reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

My kupiliśmy 2 paczki papmków huggies neborn po 28 szt. a trzecią dostalismy dzis od sąsiadów więc już sobie rozmiar 2-5 kg odpuścimy bo strasznie malunie są i jeszcze musimy dokupić większe i powinno na początek starczyć. Najtańsze z jakimi się spotkałam są w Auchan ale cena tych w makro bardzo korzystna.
 
reklama
A ja wam jeszcze na poczatek polece pieluszki bella happy- oczywiscie najmniejszy rozmiar- maja wycieta dziurke na pepek nawet i babydream rossmana, tez tylko najmniejszy rozmiar:-)

ja pampkow na razie nie kupuje, ale do szpitala to wezme sobie jakies pampersy czy cus, a w domku to juz tansze beda:-)
 
W Rossmannie mają teraz dużo promocji na kosmetyki z tej serii Babydream. Ja jutro idę oblukać co i jak bo gazetka teraz śmieszna i mała a wolę na żywo zobaczyć. I pieluszki też w promocji mają. A w Tesco na Huggies jest promocja za 34,99 paczka rozmiar midi wiem,że jest 84 szt. ale nie wiem wagowo jak to się ma.

A żabka przewijak fajowskie:):) Mnie się widzi muszę chyba kogoś do Ikei wysłać co by mi przywiózł:)
 
Kupiłam żabę do wózka, żeby na spacerze lub u kogoś nie kombinować, gdzie położyć dziecko, a środek ma taki do zmycia na szybko.

W ikei podobno tez jest super tania wanienka.

Pampersy maja być wg gazetki w makro od 29.06-12.07.
W makro będzie też jelp do płukania 2l za 9.14 zł i proszek dzidziuś 1,9kg za 12,19zł.

No ja w rossmannie zakupiłam szampon i oliwkę z promocji, poniżej 4 zł za każdy kosmetyk. Pieluszki z rosmanna dla noworodka są po około 20 zł za 28 sztuk. Większe rozmiary są teraz w promocji.

A właśnie "już mamusie", mniej więcej ile maluchy używają pieluch nr 1 2-5kg-tak mniej więcej, bo pewnie zależy jakie się dziecko wagowo i wzrostowo urodzi.

Ja mam na razie 1 paczkę huggies nr 2 3-6kg, myślicie, że dla noworodka będą za duże?
 
nie pamietam keidy zaczelam uzywac 2 ale mialam na bank duuza pake z belli, ze dwie paczki z rossmana wielka paczke z pampersa i jedna mniejsza, na poczatek, tyle pamietam, ile dokuopwalam nie wiem, ale liczac ze dziecko zuzuwa ok 12 pliech na dobe, a przybiera ok kg na m-c to mozna policzyc orientacyjna ilosc, pitem tez ta ilosc zuzywanych pieluch sie zmnienia bo nie ma kupki po kazdym karmieniu
 
Dzięki dziewczyny, wasze rady doświadczonych mam są bezcenne dla takich pierwiastek jak ja :) Niby piszą w książkach itd, ale jednak co w praktyce wychodzi to wyjaśnia wszystko.
 
Agrafa ja jeszcze nie mama ale w szpitalu uzywamy pampersów 2-5 nawet dla dzieci o masie 1 kg i sa dobre; dla dzieci o masi 4 kg i więcej mogą być już przyciasne, tzn też ta pieluszka pieluszce nie jest równa, np huggies są naprawdę malutkie a te rossmanowskie mimo że też 1 są już większe. Zależy też jak maluszek zbudowany bo te co mają dłuższe i szczuplejsze nóżki to nawet do miesiąca w nich będą miały ok a są i takie które mają pulchniutkie nózie i taki pampek lubi obetrzeć już na początku. Dlatego my kupiliśmy i newborn i midi ale tu też nawet w obrębie jednej firmy róznica bo np huggies premium midi sa oznaczone od 5 kg a huggies economy midi od 4 kg, Pampers 3 natomiast jest od 4 kg i znam dzieciaczki które od początku tych używały bo inne były ciasne, więc chyb i tak będziemy musiały "na oko" kombinować :)
 
reklama
Moja bratowa dla swojego 4 miesięcznego synusia używa już happy 4 i krótko używała tych wszystkich mniejszych rozmiarów, przetestowała od prawdziwych pampersiaków po biedronkowe dada w różnych konfiguracjach, bo inne obcierały nóżki Kubusiowi, a baleroniki ma nalane na tych girkach, z kolei synuś znajomych ma szczupłe udka i długo się gościł w pieluchy nr 2. Jak się dzidź urodzi będziesz wiedziała jakie ma pytki i jak się zachowuje jego skóra w okolicach pachwin i że czs przeskoczyć rozmiar wyżej.
Ja narazie kupiłam happy newborn z wycięciem na pępuch około 40 sztuk jest. Pewnie jeszcze jedną pakę taką kupię na start, czyli około tydzień użytkowania zakładając że pępek około tygodnia odpada a zużywasz 10-12 pieluch dziennie. Potem zobaczę co trza będzie kupić, w zapasie mam jeszcze jedną pakę 2 dada właśnie od bratowej bo nie zdążyła zużyć i niedługo pasowały na Kubę.
 
Do góry