reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane Mamusie :)

Dzięki wielkie :-) Choć historia Twojej kuzynki mnie nie pociesza... Zawsze byłam taka dumna ze swojej talii a teraz mam tam wór na ziemniaki :-( Kolejna przewaga porodu naturalnego nad CC

to nie zależy od rodzaju porodu....Mam kumpele po CC ktora ma płaski brzuch. Po pierwsze....cierpliwosci....jestes dopiero dwa tygonie po porodzie, Twoja macica potrzebuje czasu żeby się obkurczyc. Poza tym Twój brzuch rósł 9 m-cy, więc teraz też nie zniknie po 2 tyg. Co do cwiczen, po sn można zacząc cwiczyc po 6 tyg, a po cc po ok 8. Jesli miałas mocne miesnie brzuszka i płaski brzuszek, powinnas dojsc do formy.:)
 
reklama
to nie zależy od rodzaju porodu....Mam kumpele po CC ktora ma płaski brzuch.

Niestety według mnie zależy -po pierwsze nacina się 7 powłok które tworzą brzuch, przecina się warstwy które muszą się zregenerować i wzmocnić w tym mięśnie które wiotczeją. Według niektórych lekarzy powinno się przed ćwiczeniami brzucha po cc zaczekać nawet 3 miesiące -oczywiście nie ma reguły -tak jak nikt nie zagwarantuje że po sn brzuch będzie płaski -tak nikt nie powie ze po cc nie można mieć ekstra brzusia ale... jak z każdym mięśniem ktry się uszkodzi trzeba uważac i być ostrożnym

Prawdą jest że 2 tyg to za wcześnie na zmartwienia no i koniecznie rozmowa z lekarzem kiedy można ćwiczyć i jak
 
Niestety według mnie zależy -po pierwsze nacina się 7 powłok które tworzą brzuch, przecina się warstwy które muszą się zregenerować i wzmocnić w tym mięśnie które wiotczeją. Według niektórych lekarzy powinno się przed ćwiczeniami brzucha po cc zaczekać nawet 3 miesiące -oczywiście nie ma reguły -tak jak nikt nie zagwarantuje że po sn brzuch będzie płaski -tak nikt nie powie ze po cc nie można mieć ekstra brzusia ale... jak z każdym mięśniem ktry się uszkodzi trzeba uważac i być ostrożnym

Prawdą jest że 2 tyg to za wcześnie na zmartwienia no i koniecznie rozmowa z lekarzem kiedy można ćwiczyć i jak

To widocznie moja kumpela jest wyjatkową szczęsciarą:)

A co do cwiczen to się zgadzam, te 6 tyg po sn i 8 po cc to absolutne minimum i oczywiscie po konsultacji z lekarzem, no i nie od razu po 100 brzuszków:)
 
Ja zaczelam cwiczyc ( chodzic na aerobik ) po 2 miesiacach od urodzenia Szymka,a po cc aby zaczac chodzic np na silownie trzeba czekac PODOBNO az 6 miesiecy
 
Forget, daj sobie na razie spokój z tym brzucholem na następne min. 4 tygodnie, a jeśli zaczniesz ćwiczyć, to skonsultuj to najpierw...
wygląd brzuszka i skóry po porodzie to sprawa indywidualna i czasem jest tak jak Wronia mówi, a czasem niestety gorzej...
ja wiem jedno - za szybka chęć do powrotu do formy może się skończyć zrostami w okolicach blizny, a to wierz mi nie jest fajne uczucie - ból przy wstawaniu przez następne lata itp atrakcje - niestety znam to z autopsji także wiem co piszę :-(...
 
12 dni po porodzie...
wczoraj odkrylam, ze ja MAM ZGRABNE STOPY, I SZCZUPLE LYDKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Woda mi schodzi z ciala , odzyskuje powoli dawne wymiary. Brzuch nadal widac, macica nadal sie obkurcza, ale ogolnie odzyskuje cialo! Na wadze 14 kilogramow mniej, zostalo 10 :baffled: do zgubienia. Zobaczymy jak pojdzie dalej......
 
12 dni po porodzie...
wczoraj odkrylam, ze ja MAM ZGRABNE STOPY, I SZCZUPLE LYDKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Woda mi schodzi z ciala , odzyskuje powoli dawne wymiary. Brzuch nadal widac, macica nadal sie obkurcza, ale ogolnie odzyskuje cialo! Na wadze 14 kilogramow mniej, zostalo 10 :baffled: do zgubienia. Zobaczymy jak pojdzie dalej......

super :-)

z kazdym dniem bedzie tylko lepiej :-)
 
reklama
Do góry