reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

Ja miałam okrągły brzuszek- to na dziewczynkę
Ale i także wyładniałam w ciąży- to na chłopczyka
Urodziłam dziewczynkę. Moim zdaniem te zabobony są mało wiarygodne i nie można się nimi kierować.
 
reklama
Witam :-) ja również nie wierze w te zabobony :happy: myślę ,że należy do nich podchodzić z przymrużeniem oka;-) raz mi wychodziło tak ,a za jakiś czas inaczej... ,a najlepsze było to ,że nawet intuicja mnie zawiodła ponieważ przez większość ciąży miałam wrażenie ,że będzie dziewczynka...:-D ,a kupowałam chłopięce rzeczy ,akcesoria i nie miałam pojęcia czemu :-D- może leżało to w mojej podświadomości:happy2:... dopiero na ostatnim usg ujrzeliśmy z moim S klejnoty - więc to już mówiło samo za siebie! :-)
 
jestem w pierwszej ciąży - takiej wyczekiwanej, wychuchanej... no i oczywiście pod "opiekuńczym" okiem mamy i tesciowej...
od samego początku -czyli jak na usg została ciąża potwierdzona z bijącym serduszkiem - było to chyba 7 tydzień od razu dostałam okropnych mdłości i jadłowstrętu. do kuchni nie wchodziłam przez dobre 3 miesiące a M jedzenie przynosił mi do najdalej położonego w mieszkaniu pokoju gdzie cały czas było uchylone okno. Przed ciążą był ze mnie niezły łasuch - słodycze tonami pochłaniałam a tu jak ręką odjął - tylko ostre, kwaśne i dość zdecydowane smaki. na sam widok słodkiego mnie mdliło. uspokoiło się to po połowie ciąży i zaczęłam jeść już wszystko. na razie nie przytyłam dużo i jak widzę to idzie mi w brzuszek - a brzuszek to mam taki śmieszny jak ja to określam - kanciasty bo jak stoję bokiem do lustra to od dołu jest okrągły a na górze mam taki jakby skos po prostej pod sam biust. cera mi się poprawiła chociaż zdażają się małe wypryski. wszyscy wyrokowali synka a ja od samego początku śmiałam się że będzie dziewczynka - ponieważ mój brat ma synka a w rodzinie mojego M rodzą się sami chłopcy więc na zasadzie przekory i... usg to potwierdza - czekamy na Karolinkę :)
i nie wierzę też w zabobony żeby nie kupować przed narodzinami, żeby nie zapeszyć - już 3 dzień mam smrodek w mieszkaniu od wózka łożeczka fotelika... resztę wypiorę ale mimo wszystko wietrzenie robię na całego...
 
Ja mam brzuszek raczej w piramidkę i jak przed ciążą praktycznie w ogóle nie jadłam słodyczy tak teraz pochłaniam duże ilości. Poprawiła mi się też cera i włosy są ładniejsze, wszyscy mówią że ciąża mi służy. I będzie dziewczynka!!!!!!!!
 
czesc wam...to jest moja pierwsza ciąza...na początku bardzo długo mialam mdłosci i wymioty i schydlam 4 kilo teraz jestem w 22 tyg.dopiero co nadrobilam stracone kilogramy,apetytow specjalnych nie mam oprocz tego ze lubie jesc sery pic kefiry mleko ogółem nie jem duzo ale duzo pije wody i sokow owocowych i warzywnych i podobno mam miec corke :)
 
Ja mialam miec córkę i kazdy patrzac na mnie tak tez uważał. A przy cesarce okazało się ze mam synka . Nigdy nie mialałam takiej niespodzianki.
 
czesc wam...to jest moja pierwsza ciąza...na początku bardzo długo mialam mdłosci i wymioty i schydlam 4 kilo teraz jestem w 22 tyg.dopiero co nadrobilam stracone kilogramy,apetytow specjalnych nie mam oprocz tego ze lubie jesc sery pic kefiry mleko ogółem nie jem duzo ale duzo pije wody i sokow owocowych i warzywnych i podobno mam miec corke :)
ja jak bylam w ciazy z klaudia to codzienniemusialam zjesc serek choogenizowany i walsnie jogurty mnie ciagnely i mleko i slodkie i slodkie soki owocowe a pod sam koniec ciazy jadlam na zmiane mieso i warzywa i obowiazkowo musialam miec codziennie sok ananasowy taki mialam apetyt na niego :-)
 
Pierwsza ciąża mega mdłości i wymioty schudłam 7kg,jadłam kapuste kiszoną ogórki wszystko co kwaśne,brzuszek baardzo do przodu szpiczasty,urodziłam córeczke mimo że na usg.stwierdzono ze chlopiec ostatnie przed porodem odkrylo prawde ;) omal nie zemdlalam w domu wszystko na chłopca :D,a teraz słodkie batoniki i czekoladki mdlości czasami brzuch bardziej rozlany zupełnie inaczej niż przy pierwszej ciąży ,jeszcze niewiem co bedzie, ale nie wierze w żadne zabobony i łudze się ze córcia ;)
 
z piewsza ciaza tony slodyczy ,okropna cera , cala opuchnieta ogolnie patrzac w lustro wyklinalam ludzi ktorzy mowili ze sie pieknieje w ciazy ,wygladalam strasznie no i urodzil sie chlopiec,a z obecna totalna odwrotnosc brzuszek mam jak bym sobie wlozyla pileczke ,cera idealna slodyczy zero a dzidza sie na nas wypiela i chyba bedzie niespodzianka .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Od początku mówiłam że będzie córeczka. Nigdy nie miałam problemów z cerą a jak tylko zaszłam w ciążę to nic tylko same paskudztwa mi na twarzy wyskakiwały. Wszyscy mówili ze to hormony ale ja tam wiem swoje :happy: Słodycze lubiłam zawsze więc i w ciąży pochłaniam ich całą masę - i nawet dużo nie przytyłam! Brzuszek idealnie okrągły. Na ostatnim USG lekarz również stwierdził dziewczynkę :happy: choć badaniu oczywiście nie można wierzyć w 100%
 
Do góry