie w szpitalu. Ostatecznie jak ze wszystkim innym możesz kogoś potem wysłać na zakupy.
Jak ktoś jest po cesarce to dobrze jest tez mieć do szpitala herbatke na laktacje ( to tak z innej beczki)
 
K&M miłej zabawy w hurtowni :-)

Ja polecam nożyczki - moim zdaniem bezpieczniejsze przy takim niemowlaku :tak: a szczotka się przydaje tak jak Jopal pisała do masowania główki ..

Ja nie wiem jak do końca z tym smokiem jest . To chyba będzie zależało od sytuacji , ale jak ktoś nastawia się na karmienie piersią a ma płaskie albo wklęsłe brodawki to powinien unikać smoczków , butelek , a położne lubią włożyć dzidziowi do buzi jak płacze smoka :-( Być może one też przyczyniły się do mojej porażki karmienia , dlatego teraz będę starała się unikać smoków jak najdłużej się da :sorry:
 
Czy dla noworodka potrzebne jest coś do czesania włosów? jeśli tak, to co najlepiej? znalazłam takie coś: SZCZOTKA do włosów Z GRZEBYKIEM miękka CANPOL (1945232583) - Aukcje internetowe Allegro

Co polecacie do paznokci? Nożyczki, cążki?

Smoczek? Lepiej mieć na wszelki wypadek od razu czy ewentualnie zostawić do dokupienia?


Obkupiłam się dzisiaj internetowo w dwa staniki, sukienkę i dwie koszulki. Mam nadzieję, że chociaż połowę trafiłam rozmiarowo, zwłaszcza stanik. W cycach mam już ponad 100, 10 cm mi przybyło:szok:, a największe rośnięcie to chyba dopiero przy mleku, prawda?
szczotka - nawet jak nie ma włosków, to warto taką masować skórę dziecka,bo pobudza tam wsio i włosy rosną i są mocniejsze, poza tym jak będzie problem z ciemieniuchą to też tą miekka trzeba wyczesywać!
ja do paznokci używam nadal - zwykłych małych nożyczek, takich wygiętych troszkę, mi z tymi zaokrąglonymi końcówkami źle się obcinało, a cążki są dość niebezpieczne <przynajmniej jak robiłam wyprawkę Jagodzi to wszędzie tak trąbili, bo nie czujesz oporu np.skóry tak jak nożyczkami a dziecka nie powinno się zaciąć..)
smoczek - a jeden możesz kupić,ale czasem bywa tak,że zanim znajdziesz odpowiedni model, ktry przypasuje twojemu maluchowi to minie sporo czasu <np. Jagoda chciała tylko z okrągłą końćówką i tylko taki zółty gumowy/nie lateksowy/ a dawałam jej bo cyckała paluszki na potęgę>
co do staników - ja do domu miałam takie zwykłe miekkie za 12zł-specjalne do karmienia, a na wyjazdy zakładałam zwykły stanik, tylko że hmm ja w domu chodziłam w takim luźnym bo jak mnie cokolwiek lekko uwierało to zaraz miałam przepełnione piersi i twarde jak kamień,no i nie raz byłam zalana....:confused2:
 
Dzięki :)
A ja własnie kubusiow puchatkow itp to nie bardzo. FIlmy pełnometrazowe, szczegolnie klasyki uwielbiam po dziś dzień ;-)
No i nie moglam sie oprzec takiemu fenomenowi, podjechaliśmy dokupic jeszcze dwa dvd ale z nowszymi produkcjami "Zaplątani" i "Księżniczka i Żaba" ;-)
 
MaMicurina - dziennie musisz liczyć ok 8-10 (tak pewnie będzie z miesiac-dwa) a potem mniej z 6 może, ale pamiętaj że każde dziecko jest inne! jedno sika i srutka na potęgę,a inne nie:happy: także zobaczysz jak będzie w marcu:tak:

Ja po tygodniu pierwszym jak policzylam ile pampersow zuzylismy to wyszlo po 11 na dzien :) :) :)
no a potem powoli bylo coraz lepiej - znaczy sie mniej zuzycia na dzien :)
I tak najlepszym dniem mojego meza jest dzien, kiedy Miska zaczela robic siku do toalety i nie musial wiecej kupowac pampersow ;)
 
Ja po tygodniu pierwszym jak policzylam ile pampersow zuzylismy to wyszlo po 11 na dzien :) :) :)
no a potem powoli bylo coraz lepiej - znaczy sie mniej zuzycia na dzien :)
I tak najlepszym dniem mojego meza jest dzien, kiedy Miska zaczela robic siku do toalety i nie musial wiecej kupowac pampersow ;)
hehe no to zależy od dziecka jak już napisałam wcześniej:tak:
ja mam nadzieję,że Jagodę na wiosnę nauczę bo na 2dzieci kupić pampersów to jest sporo:-D stary na nic innego nie zarobi:-D
 
Przyszla moja paka:-)
Nie chce mi sie robic wszystkich zdjec ale to najpiekniejsze chyba:
IMG_0328.jpgIMG_0329.jpg

Mam takich portaskow 4x i do tego body i bedzie git na poczatku :-)
 
reklama
Do góry