reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Co do uzywanych materacy dla dziecka, to KAZDY materac sie odksztalca, nawet jesli wyglada na DOBRY NIE JEST DOBRY, lepiej kupic zwykly piankowy nowy niz wymyslny uzywany. Tu chodzi o kregoslup dziecka, powienien miec rowne podloze, a nie poubijane, odksztalcone

Nice-girl -szukam czegos ciekawego, tylko z decyzja jestem zawieszona conajmniej do polowy sierpnia, a teraz sie zastanawiam, czy wogole rozpatrywac glebiej pomysl z kolyska czy nie warto sobie glowy zawracac:-)

Co do kolek masz racje, wogole im wieksze kolka tym lepiej poruszaja sie w terenie i daja wieksza amortyzacje, mozliwe ze skretna os duzo daje, ale glownie tez decyduje o tym wielkosc kol
 
reklama
ja wreszcie wybralam wózek - szukam, czytam ,ogládam od paru tyg (oczywiscie tylko w necie bo zamierzam zamawiac w Polsce) i wreszcie znalazłam super wózeczek który jak dla mnie pięknie sie prezentuje, jest dość lekki, ma skrętne koła, dość dużą gondole, super spacerówke z możliwoscią przekładania siedziska i co najważniejsze mozna wpiąć fotelik maxi cosi
oto mój wybór:
..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: Ecoline BOLDER SD głęboko-spacerowy

nie moge sie tylko zdecydowac na kolor , bardzo podoba mi sie lilac blue, calipso, coral i safari , najbardziej podoba mi sie ten lilac blue ale czy bedzie pasował zarówno do chlopca jak i dziewczynki ??? :-)
 
Ostatnia edycja:
ledygap ja też sie zastanawiałam nad kołyską ale przemyślałam że jednak od razu łóżeczko, z tego co sie doczytałam to w takiej kołysce podobno tylko do trzech miesiecy dziecko śpi...
 
Mellisa- fajny ten wozeczek, zgrabny i ladny a kolor jesli nie jest typowo rozowy bedzie pasowal do obu plci:-D ja mam czerwony dla dziewczynki
 
Hmmm... no to z tym materacem to muszę obejrzeć dokładnie go, czy tak jak nie piszesz nie jest krzywy. Tam jest kokosowo-gryczany. Ale jakby cos z nim było nie tak to się rozejrzę za nowym. Tak czy inaczej i tak ten model łóżeczka (bez materaca) kosztowałoby około 400 zł,więc ponad połowę taniej wyszło.

A jeszcze jedna sprawa odnośnie wózków. Jak myślicie - jest sens kupować wózek z gondolą biorąc pod uwagę, że będzie to zima i niezbyt dobry okres na spacery z takim maleństwem? Bo się tak właśnie zastanawiam. Może lepiej kupić samą spacerówkę + fotelik wpinany. Bo ta gondola to jednak potem miejsca trochę zajmuje w domu, a mamy małe mieszkanie. I czy są takie wózki 2-funkcyjne spacerówka+fotelik? Czy i tak trzeba kupić cały komplet z gondolą? Orientuje się ktoś w tym?
 
Niektore firmy oferuja sama spacerowke, z mozliwoscia wpiecia fotelika, lub dokupienia gondolki, jak udalo mi sie odzyskac dane z padnietego dysku, to mialam tam takie zestawienie czesci wozkow (chyba juz ze 100szt przelecialam) i byla w niektorych opcja wpecia fotelika, ale w ktorym ci nie powiem

Co do istoty samej gondoli, to uwazam ze jest to jak najbardziej na tak, w gondoli jest cieplej niz w sapcerowce, im dluzej dziecko lezy tym lepiej- nawet do 6 m-cy w gondoli. Spacerowka to jednak spacerowka, jest otwarta, bardziej przewiewna, ja bym wlasnie latem rozpatrywala sama spacerowke bez gondolki, ale zima, na pewno wyjdziesz z maluszkiem na nie jeden spacerek. Sa firmy ktore oferuja spacerowki rozkladane na plasko, a wkladasz w nie tzw miekkie nosidlo, ktore pelni funkcje gondoli- moze rozjerzyj sie za takim wozeczkiem, nie wiem natomiast czy maja funkcje wpiecia fotelika, w kazdym razie spacerowka jest tam na zawsze zamontowana
 
A ja się zastanawiam na MUTSY Transporterem..
W sklepie wydawał mi się dość lekki i zwreotby, no ale tak naprawde wózek możan sprawdzić z dzieckiem w środku :-)
Słyszałyście może dizewczęta jakieś opinie na temat tego wózka? A może go znacie z własnego doświadczenia?
 
juaska ten wozek byl moim faworytem:))))ale ostatnio rozmawialam ze moja kyzynka. Ona ma MUTSY i zdecydowanie odradza...
Powiedziala mi ze wozek mega wypas prezentuje sie pieknie ale mam kilka wad i po swoich doswiadczeniach mowi ze nie kupila by go poraz kolejny.
Juz mowie jakie minusy ten wozek jej zdaniem ma:
* gondolam jest mala jej synek w wieku 4- 5 miesiecy jezdzil z podkulonymi nozkami
* gondolka jezt waska wiec w zimi dzicko w kombonezonie plus kocym ......ciasno
* spacerowka tez ma wasie siedzisko wiec dziecko roczne w kombinezonie ma w niej ciasno
* wersja spacerowa Transpotera ma jeszcze jeden minus spacerowka ma taki pasek z tylu ktorym regulujesz wysokosc oparcia ..ponoc nie za wygodne do rozkladania.

Tyle ja wiem i w sumie strasznie bylam zapalona na ten wozek ale sama porownalam rozmiary
Powiedzial mi ze ona wybralaby teraz X-landera i wlasnie nad nim sie zastnawiam.....
MUTSY

Wymiary:Waga:
- podwozie rozłożone: 71x111x66cm - podwozie: 9,7kg
- podwozie po złożeniu: 105x35x66cm - gondola: 4,5kg
- siedzisko (sxd): 27x90cm - fotelik: 3,25kg
- wysokość rączki: 92-114cm
- gondola wew.
(dxsxg): 74x33x

X-LANDER XA

Wymiary: Waga:
- po złożeniu (dxsxw): 90x67x35cm - stelaż: 9,5kg
- siedzisko (sxg): 35x22cm - siedzisko: 3,2kg
- podnóżek: 17cm - gondola: 4,85kg
- wysokość oparcia: 52cm
- długość powierzchni leżącej: 91cm
- wysokość rączki: 45-115cm
- gondola (dxsxw): 79x37x21cm
- średnica kół (p/t): 25/30cm

Melissa
powiem jedno cos ty kobieto narobial pokazujac tego ecoline ......sliczny no i teraz klops co ja wybiore???????????????? Ten X lander to ja prawie kupilam a tu teraz takie cudo pokazujesz echhhhhhhhhhhhhhhhh
 
Ostatnia edycja:
Lady gab - dzięki za info. Muszę się rozejrzeć bo jestem na razie niezbyt zorientowana w kwestii wózków i nie mam jeszcze zadnego typu. Chcę tylko żeby był to wózek ze skrętną osią. Gondola jest dobra dla maluszka bo nie wyjedzie z niej przy jeździe w górki (a spacerówka jednak nie jest zakryta całkiem po bokach) Tylko się właśnie zastanawiam czy nie wystarczy na te kilka spacerów wpinany w stelaż fotelik. A jak przyjedzie wiosna to maluch będzie mieć jakoś pół roku i wtedy to już tylko spacerówka. Jakby ktoś znalazł jakiś konkretny model spacerówki z opcją wpinania fotelika to wklejcie link :)
 
reklama
Nice-girl po pierwsze myślę że wpinany fotelik to nie jest dobre rozwiązanie na spacery(ale to moje zdanie i nie musisz się z tym zgadzać)po drugie myślę że chyba więcej razy wybierzesz się na spacerek z maleństwem które potrzebuje codziennego dotlenienia-ponieważ o ile nie ma bardzo niskich minusowych temperatur to nie ma przeciewskazań do spacerów, a nawet zaleca się codzienny spacer(oczywiście odpowiednio należy ubrać do pogody)ponieważ dziecko najlepiej rozwija się na dworze, także ja myślę że jednak warto zainwestować w gondolę:)
 
Do góry