reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Ile i jakie ubranka w rozmiarze 56 kupujecie?? :confused::confused::confused:

Wiem, ze nie za dużo, ale ciekawią mnie mniej więcej dokładne liczby :-p:-p:-p
 
reklama
ja na razie jeszcze sie nie zastanawialam nad ilsocia ubranek

Mam za to pytanie z innej beczki, czy ktoras z was uzywala kolyski??? jak dlugo dziecko moze byc w tej kolysce???

Zaczelam sie zastanawiac nad opcja zakupu kolyski dla maluszka, zamiast duzego lozka i tylko nie wiem czy to nie bedzie podwojny wydatek...a to ostatnia rzecz na jaka mam ochote
 
Tak chyba pierwszych kilka miesięcy, dopóki nie próbuje siadać... Obawiam się ze to może byc podwójny wydatek, chyba że ją potem sprzedasz
 
ja tak licze ze moze do pol roku by dalo rade, a to by mnie juz satysfakcjonowalo, ale czy tyle czasu dzidzi wytrzyma i nie wyskoczy to nie wiem...
 
Ja na razie nie kupuję rozmiaru 56. Jak będę bliżej rozwiązania i może lekarz powie mniej więcej jakiej wielkości jest dziecko to wtedy coś kupię. Mam wszystko na razie 62 i jeden pajacyk 68.
 
Ja mam 4 kompleciki w rozmiarze 56 - 2 pajacyki, kaftanik+śpiochy, koszulka+półśpiochy no i więcej już na pewno nie będę kupować w tym rozmiarze.
Co do kołyski to będzie to podwójny wydatek. Może zastanów się nad łóżeczkiem z kołyską - polecam łóżeczko KLUPŚ Radek II - ma genioalne rozwiązanie z kołyską. Właśnie takie kupiłam, po tym jak je zobaczyłam u koleżanki. Kołyska bardzo płynnie i lekko się buja, nawet jak dziecko mocniej się rusza to zaczyna się leciutko bujać. A jak podrośnie to kołyskę się blokuje takimi metalowymi bolcami i jest normalne łóżeczko. Do tego ma praktyczną szufladę na pościel i zabawki. No i można niedrogo kupić na allegro używane. Ja kupiłam za 160zł łóżeczko + materac + kilka gratisów (prześcieradła, rożek itp)
 
Nice -girl- ja wlasnie nie chce dublowac lozka niemowlecego, bo w moim przypadku jest to bez sensu, bo za rok dwa i tak bede kupowac wieksze lozko

Jesli chodzi o zakup kolyski to urzadza nas baardzo pol roku, jesli dzieciaczek da rade wtakowej wytrzymac, koszt kupna kolyski i wyposazenia jej to jest okolo 300zl

natomiast wydatek na nowe lozko, materace, posciele itd to wyliczylam na okolo 900zl

A my finansowo nie wygladamy za bardzo teraz....w sumie to wogole nie ma kasy na nic..i jesli ta kolyska sie sprawdzi przez pol roku to my jestesmy szczesliwi bez dodatkowych rat, pozyczek itd spokojnie mozemy inwetsowac w wieksze lozko dla staraszej corci..
 
To cięzko powiedzieć ile maluch wytrzyma w kołysce, niektóre dzieci zaczynają siadać jak mają pół roku a inne już sporo wcześniej się podnoszą, a nawet jeśli nie umieją jeszcze usiąść to się podciągają i wykonują gwałtowne ruchy. Musisz to dobrze przemyśleć. Zawsze można się rozejrzeć na allegro za czymś używanym - można trafić na okazję, ja to swoje łóżeczko z materacem i gratisami kupiłam za 160zł, moja kumpela to samo za 140 zł (już z przesyłką oczywiście).

Chciałabym jeszcze zwrócić Waszą uwagę na kółka w wózkach. Ostatnio zauważyłam, że chyba najlepszym rozwiązaniem są wózki ze skrętną osią (kółka są sztywne,a oś wózka zgina się pośrodku). Bardzo leciutko się prowadzą, są szalenie zwrotne i nie straszne im żadne wertepy. Byłam pod wielkim wrażeniem po spacerze z koleżanką z takim wózkiem po łące, gdzie nie było ścieżek. Te skręcające się przednie kółka często są małe co sprawia, że ciężko się nimi jedzie po wybojach, do tego na nierównym terenie skaczą na wszystkie strony i w efekcie trzeba przód wózka podnosić do góry. A te wózki gdzie się skręca oś ładnie się prowadzą, bo przednie kółka są sztywne, nie tracąc przy tym na zwrotności. Radzę zwrócić na to uwagę :)
 
reklama
nice-girl - też widzialam taki wózek - ale czad!

tylko że dla mnie priorytetem jest waga i do tej pory nie znalazłam nic lżejszego niż bugaboo cameleon...
 
Do góry