reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

Lea w tej sytuacji cieszę się z Tobą :D
Mam nadzieję, ze kolejny cykl będzie już taki jak powienien... a najlepiej bardzo owocny :D
To teraz czekamy na moją @, skoro twoja przylazła... i tym sposobem będziemy mieć trochę emocji co jakieś 2 tygodnie :p
 
reklama
Lea w tej sytuacji cieszę się z Tobą :D
Mam nadzieję, ze kolejny cykl będzie już taki jak powienien... a najlepiej bardzo owocny :D
To teraz czekamy na moją @, skoro twoja przylazła... i tym sposobem będziemy mieć trochę emocji co jakieś 2 tygodnie :p

witam,witam ;-) No u mnie juz sobie @ polazla ,troszke krotko byla ale to mnie nie martwi hi,hi,hji staranka czas rozpoczac:zawstydzona/y:
No i Chup kochana czekamy teraz cierpliwie co ciekawego u Ciebie bedzie i 3mam kciuki ze mimo wszystko @ do Ciebie nie przylezie i fasolka w brzuchu juz bedzie;-)
pozdrawiam
 
ech mialam się nie zapisywać tylko czytac i czytać a zapisać się do forum jak już bedę w ciązy ale jakos tak dziś mnie cos natchneło.
testy robię 3 cykl i brak wciąż drugiej kreski dziwne troche.
śluz jakby wszystko było ok..
a moze do ginekolozki czas się udać..
:sorry:
pozdrawiam i pozwólcie ze bede czytac a odzywać bedę się rzadko:-p
wszystkim zycze tego samego co sobie:)
buziaki
 
Chiarka to nie jestes sama, bo tez zapisalam sie dopiero wczoraj, a czytam i prezgladam to forum od paru dni dzien i noc ;-) ja jestem akurat w 3 cyklu po odstawieniu stediril30, pierwszy okres dostalam po 30 dniach, a drugi po 28 dniach, wiec cykle w miare normalne jak przy tabsach. W tym cyklu od tygodnia staramy sie z mezusiem o malego szkrabika, wiec mam ze niedlugo ujrze te upragnione 2 kreseczki, chociaz w tym cyklu jakos owulacji tak za bardzo nie zauwazylam...wiec bedziemy sie przytulac do konca cyklu:-p
co do odstawienia tabletek, to jedyne minusy jakie sie pokazaly to:
* obfite i bolesne miesiaczki
* cale czolo w krostkach nieznikajacych i pojawiajacych sie na nowo (czego nie mialam nawet przed antykoncepcją)
* no i pozostale nadal kilogramy, kto0re przybyly w trakcie antykoncepcji,
w sumie duzo nie waze bo niecale 60kg ale wszystko poszlo mi w brzuszek i wygladam jakbym byla przynajmniej w 5 m-cu ciazy i wszyscy od wesela (15 sierpnia br.) mnie sie o to pytaja

Ale oprocz minusow jest tez jeden wielki plus! moje Libido!!! Ktore wrocilo ze zdwojona albo nawet i z potrojona siłą! Przy tabsach mialam taka antykoncepcje, ze w sumie nie byla mi potrzebna, bo seks mogl dla mnie nie istniec:sorry:
 
Jestem chyba kolejnym dowodem na to i zaprzeczeniem dla nietórych powtarzam tylko niektórych lekarzy, którzy twierdzą, że po antykoncepcji są problemy z zajściem w ciążę. Prawda jest taka że najłatwiej im tak stwierdzić jak nie potrafią postawić inneg prawidłowej diagnozy.
Ale do tematu.
Tabletki brałam od 18 roku życia przez jakieś 4,5roku w tym czasie chyba tylko jedna 3 mieś. przerwa. Potem kolejny rok i prawie roczna przerwa bo wyjechałam za granicę. Po powrocie znowu tabletki ale już z przerwą miesięczną w ciągu roku.
W sierpniu brałam ostatni raz tabletki. Potem we wrześniu okres mi się spóźnił tydzień pomyślałam że to troche wcześnie tak zaraz miesięc po odstawieniu tabletek ale trudno. Kwas foliowy zaczełam brać chyba od połowy sierpnia. Ale test był negatywny. Następny miesiąc przeziębienie dość silne, leczenie Theraflu, i ponad tydzień opóźnienia okresu. Test i dwie grube czerwone krechy. Wszelkie leki w odstawkę do lekarza i ... 5 tydzień ciąży :)
Dodam że nie kombinowaliśmy nic, nie pilnowaliśmy z celowaniem w dni płodne itd. Po prostu normalnie żyliśmy. Bez stresu bez wyczekiwania:) Udało się i jesteśmy super szcześliwi
 
Ho,ho witajcie nowe staraczki!!!!!!!:-)
Chup jak tam twoje samopoczucie?

Chiarka , Mandrzejczuk witajcie, ja tez na poczatku tylko czytalam forum no i po czasie sie uzaleznilam nie ma dnia ze tu nie zagladam. milutko jest tak sobie popisac o tych naszych fasolkowych marzeniach. Im nas wiecej tym lepiej ;-) Trzymam kciuki za szybkie zafasolkowanie:tak:
Aga8207 witaj serdecznie gratuluje!!!!!!!!
 
Aga8207 wspaniale, gratulacje - ja miałam podobnie przy pierwszej ciąży... po odstawieniu, zero specjalnych strań... po prostu normalny bieg życia i udało się po ok 4 mcach okazało się że jestem w 7 tyg ciąży. (brak okresu mnie nie dziwił, bo zawsze miałam nieregularne, a objawów ciążowych wcześniej żadnych nie zaobserwowałam)
Lea, dzięki że pytasz... u mnie luz, tzn. żadnego fisia, żadnego wmawiania sobie objawów.
Czekam spokojnie na @, bo ten cykl był baaardzo mało staraniowy, więc go sobie odpuszczam, dla własnego dobra ;)
I też lubię tu zaglądać, szkoda tylko że na tym watku tak powolutku dochodzą nowe wpisy!
Czytające kobitki - ujawniać się!
Chiarka, Mandrzejczuk - witajcie i piszcie czasem choć kilka słówek :D
 
Antylopko, sporo czytałam o tej "mnogiej owulacji' i ponoć to jest nieudowodniona teoria. Jest wiele za, ale też wiele przykładów przeczących tej regule, np. ten, że pierwsze kilka cyklów jest bezowulacyjnych.
dawno mnie nie było, więc dopiero odpowiadam.
Wiem o tym, trochę to na dwoje babka wróżyła.
Po prostu z obawy przed ciążą mnogą przez 2 miesiące stosowaliśmy prezerwatywy w dni płodne.
 
reklama
no wlasnie pojawia sie ALE :) Jestem wierzaca i w ogole raczej konserwatystka :p i tak nie wiem co ze slubem.... czy lepiej slub przyspieszyc (ale co powiemy np rodzicom ze co tak nagle nie mozemy 1,5 roku poczekac?) czy nie martwic sie na zapas bo moze sie okazac ze dziecko mimo braku zabezpieczenia nie zawita szybko i te wakacje 2011 beda w sam raz albo niczym sie nie przejmowac i jak sie okarze ze jestem w ciazy to wtedy przyspieszyc slub.

Co mi radzicie? Od razu powiem ze nie wchodzi w gre najpierw dziecko i potem jak sie urodzi to za jakis czas slub.
Jeżeli naprawdę uważasz tak, jak napisalaś, a ja wytłuściłam, to rozwiązanie jest jedno - najpierw ślub, potem dziecko.
Porozmawiaj o tym z narzeczonym i ustalcie, czy przyspieszycie ślub, czy poczekacie z dzieckim.
jeżeli cos doradzić od siebie - to nie kieruj sie tym co mówia inni. jeżeli chcesz znac opinie kogoś (np. mamy czy siostry), to porozmawiaj z nia i decyzję podejmij ze swoim narzeczonym. Wszelkie konsekwencje będziecie ponosić w dwójkę, a inni schodza na dalszy plan.
aga8207 - gratulacje:happy: juz jesteśmy we dwie przeciw teorii, ja tez szybko i bez problemow zaszłam w ciążę.
 
Do góry