reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Ja poprzenio też miałam kokos ale słyszałam dużo dobrego o tym materacu. Więc teraz się zastanawiam. No i co z wózkiem. I czy taki śpiworek wystarczy w takim wózku? Nie chcę kupowac gondoli bo mieszkam na 3 piętrze i wnoszenie go jakoś mnie przeraża, a jak zostawię wózek w piwnicy i będę wyciągać niunię na zimno też źle dlatego myśle o tym wkładzie jest jednak dużo lżejszy. Alvi Polska sp. z o.o. na tej stronie jest o tym śpiworze, trzeba tylko wybrać śpiwory do wózków
 
reklama
Ja materac też mam kokosowy. Co do wózka to na początku watku dyskutowałyśmy czy jest sens z gondolą czy nie i jakie są zalety/wady. Ja dostanę - nie wiem jaki, więc jak zobacze to bede sie zastanawiać i ewentualnie martwić co dalej :)
 
Smonig, to widzę, że w końcu ktoś pomyślał w x-landerze i bardzo dobrze, spacerówka w 2 strony fajna sprawa, ale my i tak kupimy jedo fyna ;-).

Też za mną chodzi ten materac lateksowy- macałam w sklepie- baaardzo sprężysty i ta pianka szybko po wgnieceniu wraca do pierwotnego stanu, ale nie wiem czy sponsor łóżeczka z wyposażeniem da się naciągnąć ;-).

Ja jestem za wózkiem z gondolą, jakiś mi się wydaje cieplejszy na jesień, zimę, no i myślę sobie, że gondola ma lepiej usztywnione dno jeśli chodzi o kręgosłup.

Potem jak dziecko zaczyna podnosić się/siadać, to w wózku bez gondoli masz od razu opcje spacerówki, nie wiem, czy taki początkujący "siadacz" nie będzie do niej trochę za mały (chyba, że spacerówka ma wkładkę redukcyjną), a na płasko może być mu już nudno.
 
Ja myślałam o materacu kokos-gryka. Czytałam że trzeba go co jakiś czas odwracać. Nie wiem czemu.

Ponieważ ten materac jest zbudowany tak, że po jednej stronie jest wypełnienie z kokosa, a po drugiej z gryki (w środku jest pianka). Pewnie dlatego zalecają raz na tej raz na tej stronie kłaść malca.
Ja mam gryczano piankowy materacyk i innego na razie nie szukam.
 
A z innej beczki - początkowo większość smarowała skórę oliwką a czy nadal jej używacie czy kupiłyście coś innego? Ja kupiłam ok 2 tygodnie temu krem Fissan bo oliwka odstawiłam wcześniej z uwagi na uczulenia a Nivea Q10 plus wydał mi się za słaby przy zwiększonym tempie wzrostu brzuszka. Ten Fissan nawet ok - rozstępów póki co brak więc to najważniejsze, dobrze nawilża ale generalnie bardzo tłusty jest. A do moich mega ud zakupiłam dziś krem na cellulit bo mnie do szału już doprowadza...
 
Ja mam materac kokos pianka i jestem zadowolona, teraz tez taki kupie

jesli chodzi o samrowidla, to oliwka, ale moze niedlugo kupie ejszcze perfecte mamma czy jakos tak- poprzednio uzywalam i obylo sie bez rozstepow
 
Lolisza, ja smaruję się właśnie Fissanem. To prawda, że jest tłusty, ale mnie to nie przeszkadza, a przynajmniej czuję, że to naprawdę dobra maść, a nie jakiś balsamik, który owszem miło pachnie, szybko się wchłania, ale właściwie nie wiadomo, czy coś da.
 
reklama
ja od początku tylko oliwkę i to nie codziennie ;/ efekty widać... ale uważam, że niestety z rozstępami to tendencje do nich mają największe znaczenie. ja miałam na udach nawet jak przytyłam bez ciąży :( a teraz mam trochę na piersiach
 
Do góry