reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachcianki

A ja zachorowalam na chlebek. Szwagierka upiekla .. mmniami.. pychota ... teraz wlasnie skonczylam mieszac skladniki na chlebek ;D .. zaraz wstawawiam do piekarnika i jutro bede zajadac ;) ... pozniej podam przepis, moze ktoras sie skusi :)
 
reklama
a ja właśnie zajadam się chlebkiem z twarożkiem na słono :) polecam, pycha... MoniQa mam nadzieję,że ten chlebek, to nic skomplikowanego i da rade się zrobić, czekamy na przepis :)
 
Kiedys też piekłam chlebek,
ale pamiętam że było z tym zachodzu
zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. zaczynkę - nie było skąd tego wziąć.....

Mnie odrzuca wędlina, szynki i wszelkiego rodzaju kiełbasy - teraz na tapecie są serki wszystkie !!!
 
Mnie na chlebek specjalnie nie ciagnie, tutaj w Holandii to jest norma ze sa elektryczne maszynki do ropbienia i pieczenia chleba i specjalne maki-dla mnie to sztuczne, w Polsce moja ciocia na wsi piekla chlebek robiony na zakwasie i pamietam ze okladala go liscmi chrzanu-i to mi smakowalo-ogulnie uwielbiam chleb polski i moge jesc duzo a w Holandii to maja taki miekki ze nic a nic nie smakuje, jedynie mozna sie do niego przyzwyczaic.

Jesli idzie o apetycik i zachcianki to co sniadanko sa 2 kanapki ze szynka i rzodkiewka (okolo 8:30-9:00) a o 12 kolejne 2 kanapki. Zajadam sie rzodkiewka z usmiechem.

A teraz wlasnie wciagam kawalek serniczka-sama upieklam....moze znacie taki przepis na sernik gdzie na 1kg sera (mielonego) daje sie 1 litr smietany 18% ?? Pychotka-jak kremik serowy smakuje.
 
Agazet chelbek wyjatkowo nie jest skomplikowany ;) ... jak mnie wyszedl to kazdy zrobi ;) ;D

Chlebus wyglada tak :) (oczywiscie juz zjedzony troche ;D )

im0004414xp.jpg


Przepis:

• 100 g drożdży piekarskich rozpuścić w 1 litrze ciepłej wody i odstawić.

• 1 kg mąki (najlepiej zwykła pszenna, można dodać razowej lub graham) przesiać do dużej miski (jeśli razowa lub graham nie trzeba przesiewać)

• Dodać:

½ szklanki płatków owsianych;
½ szklanki płatków jęczmiennych,
½ szklanki siemienia lnianego,
½ ziaren słonecznika,
½ szklanki pokruszonych płatków kukurydzianych,
1 szklanka otrębów pszennych.

W sumie 3 ½ szklanki dodatków – można dowolnie zmieniać proporcje dodatków i zastępować innymi.

• Wymieszać na sucho dodając 3 łyżeczki soli (jeśli ktoś lubi, można dodać do smaku kminek, czarnuszkę itp.).

• Zalać drożdżami i wyrobić w misce ręką. Podzielić na 2 lub 3 części w zależności od ilości foremek.

• Foremki keksowe nasmarować masłem i obsypać otrębami pszennymi.

• Nałożyć ciasto do ok. 2/3 wysokości foremki.

• Zostawić na ok. 20 – 30 minut w ciepłym miejscu (najlepiej przykryte ściereczką).

• Nagrzać piekarnik do temp. 195 stopni C (góra – dół, bez termoobiegu).

• Piec 1 godz. 15 minut.

• Po wyjęciu z piekarnika od razu wyjąć z foremek. Podłożyć coś pod chlebki, żeby się nie zaparzyły i pozwolić ostygnąć.


Smacznego :)
 
MoniQa oddaje czesc Tobie, wyglada apetycznie, nawet dla mnie takiej skomplikowanej kobitki  ;)

Przepis na sernik na smietanach:

Ciasto na spod:
3 szklanki maki
10 dkg cukru pudru(100 gram)
1/2 kostki tluszczu"Kasia"
1lyzka smalcu
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 zoltka
1 cale jajko
Z calosci zagniatamy ciasto(raczkami  )i wyklejamy spod i brzegi blachy

Masa:
1 kg sera (najlepiej tego 3 razy zmielonego w wiaderkach  )
2 budynie smietankowe lub waniliowe
1 litr smietany 18% ( moze i byc wiecej procentowa to tylko bedzie bardziej kremowy sernik )
1,5 szklanki cukru
8 jajek ( bialka oddzielic)
1 lyzka kartoflanki
1/2 lyzeczki proszku do pieczenia

Cukier utrzec z zoltkami, powoli dodawac do tego ser i dalej ucierac.
"budynie+kartoflanka+proszek do pieczenia razem wymieszac" dodac do masy serowej. Nastepnie stopniowo wlewac smietane i caly czas krecic. Na koniec dodac piane z bialek i delikatnie wymieszac dlonia.
Nie przejmowac sie jesli sa grudki sera-podczas pieczenia sie rozpusci .
Wylac mase na uprzednio przygotowana blache.
Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C przez 1 godzine i 10 minut ( 70 minut  ).
Po upieczeniu pozostawic do sciagniecia ciasta az do nastepnego dnia, najlepiej w chlodnym miejscu.
Zycze smacznego.

P.S.
Nie przestraszcie sie ze jest to takie plynne nawet po upieczeniu, na drugi dzien masa jest delikatna i sciagnieta.

Dobrze jest dodac piane z bialek do masy serowej tuz przed wlozeniem ciasta do piekarnika, wtedy bialka sie nie zdarza oddzielic od masy.
 
Ojoj cos czuje ze sernik bede piekla ;D ... Paulinko takiego jeszcze nie jadlam :)

A teraz zmykam na grilla do rodzicow,... karczek za mna od paru dni chodzi ;)
 
reklama
Do góry