reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachcianki

Mała Mi wlasnie wyszlam z wanny ... lezac strasznie zachcialo mi sie mleka ;) ... mezus oczywiscie musial przyniesc zonce ;) ... moze moja dzidzia tez sie czegos domaga ;)
 
reklama
Wlaśnie przed chwilą wysłałam mężusia do sklepu po słodkie mleczko w tubce , aż mnie ssie jak myślę o nim mniam :p
 
a ja mam wielka ochote na zupe szparagowa - mysle,ze jutro sobie ugotuje
na spacerku spalaszowalam dzis - banana + ogorka malosolnego..uwielbiam ten zestaw ;D
snilo mi sie dzsiaj takie jedzonko - maliny zalane jogurtem naturalnym..niestety nie ma jeszce swiezych malin :(

slodkie jest bleee...
ale kanapka z razowego chlebka ::) ze smalcem,jakas chwile byly 2.. i tak nie korci,zeby....ale musialabym zlamac swa zasade i sama nie wiem

 
a mnie ostatnio wzięlo na ryż z jabłkami i cynamonem

Szkoda tylko że jak po dwóch tygodniach ochoty (nikt w domku nie je takich "świństw")
zrobiłam sobie w niedużym rondelku....i nie mogłam nawet tego powąchać !!!!!!

łłłłeeeee.....ochyda już więcej nie będę tego jadła!!!
 
U mnie furore bije arbuz w kazdych ilosciach i tak to ogolnie wszystko poza kurczakiem (ciagle nie moge nawet na niego patrzec!)No i slodycze za mna chodza....
 
rudykot2 - oto moj przepis na zupke szparagowa,wg mnie i domownikow pycha

Skladniki:
peczek szparagow bialych
2,5 łyżki masła
1 cebula drobno posiekana
2,5 łyżki mąki
0,5 litra rosołu z kurczaka
sól, pieprz
150 ml chudej śmietanki/ja daje na ogol mleko
grzanki do przybrania
Szparagi obrac,glowki zostawic na potem,a reszte pokroic na male kawalki.Masło rozpuścić w garnku, dodać pokrojone szparagi, cebulę i dusić przez jakies 5 -10 ,minut.Dosypac mąkę i smażyć przez minutę ciągle mieszając, a następnie powoli dolewać rosół.Zagotować, a pózniej przykryć i gotować na małym ogniu przez 20 min. Zupę ostudzić i zmiksować. Przelać z powrotem do garnka dodać czubki szparagów i gotować na małym ogniu az zmiekna.Doprawic do smaku,dodac mleko/smietanke,podgrzac.Na talerzu posyac grzankami.Smacznego.
 
reklama
Do góry