reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

witam panie:)
jestem tu nowa i mam problem. oczekuje moze nie na odpowiedz na pytanie ale o przedstawienie zdania ktorejs z was.
mam 18 lat, jestem z jednym partnerem od 4 lat,od poltora roku wspolzyjemy. na poczatku stosowalismy prezerwatywy ale pozniej jakos przestaly nam odpowiadac i wyszlo na to ze jedyna metoda byl stosunek przerywany. na poczatku bylo ok, jakos sie zbytnio nie balismy, myslelismy ze wszystko bedzie ok. Ale pozniej miałam dosłownie lęki ze wpadamy, mam bardzo rygorystycznie nastawiona do tego rodzine i nie wiem co by sie stalo gdybym byla w ciąży. Ten strach przeszkadzal mi nawet podczas seksu, ciągle tylko myślałam o konsekwencjach. Bardzo chce brac pigułki bo wiem że to najlepsze rozwiązanie dla nas. problem tylko jest w tym ze moj chłopak sie na tabletki nie zgadza. Nie wiem co mam robic bo bardzo się kochamy , ale każda rozmowa w której próbuje go przekonac do tabletek konczy sie małą kłótnią. On naczytał się jakiś niestworzonych rzeczy że pigułki powodują bezpłodność, pietnaście rodzajów raka i wogóle. Dopiero jak raz myśleliśmy że wpadliśmy i byliśmy już kompletnie załamani to moj chlopak powiedzial ze ok, jezeli test bedzie negatywny to od razu idziemy do ginekologa po recepte. ale minal jakiś czas i znowu jest to samo. znowu zaczęły się rozmowy że czytałem w internecie że lekarz sie wypowiadal i mówił że tabletek nie można w tak młodym wieku brać i wogóle sratatata. NIE WIECIE MOŻE JAK MOGĘ GO PRZEKONAĆ? Ja chce tylko pewnej i spokojnej przyszłości bez niespodzianek. Podkreślam tutaj ze bardzo chcemy mieć w przyszłosci dzieci, nawet powiem ze nie mozemy sie doczekac kiedy nadejdzie taki czas kiedy bedziemy mogli je mieć.
przepeaszam ze tak dlugo sie rozpisalam ale chcialam przedstawic moją sytuację jak najdokładniej, zebyście mogły mi coś poradzić:confused::confused::confused:
 
reklama
witam panie:)
jestem tu nowa i mam problem. oczekuje moze nie na odpowiedz na pytanie ale o przedstawienie zdania ktorejs z was.
mam 18 lat, jestem z jednym partnerem od 4 lat,od poltora roku wspolzyjemy. na poczatku stosowalismy prezerwatywy ale pozniej jakos przestaly nam odpowiadac i wyszlo na to ze jedyna metoda byl stosunek przerywany. na poczatku bylo ok, jakos sie zbytnio nie balismy, myslelismy ze wszystko bedzie ok. Ale pozniej miałam dosłownie lęki ze wpadamy, mam bardzo rygorystycznie nastawiona do tego rodzine i nie wiem co by sie stalo gdybym byla w ciąży. Ten strach przeszkadzal mi nawet podczas seksu, ciągle tylko myślałam o konsekwencjach. Bardzo chce brac pigułki bo wiem że to najlepsze rozwiązanie dla nas. problem tylko jest w tym ze moj chłopak sie na tabletki nie zgadza. Nie wiem co mam robic bo bardzo się kochamy , ale każda rozmowa w której próbuje go przekonac do tabletek konczy sie małą kłótnią. On naczytał się jakiś niestworzonych rzeczy że pigułki powodują bezpłodność, pietnaście rodzajów raka i wogóle. Dopiero jak raz myśleliśmy że wpadliśmy i byliśmy już kompletnie załamani to moj chlopak powiedzial ze ok, jezeli test bedzie negatywny to od razu idziemy do ginekologa po recepte. ale minal jakiś czas i znowu jest to samo. znowu zaczęły się rozmowy że czytałem w internecie że lekarz sie wypowiadal i mówił że tabletek nie można w tak młodym wieku brać i wogóle sratatata. NIE WIECIE MOŻE JAK MOGĘ GO PRZEKONAĆ? Ja chce tylko pewnej i spokojnej przyszłości bez niespodzianek. Podkreślam tutaj ze bardzo chcemy mieć w przyszłosci dzieci, nawet powiem ze nie mozemy sie doczekac kiedy nadejdzie taki czas kiedy bedziemy mogli je mieć.
przepeaszam ze tak dlugo sie rozpisalam ale chcialam przedstawic moją sytuację jak najdokładniej, zebyście mogły mi coś poradzić:confused::confused::confused:

Pigułki na pewno nie są obojetne dla organizmu, ale znam mnóstwo koleżanek które brały je po kilka lat ( około 8-10) i zaszły w ciąże bez problemu.
Powiedz lekarzowi o swoich obawach i poproś zeby Ci wytłumaczył jakie moga byc negatywne skutki brania pigułek. Moze tym przekonasz chłopaka, ze zapewnisz ze wszystkiego się dowiesz. Z jednej strony to bardzo odpowiedzialne z jego strony ze martwi sie o późniejsze zdrowotne konsekwencje brania tabletek. Ale jest to najpewniejsza forma antykoncepcji.

Czasami lekarze zalecają przerwy w ich braniu.
Ja sama krótko je stosowałam - w sumie moze uzbierają się dwa lata.
 
Ostatnia edycja:
ja myslę że dłużej niż 3lata nie będę brać. Ale trochę też jest to nieodpowiedzialne z jego strony że nie chce zadbać na antykoncepcję.
żeby nie było tak, że już teraz moja płodność jest taka sobie i musielibyśmy się długo starać o dziecko, a po 3 latach brania pigułek mój chłopak powie że to wszystko przez tabletki. bo być może już teraz nie jestem za bardzo płodna, nie wiem. Chodzi o to żeby później nie zganiać tego na pigułki.
A jest może jakieś badanie w którym już teraz można określić płodność????:confused: Ciekawa jestem
 
Hejka dziewczyny:)
Jestem tu nowa i właśnie odstawiłam plastry bo razem z moim narzeczonym zaczynamy starania o maluszka:) Antykoncepcje stosowałam ok.4lat biorąc różne tabletki ze względu złego samopoczucia a skończywszy na plastrach. Mam nadzieje ze starania będą efektywne bo bardzo chcemy tego maleństwa:)))
 
Witam Kobietki jestem tu nowa trafilam na Wasze forum i podoba mi sie :-) no ale do sedna sprawy mianowicie mam 26 lat od jakies 7 biore Harmonet i zastanawiam sie aby je odstawic i zobaczyc jak reaguje organizm - zaczynam sie bac ze moze przesadzilam z tymi tabletkami i pewnego dnia odbije sie to na mnie ze nie bede mogla miec "fasolki" :-( Jak u was to bylo czy bez`problemowe jest zajscie w ciaze po takim okresie brania tabletek ?? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi - dodam tylko jescze i juz nie zameczam, ze czuje sie bardzo dobrze po tych tabletkach
 
Dziewczyny a ja mam jeszcze takie pytanie, czy starania mogę rozpocząc dopiero po pierwszej @ po odstawieniu antykoncepcji czy nie musze czekac na @ i cos z tego moze byc?? Dodam ze antykoncepcje odstawilam w momencie kiedy nie nakleilam 3 plastra.
 
Położna mi kiedyś powiedziała, że trzeba odczekac te trzy miesiące, a lekarz, że niekoniecznie.Ja odstawiłam pigułki we wrześniu, a w listopadzie zaszłam w ciążę.
 
czesc jestem nowa tabletki odstawilam 2 miesiace temu i staram sie o fasolke i jak narazie nic miesiaczke mam regularnie tabletki bralam 2 lata
 
reklama
ja bralam przez 2miesiace yassminelle przezucilam sie na plastry.odkleilam chyba w 2 tyg noszenia z powodu bolu w rece i teraz brak @.. test negatywny. Czekam;). przy tabletkach @ regularne
 
Do góry