reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

nie no wiem kochana, ze normalnie to baza w aucie, fotelik do bazy i z glowy. ale chodzi mi o to, ze jak pojade z dzieckiem do polski (polece konkterniej), to wolalabym tej bazy nie brac, tylko fotelik podlaczyc do wozka zamiast gondoli, a potem w polsce do samochodu na pasy. ale nie wiem wlasnie, czy te co je mozna mocowac do wozkow mozna tez przypinac tylko pasami w samochodach czy one sa juz tylko do bazy? na logike wychodzi mi ze mozna, ale pewnosci nie mam.
 
reklama
smoniq- nie wiem, jak wygladaja gondolki innych wozkow, nie mam porownania(zero rozeznania w temacie)- ten widzialam na zywo z 2-mcznym dzieciaczkiem w srodku(o normalnej, sredniej wadze) i zrobil na mnie wrazenie malego. Dzidzia pojezdzi nim na maxa miesiac- dwa wiecej. A my zimowa pora musimy tam zapakowac jeszcze spiworki, kocyki. Ja bede szukac czegos wiekszego:)
a i nie wiedzialam, ze x-lander jest polski. Zielona w ttemacie jestem:)

nataolin- to chyba bebecar- bardzo dobry wozeczek. No i portugalski:)))
 
tak, bebecar vector at :) i portugalski rzeczywiście - bliski Ci kraj, pamiętam;)
hmm, może w tych xlanderach chodzi też jaki model? bo moja koleżanka, która go używa ma październikowe dziecko i przesiedli się do spacerówki dopiero na przełomie marca i kwietnia. No jakoś tak, ale na pewno nie wcześniej.
 
Kahaa mysle ze na pewno mozna bo ten maxi -cosi co eybralam ma tylko jedna opcje wiec sadze ze do wszystkiego sie nada:)))
A co do wozenia dziecja w foteliku samochodowyma na stelarzu to zastanawiam sie jak dlugo mozna tak dziecko wozic do jakiej wagi??? Czy ktos wie???
Co prawda pytam z ciekawosci bo ja raczej takiej kombinacji uzywac nie bede.

Kahaa a kiedy ty kochana sie z maluszkiem do Pl chcesz wybrac????
Czytalam gdzies ze dopiero po 4 miesiacu mozna z dzieckiem latac bo wczesniej nie mozna z racji niewyksztalconych jeszcze dobrze pecherzykow plucnych na ktore dziala zmina cisnien podczas lotu.
Ciekawa jestem jakie ty masz zdanie na ten temat.... my chcielibysmu sie wybrac w kwietniu do pl ale samochodem i juz drze na sama mysle tego pomyslu tyle godzin w foteliku......mysle ze w Niemczech sie zatrzymamy na nocleg u rodzinki bo inczej tego nie widze.

Natolin wozek sliczny :)))
Pocieszylas mnie pisz jak najwiecej o X landerze:)) bo ja zamawiam w ciemno nie widzac go na zywca. Ale tyle dobrego o nim slyszalam mam nadzieje ze dobry wybor bedzie. Co prawda Melissa wrzucila zdjecia Implasta ECOLine i mam metlik w glowie ha ha ha
Ja tez myslalam zeby ok marca kwietnia sie na spacerowka przerzucic.
 
Ostatnia edycja:
smoniq- dziecko w foteliku 0+ moze byc do 9kg, sa tez odele do 13 kg, ale gdy glowka zaczyna wystawac z fotelika trzeba koneicznie zmienic na inny, wiekszy:-)
 
smoniq - z tego, co wiem nie ma zadnych przeciwskazan do latania samolotem niemowlakow. Kolezanka poleciala z 3 tygodniowa corka do rodzicow, inna z osmiotygodniowa.
Ja bym raczej brala pod uwage co innego, a mianowicie pogode. Rodzimy w pazdzierniku, powiedzmy, ze chcemy leciec dok kraju pod koniec listopada, poczatek grudnia albo na swieta - w Polsce moze byc KOSZMARNIE znimno i mysle,ze nie warto na takie drastyczne zmiany klimatu dziecka narazac. My bedziemy czekac z pierwsza wizyta w kraju do marca/kwietnia az sie troche ociepli.
 
smoniq - z tego, co wiem nie ma zadnych przeciwskazan do latania samolotem niemowlakow. Kolezanka poleciala z 3 tygodniowa corka do rodzicow, inna z osmiotygodniowa.
Ja bym raczej brala pod uwage co innego, a mianowicie pogode. Rodzimy w pazdzierniku, powiedzmy, ze chcemy leciec dok kraju pod koniec listopada, poczatek grudnia albo na swieta - w Polsce moze byc KOSZMARNIE znimno i mysle,ze nie warto na takie drastyczne zmiany klimatu dziecka narazac. My bedziemy czekac z pierwsza wizyta w kraju do marca/kwietnia az sie troche ociepli.

imno zimnem, ale zapakuj sie do samolotu na taka zime, chya sa ogranioczne bagaze, a reszta za doplata, to moze byc ciekawe;-)
 
reklama
tez nic nie slyszalam o tym, ze nie mozna latac z niemowlakiem samolotem. zapytam lekarza jak juz bedzie pora ku temu. zreszta my planujemy leciec dopiero w marcu, ale wozek i fotelik musze kupic wczesniej i tak wyliczylam, ze taki z podpinanym fotelikiem, nawet drozszy mi sie oplaci bo w ryanairze wozek mozna przewiezc za darmo,a za extra bagaz (a tak bym ewentualnie musiala nadac fotelik) placi sie teraz chyba £20 w jedna strone, a planujemy od wiosny latac dosc czesto.
 
Do góry