reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

Witam, nie wiem czy już gdzieś to pytanie padło, ale mam mieć załóżoną wkładkę - urodziłam po roku dwie córeczki, a targają mną wątpliwości, bo chcę mieć jeszcze dzidziusia w przyszłości, a nie wiem czy po wkładce bedzie to możliwe. Orientuje się może któraś z Was, czy można po wkładce domacicznej normalnie zajść w ciążę, a ile trzeba odczekać?

będę bardzo wdzieczna za odpowiedzi. Muszę dać ginowi szybką odpowiedź ale nie wiem czy się zgadzać, pomóżcie!!!


Ewunia,
znalazłam takie info w innym temacie:

Wkładka a ciąża
Czy wkładka powinna być usunięta po stwierdzeniu ciąży? Z praktyki wynika, że pozostawienie wkładki w jamie macicy, aby przy jej usuwaniu nie spowodować poronienia, powoduje ponad 50% poronień, często z towarzyszącymi obfitymi krwawieniami i uogólnionym stanem zapalnym. Natomiast jej usunięcie we wczesnej ciąży zmniejsza ten odsetek do 20. Obecnie uważa się, że przed podjęciem decyzji co do sposobu postępowania w takich przypadkach należy najpierw wykonać USG przezpochwowe narządu rodnego, aby dokładnie określić położenie zarodka w stosunku do wkładki. Jeżeli wkładka jest położona prawidłowo, a zarodek rozwija się poniżej ramion poprzecznych, można ją pozostawić. Jeżeli jednak doszło do obniżenia położenia wkładki i rozwoju płodu powyżej niej, najrozsądniejsze będzie usunięcie wkładki, co pozwoli uniknąć powikłań (po nitkach wkładki, poprzez rozwierane przez nią ujście wewnętrzne do jamy macicy dostają się patologiczne drobnoustroje, które mogą spowodować wewnątrzmaciczne zakażenie płodu i jego obumarcie).
Wkładka antykoncepcyjna

i to
Spirala nie jest metodą stuprocentowo skuteczną. Co może się zdarzyć, jeśli kobieta zajdzie w ciążę mimo korzystania z wkładki? W zasadzie jedno z dwojga: albo w początkach ciąży dojdzie do poronienia, albo też wkładka wrośnie w łożysko lub błony płodowe i zostanie wydalona dopiero przy porodzie. Za bzdurę należy uznać plotki, że spirala może uszkodzić płód, na przykład wrastając w głowę embrionu. Nie należy więc usuwać wkładki, gdy okaże się, że kobieta jest w ciąży. Wyjmowanie wkładki stwarza większe ryzyko poronienia niż pozostawienie jej w macicy.

Mam nadzieję, że to Ci trochę pomoże. na tej podstawie widać, że w ciążę możesz zajść nawet z wkładką. tak więc jak będziesz chciała zajść w ciążę i usuniesz wkładkę przed to nie powinnaś mieć większych problemów niż normalna kobieta.

Pozdrawiam :)
 
reklama
A ja wg wszelkich wskazań powinnam już mieć kolejny dzień @
a póki co ni widu ni słychu... nigdy mi się jeszcze nie spóźniał :|

jak do piątku mi się nie pojawi to chyba kupię test.
 
heh... lady nie martw się ;) przyjdzie czas że te dwie kreski w końcu się pojawią...
jak nie teraz to może w następnym cyklu. 3mam kciuki
 
W takim razie 3mam za Ciebie kciuki!i daj znac co i jak:)
u mnie dalej temperatura 37stopni i na razie brak @moze jeszcze jest nadzieja
 
reklama
Dziewczyny!!! Dwie kreski!!!!! :szok::szok::szok:

Ale się cieszę... a jak mój Facet się ucieszył!! muszę iść do lekarza to potwierdzić... :rofl2::rofl2:
 
Do góry