reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Teraz w Tesco (przynajmniej we Wrocławiu) jest promocja na duże paczki Huggiesów. Kupiłam wczoraj Huggies new born 90 sztuk (3-6 kg) za 34,99, więc wychodzi 39 gr za sztukę. Moim zdaniem to rewelacyjna cena.
 
reklama
My wybralismy się rano na szybkie zakupy do Auchan a przy okazji zaczepiłam o sklep Endo i kupiłam myjkę do kapieli MYJKA
Kupiliśmy też zestaw szczotka z grzebyczkiem canpol babies, a że była naklejka o konkursie i trzeba mieć min 2 kody żeby wziąć udział to jeszcze wzięliśmy nakładki na brodawki. Głupi ma szczęście - może sie uda coś wygrać :)
Kupiłam też wage...to mnie juz tak bardzo nie cieszy ale przynajmniej będę miała jako taki pogląd na to co wyczyniam z kilogramami, postanowiłam jednak że dzis się nie ważę bo już po jedzeniu byłam - sądny poranek nadejdzie jutro.
 
Mama_olga bardzo fajna sprawa ale jak dla mnie dość kosztowna na chwilę obecną.

Dziewczyny a pościel kupujecie? Ja nauczona zawijania dzieci w powijaki bo to medycznie uznane jest za najbezpieczniejsze i najwygodniejsze dla dziecka, tak też dzieci się ładnie uspokajają bo noworodki przyzwyczajone z macicy mieć ciasno. I tak do ukończenia roku planowałam powijaki na wymianę ze śpiworkiem więc z zakupu pościeli zrezygnujemy raczej teraz skoro nie zamierzamy jej używać. A wy planujecie od poczatku maluszka w pościeli kłaść?
 
daaaa superowy jest ten otulacz:))))
Bardzo mi sie podoba.

Co do poscieli ja juz kupilam cos takiego z racjo tego ze ktos mi przywiozl z Pl

Pościel + wypełnienie 4el. ,producent eCot (1080738362) - Aukcje internetowe Allegro

Moje chlopaki wybrali zyrafki i misie.

Zdaje sobie sprawe ze nie bede na poczatku tego za bardzo uzywac bo teraz te superasnei spiworki sa w modzie(6 lat temy tego nie widzialam :(((() wiec ma nadzieje ze spiworek plus jakis kocyk bedzie ok na poczatek.
 
Ostatnia edycja:
Ja też pościel zakupię na wszelki wypadek taką właśnie kilku elementową, ale mam zamiar kłaść Lenkę w śpiworku.
 
Daaa powijaki to cos troche innego ale zasada działania i cel generalnie ten sam :) Chodzi o to, że dziecko najbezpieczniej czuje się w brzuchu bo tylko taki swiat zna. Po narodzinach działa na nie tak wiele róznych bodźców że jego poczucie bezpieczeństwa znacznie się zmniejsza, jeśli zapewnimy mu warunki podobne do tych w jakich czuło się bezpieczne będzie czuło się znacznie lepiej. Nie chodzi o to, żeby chodzić na palcach, ale noworodek przezyje znacznie mniejszy stres związany z adaptacją do nowych warunków jesli będzie miał zapewnione cisze, półmrok, ciepło i uczucie najbardziej zbliżone do tego w jakim przebywał przez 9 miesięcy czyli brak miejsca. To może wydawać się dziwne ale noworodki naprawdę to lubią. Poza tym część z nich ma bardzo silnie rozwinięty odruch Moro. Troche ciężko to wytłumaczyc ale pewnie każda z Was miała taka sytuację, że nagle ze snu wybudził ją dziwny zryw całego ciała - jakby przeszył je prąd. Odruch Moro jest bardzo podobny, generalnie jest reakcją na szybką zmiane pozycji lub hałas albo inny silny bodziec zewnętrzny ale większość noworodków ma go ot tak zupełnie bez działania silniejszego bodźca, śpią i nagle ich rączki nóżki przechodzi gwałtowny "zryw" co sprawia że dziecko się przestraszy i najczęściej wybudza ze snu i płacze. Jeśli jest owinięte blokujemy ten odruch i będzie smacznie spało. Trzeba oczywiście pamietać aby zawinięcie nie było za silne - nie może ograniczać ruchów klatki piersiowej (!!!). W wielu szpitalach wciąż się to praktykuje, zwłaszcza na oddziałach wcześniactwa i intensywnej terapii bo badania dowodzą że takie ułożenie dziecka a do tego w pozycji na plecach (jeśli oczywiście nie ulewa) zmniejsza znacznie ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej. W szpitalach z barku pieniędzy (oczywiście...) powijaki robi się najczęściej z pieluchy tetrowej, ale super nadają się do tego cienkie bawełniane kocyki. Klasyczne powijaki to coś w tym stylu http://irreference.com/wp-content/plugins/Flutter/files_flutter/1223408535swaddling.jpg
Można oczywiście korzystać z otulaczka jaki pokazałaś - zostały wymyślone na wzór powijaków właśnie. Ja widziałam troche tańsze od tego z allegro, sa tu Otulaczek - kup Otulaczek | Motherhood.pl mam z tej firmy flanelki i kocyk i są bardzo fajne.
Polecam też zwłaszcza na początek gniazdko dla maluszka. My często mówimy na to "maciczka" bo dzieki temu możemy maluszkom zapewnić warunki jeszcze bardziej zbliżone do płodowych gattino.com.pl jeśli chodzi o ułożenie maluszka do snu sprawdza się znacznie lepiej niż wszelkiego rodzaju rogale.
 
reklama
Do góry