reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachcianki

Truskawki zakupione (6zł za kg), i już zjedzone ze śmietanką i cukrem, choć i tak o dziwo faktycznie były słodkie :) Pychaaa, jutro cd. ;D
 
reklama
Oj jak bym wczoraj to przeczytala to pewnie bym dostala apetytu na taka sama "przekoske" a ja jako dobra kobitka oddalam memu do zjedzenia ::) Jutro lece po truskawki i smietane kremowke , mniamiii ;D
 
A ja nadal jestem na etapie leguminy z truskawkami, calą rodzine zarazilam ;D .. oczywisscie wszyscy jedza legumine , ale moja ;D ;) ... cos czuje ze jak sie skonczy kolejną porcje bede robic ;D ;) .. dziewczeta polecam legumine .. nic nie pieczesz tylko gotujesz.. a pyszne nieziemsko :) ::) :p ;D
 
Legumina z truskawkami

Składniki:
15 łyżek cukru
6 zółtek
1,1/2 jajka calego
3 kopiate łyzki mąki
3/4 litra mleka
laska wanilii ( ja kupuje cukier z prawdziwa wanilią - jest tanszy ;) )
37 dkg masla
2 duże paczki biszkoptów

Przygotowanie:
Cukier utrzeć z żółtkami i calym jajkiem, pod koniec dodac mąkę. Mleko zagotowac z wanilią, po zagotowaniu wlewac po trochę do utartej masy. Wszytko gotowac ciagle mieszając aż do zastygnięcia - wystudzić

Uwaga! Jeśli gęstnieje za wolno można dodać trochę wiecej mąki

Osobno utrzeć masło i dodawać po łyżce masę.

Przekladać : biszkopty, masa, truskawki, masa, biszkopty

Ciacho trzymac w lodowce !! :)

Smacznego !!! :)

 
No to pięknie, już jestem głodna na leguminę :) kurcze nie mogłam tego przeczytać jutro rano ::) no i teraz w moich planach na jutro należy dopisać punkt pt. Legumina z dopiskiem PILNE!!
 
MoniQa, a czy cukier z prawdziwa wanilią to to samo co zwykły cukier waniliowy czy to jest jakiś specjalny ??
 
Mała Mi ten cukier z prawdziwa wanilią jest brązowy , a zwykly nie .. wiec raczej taki specjalny ... ale wydaje mi sie ze jak dodasz zwykly cukier waniliowy ( niestety nie latwo jest dostac wanilie ::) - ja szukalam w 3 sklepach ;D ) to tez wyjdzie ... aczkowliek nie jestem pewna , zawsze staram sie jednak robic wg przepisu ... a jakbys szukala tego cukru z prawdziwa wanilią to u Nas w sklepie ( w Realu) jest na pulce tam gdzie wlasnie zwykly cukier waniliowy, proszki do pieczenia , polewy itd ;) ;D .. zobacz moze u Ciebie tez tam bedzie :)

Agazet koniecznie dopisz ze PILNE !! zobaczysz jaka smaczna ta leguminka .. ja normalnie sie trzesla cala jak juz czekalam na nią ;D

Smacznego dziewczeta :)
 
A mnie nadal do slodkiego w ogole nie ciagnie,jedyny slodki akcent (oprocz owocow)to herbata z cukrem.Zawsze pilam gorzka,a teraz tylko slodzona mi smakuje.

Dzisiaj obudzilam sie z wielka ochota na mizerie,mlode ziemniaczki ze skawreczkami,koperkiem i do tego oczywiscie mleko.Wlasnie skonczylam jesc obiadek.I czuje sie pekata ;D Na deserek wyswietlily mi sie brzoskwinie dzisiaj :D.
 
reklama
hihi .. wlasnie zjadlam z wielkim apetytem ziemniaki z kapusta mloda zasmazana :D ... mmmmmniami ... na obiadek placki ziemniaczane z sosen grzybowym i zupka barszczyk ... ojoj.. ja tylko o jedzieniu mysle ;D
 
Do góry