reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

reklama
czesc dziewczyny.ja w zasadzie z sierpniowek(choc urodzilam w lipcu 3 tyg przed terminem) ale was podczytuje.ja tez na poczatku stawialam na to ze laktator kupie po porodzie jak bedzie koniecznosc i powiem wam ze moj maz o 4 nad ranem zaiwanial 4 km do calodobowego supermarketu po laktator:zawstydzona/y:mialam po 3 dobie taki nawal pokarmu ze piersi sie zablokowaly i zadne oklady czy prysznice nie pomagaly w recznym sciagnieciu nadmiaru a sutki byly jak kamienie i mala tez nie mogla w zaden sposob chwycic.mialam reczny kupiony za grosze ale warto bylo bo przyniosl mi natychmiastowa ulge a wierzcie mi bol byl nie do zniesienia i w po 30 min dostalam wysokiej goraczki..:zawstydzona/y:balam sie ze zapalenia piersi dostane- na szczescie kochany malzonek poswiecil sie i pomogl:tak:
 
Ja po przezyciach jakie miała moja siostra z karmieniem tzn.nawały pokarmu,wysokie gorączki itp.jako jeden z pierwszych zakupów był właśnie u mnie laktator (Avent ręczny).Zobaczymy czy będzie przydatny,w każdym razie jestem spokojniejsza.
 
Moja mama jak urodziła moją młodszą siostrę to miała zapalenie piersi ... podobno gorączka dochodzi do 40 stopni i ból jest tak silny, że można się przekręcić a pokarm tak czy tak trzeba wtedy ściągać ... dlatego ja chyba jednak na wszelki wypadek zdecyduję się na ten elektryczny laktator (ale nie jakiś drogi tylko z tych tańszych, maksymalnie do 150zł) ... laktator ręczny też mam ale jak chciałam go wypróbowac to myślałam że mi pierś wyrwie.
 
A czym się właściwie rózni ręczny od elektrycznego? Pamiętam że kiedyś kuzynka mi opowiadała że uzywała laktatora i podobno było to bardzo bolesne ale nie wiem jaki miała.
 
W ręcznym jest taka pompka i naciskasz ją ręką, a elektryczny jest na baterie albo do prądu i sam ciągnie a ty masz rękę wolną.
Ja jestem za tym, żeby kupować laktatory dopiero po porodzie, jak się okaże, że są potrzebne. Po co wydawać niepotrzebnie pieniążki...
 
reklama
Podobno ręczny odciągacz jest mniej komfortowy (bo dosyć bolesny) natomiast w laktatorze elektrycznym można sobie ustawić "siłe ciągu"
 
Do góry