reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

zerknełam po nieobecności na ostatnie wpisy i widze, że tu juz sporo osób większośc wyparwki ma za sobą :szok: kurcze to ja w lesie jeszcze jestem... ale postanowienie juz jest - w grudniu rzeczy dla siebie kupie, w styczniu dla malucha (ewentualnie coś szybciej jak okazja będzie ;-))

co do pieluch, one w pierwszym miesiącu chyba najszybciej idą, potem już zwalnia nieco to tempo ;-)
 
reklama
mata - od stycznia jest podwyżka vatu na szeroko rozumiane produkty dla dzieci, dlatego może zamień kolejność;) żeby przed podwyżką zdążyć...? Myśmy z tego powodu już teraz pozamawiali wszystko dla małej.

aha - co jeszcze mogę polecić, szczególnie na pierwsze miesiące życia maluszka, to tzw "pieluszko-ceratki". To jakby flanelowe pieluszki podbite ceratką. Myśmy użwali ich non stop, jako dodatkowa nakładka na przewijak. Przy przewijaniu, mały zwykle prutał albo sikał i (jeśli nie trafiło w pieluszkę) to "lądowało" na pieluszko ceratce, którą szybciej było wyprać niż cały pokrowiec na przewijak. Przydawały się też na wyjścia - np do położenia na przewijak w miejscu publicznym itd
chodzi mi o to coś takiego: http://allegro.pl/pieluszko-ceratki-pielucho-ceratki-do-przewijania-i1937890042.html
 
Ostatnia edycja:
Ivi po koniec grudnia kilka pk body/pajace w różnych rozmiarach też kupię, własnie z uwagi na podwyżkę vatu :tak: ale sporo ubranek mam dostac,w więc zostanie mi do kupienia reszta, czyli to na co vat nie wzrasta ;-)
 
Perelandra żyrafki , owieczki ?? a gdzie świnki ??? :-)
Śliczne rzeczy

Ivi kurcze, znowu się z Tobą nie zgodzę :-D . U mnie te ceratki nie były potrzebne . Ja miałam przewijak już owleczony ceratą więc na to tylko kładłam flanelową pieluszkę ...
Są też fajne jednorazowe podkłady do przewijania z bebydream -fajne na wyjścia bo jak dziecko zsika to od raz można wyrzucić do kosza ale my też przez cały czas zużyliśmy tylko jednej ...

18432.jpg
 
Ostatnia edycja:
mini - hehehehe i dobrze :D po to jest forum żeby się doświadczeniami wymieniać:-D:-D myśmy mieli 3 takie pieluszko ceratki przy Tymku i 2 pokrowce na przewijak. I ceratki prałam prawie co drugi dzień, a pokrowiec na przewijak spokojnie raz na tydzień - dwa, bo wszystko lądowało na ceratkach :) (przewijak mamy taki typowy, pokryty ceratą, z podwyższanymi brzegami). Z tym, że mój synek to był sikacz pospolity.. przy przewijaniu potrafił dwa razy sikac i raz kupkę zrobić, wiec "strefa zagrożenia" była mocno przygotowana na wszelkie tego typu niespodzianki :D
 
villandra8 - mam duże wsparcie ze strony rodzinki, mam w rodzinie dwie niespełnione mamy (bratowa i szwagierka, oby dwie urodziły jako 18-19 latki) teraz mają podrośnięte dzieci i szaleją po sklepach, od jednej dostałam pościel i 2 kocyki (narazie, bo nie planuje na tym poprzestać), a druga kupiła wanienke i kocyk, w planach ma butelki, smoczki i rożki, więc już duże odciążenie:)
oprócz tego rodzice szarpnęli się na dwa łóżeczka:D

tricia bardzo prawdopodobne, - w końcu co kraj to obyczaj... w PL się prasuje i już :biggrin2: może suszarka ma za zadanie dezynfekować również
To swietnie - dużo wydatków Ci odpadnie. Ja też mam sporo rzeczy, ale tak naprawdę ciągle nie wiem co dokładnie :baffled: - uwagi na ciągnący się remont nie mam dostępu ani warunków na dokonanie przeglądu - mam nadzieję, że po nowym roku nic juz nie będzie stało na przeszkodzie.
Mam wanienkę (swoją własną jeszcze :-D), łóżeczko mamy dostać od znajomej mamy (wciąż jeszcze po nie nie dotarliśmy :zawstydzona/y:), wczoraj sąsiadka mówiła, że ma kilka śpiworków (innych rzeczy zresztą też, które chętnie mi udostępni/odda), a przed świętami wybieramy sie do rodziny M pod Poznaniem (jego kuzynka - mama ponad rocznej dziewczynki kupowała wszystko podwójnie w sensie wyposażała dwa domy :rolleyes2: - jak fajnie jest nie mieć co robić z kasą - więc pewnie też sporo rzeczy będzie dal mnie przydatnych). Pod znakiem zapytania stoi wózek - niby mam po tej kuzynce jakiś dotać, ale ona w mieście, a ja potrzebuje "terenówkę" na czterech dużych kołach na wyprawy do lasu (w którym prawie mieszkam ;-)). Więc zobaczymy jeszcze...

zerknełam po nieobecności na ostatnie wpisy i widze, że tu juz sporo osób większośc wyparwki ma za sobą :szok: kurcze to ja w lesie jeszcze jestem...

nie Ty jedna - ja też dopiero po nowym roku mogę zacząć działać w tym temacie - i doczekać się już nie mogę :crazy::-D

Kasiulka, Perelandra fantastyczne rzeczy dla Maluchów :-)
 
Ivi - fajne to faktycznie.. ja to może na jedną taką bym się skusiła. Podobnie jak Mini miałóam przewijak z ceratką i tylko pieluszkę podkładałam z flanelki albo tetry. A te Twoje ceratki to na wyjście też by były fajne. Ja dla Jagody kupiłam te podkłady co Mini pokazała,ale to dość duże było,a ta ceratko-flanelka chyba sporo mniejsza jest jak się ją złoży:-)
 
ja pieluszko ceratki wolałam bo wychodzi to po prostu taniej.. Pralka i tak chodzi, a te jednorazowe podkłady są po prostu dość drogie... ale pamiętam że w pewnym momencie też ich używałam, jak wszystkie pieluszko ceratki miałam w praniu ;-)

Natomiast te podkłady do przewijania to polecam dla mam które będą miały problemy z gojeniem krocza ;-) - ja miałam spory problem z tym (uczulenie na szwy :-D ) i non stop na nich leżałam
 
No to ja mam tylko ciuszki i nic więcej hehehe :D ooo nie przepraszam gruszke mam hehe:) ale jade z moim 5 na wizyte to może coś zakupimy :) słuchajcie co mozna kupic 7 letniej dziewczynce na mikołaja bo mój niewie co chrzesnicy kupic ? :)
 
reklama
ja pieluszko ceratki wolałam bo wychodzi to po prostu taniej.. Pralka i tak chodzi, a te jednorazowe podkłady są po prostu dość drogie... ale pamiętam że w pewnym momencie też ich używałam, jak wszystkie pieluszko ceratki miałam w praniu ;-)

Natomiast te podkłady do przewijania to polecam dla mam które będą miały problemy z gojeniem krocza ;-) - ja miałam spory problem z tym (uczulenie na szwy :-D ) i non stop na nich leżałam
nooo ja też na tym leżałam troszku bo miałam ropę na szwach.... ale teraz mam nadzieję,że mnie to ominie bo w marcu nie będzie +30 stopni....
 
Do góry