reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

ja mialam problemy z cera na poczatku ciazy (ale tak z rok przed ciaza tez mialam problemy - pozniej zniknely). W drugim trymestrze problemy z cera jak reka odjal, wszyscy mowili ze bedzie chlopak bo tak dobrze wygladam - a ja sie upieralam ze dziewczynka (bo tak czulam i tak chcialam). Na usg okazalo sie ze dziewczynka i tak wszyscy sie upierali ze to na pewno pomylka. Slodyczy nie jadlam przed ciaza - w ciezy tez nie mam na nie ochoty (przynajmniej jak do tej pory). Upodobania kulinarne wogole mi sie nie zmienily i nie milama zadnych zachcianek. Od poczatku ciazy czuje sie bardzo dobrze: zadnych mdlosci, hustawek nastrojow, zapachowstretu. Mialam juz 3 usg i na kazdym dziewczynka.
Ja nie wierze w te wszytskie zabobony i przepowiednie ;)
 
reklama
no wlasnie kochane jakie znacie przesady o ciazy wszystkie tu jestesmy z wielu czesci polski i swiata i napewno wszedzie jakis sa i napewno wiele slyszalyscie ja na przyklad znam takie
1- w ciazy niewolno nosic lancuszkow ani zadnych naszyjnikow bo dziecko owinie sie pepowina
2- jak kobieta sie przestraszy to jesli zlapie sie za jakas czesc ciala to dzieckobedzie mialo tam znamie
3-jesli kobiete w ciazy pod koniec strasznie meczy zgaga to znaczy ze dziecko urodzi sie z bujna czupryna (bedzie mialo duzo wlosow)

musze przyznac ze u mnie 2 ostatnie sie sprawdzily do 1 podchodze z przymrozeniem oka :-) ciekawa jestem jakie sa przesady u was w waszych regionach i krajach
 
Mi zabroniono się patrzeć na nutrie, bo dziecko będzie podobne do szczura:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok: a skad tu nutrie wziaść:-D:-D:-D
Zakaz patrzenia na chore dzieci, ludzi...bo widaomo i to urodzi się wtedy chore
nie wolno mi się przestraszyć bo to juz nie wiadomo czym grozi..nawet się nie pytałam
 
A ja słyszałam dwie (poza wyżej wymienionymi):
1. Jak sie kobieta opaży, dziecko w tym samym miejscu będzie mieć znamię
2. Kiedy rodzi się dziewczynka, to jakaś osoba z rodziny umiera
To drugie usłyszałam jakiś miesiąc temu od babci mojego męża, która jest przekonana, że ją okłamujemy, że teraz urodzi nam się córcia i że ona przez nas umrze :szok::-D
 
jejku..co za brednie...
u mnie babcia marudzi, że za często chodzę do lekarza...bo jak ona była 4 razy w ciąży to tylko z dwójką była na kontroli u położnej. 2 razy rodziła w domu.

aaaa! i broń boże kupować coś z wyprzedzeniem. no przecież można wszystko kupić jak się dziecko urodzi. jaką miałam prawie awanturę jak w 6 miesiącu byliśmy oglądać łóżeczka z mężem.

i jeszcze była oburzona jak moja kuzynka urodziła córeczkę i zanim ją ochrzcili poszli na spacer...bo przed chrztem to wg niej to nie wolno wychodzić na spacer...
 
Ja spotkałam się z wszystkimi wyżej wymienionymi zabobonami, ale w żaden z nich nie wierzę bo ogólnie jestem osobą twardo stąpającą po ziemi i uważam że jak coś ma się stać to i bez żadnych zabobonów i myślenia o nich sie stanie. Ja jeszcze poza tymi wymienionymi słyszałam żeby włosów nie obcinać w ciąży bo dziecko będzie głupie :-) :-D Ale co mi tam... obcięłam włosy już 2 razy i planuję jeszcze 3 zanim urodzę :-D
 
1. Jeśli kobieta w ciąży wygląda pięknie, to urodzi chłopca, a jeśli niekorzystnie – dziewczynkę.
2. Nie można zobaczyć zmarłego w trumnie bo dziecko będzie blade;-)

ja osobiście nie wierzę w żadne przesądy
 
1.wieszania prania, zasłonek na linkach itp. zakaz trzymania rąk w górze nawet jak się śpi bo wszystko się naciąga, i to jest nie bezpieczne,
2. zakaz farbowania włosów
3. trzeba wyrzucić koty z domu jak się jest w ciąży

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę, ale to co wy pisałyście to część też słyszałam.
 
1.wieszania prania, zasłonek na linkach itp. zakaz trzymania rąk w górze nawet jak się śpi bo wszystko się naciąga, i to jest nie bezpieczne,
2. zakaz farbowania włosów
3. trzeba wyrzucić koty z domu jak się jest w ciąży

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę, ale to co wy pisałyście to część też słyszałam.

Hmm, nie nazwałabym ww. zabobonami...

Ad. 1) długotrwałe unoszenie rąk w zaawansowanej ciąży grozi omdleniem i/lub naciągnięciem wiązadeł macicy
Ad. 2) śmierdzące farby mogą być szkodliwe dla płodu, zwłaszcza w I trymestrze, kiedy kształtują się organy (ja osobiście farbuję włosy, ale farba nie ma drażniącego zapachu)
Ad. 3) koty roznoszą toksoplazmozę, ciężarnej bezwzględnie nie wolno czyścić kuwety po kocie
 
reklama
Z zabobonów znam jeszcze takie:
- nie nosić paska, bo dziecko będzie pępowiną owinięte
- dotknięcie brzuszka ciężarnej przynosi szczęście... ale też jest zaraźliwe:)
- wrażenie, że ma się włosy w gardle - dziecko będzie miało bujną czuprynkę
- ciężarna ma niespokojny sen w nocy (rzuca się w łóżku) -dziecko będzie miało ADHD
 
Ostatnia edycja:
Do góry