reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

ja jak byłam w ciąży z synkiem, jadłam głównie chałwę, udało mi się przytyć 23 kg i wyglądałam raczej nieładnie, wróżono mi dziewczynę ;-) a jak byłąm w ciąży z córką, jadłam głównie biały ser, mało przytyłam i łądnie wyglądałam, oczywiście wróżono mi chłopca ;-) a teraz jem zdrowo, nie tyję, dobrze wyglądam, wróżą mi dziewczynkę, ale ja mam po prostu cukrzyce ciążową i sama nie wiem na co mam ochotę, bo muszę trzymać dietę i moich smaków nie biorę pod uwagę :cool2:..
W każdym razie zachcianki i "uroda" nie są raczej dobrym tropem.
 
reklama
Ale piękny brzuszek Izo BK ! Też za bardzo nie wierzę w te zachcianki, ale b. chętnie czytam te forum. Z chłopcem jadłam raczej na ostro a teraz na słodko i nie wiem co będzie ...:tak:
 
Witam. Niektorzy mowia ze matka wie instynktownie co bedzie, ale ja zadnych przeczuc co do tego czy chlopiec czy dziewczynka nie mialam. A w przesady nie wierze. urodzilam zdrowego slicznego chlopca:-) w ciazy jadlam wszystko nie mialam zachcianek ani na slodkie ani na kwasne co bylo (albo co dawali;-)) to jadlam. wcale tez ladnie i kwitnaco nie wygladalm. Raz nawet ciocia zapytala czy jestem pewna ze to chlopiec bedzie bo jakos inaczej wygladam (nie chcial mnie urazic i powiedziec ze nieladnie). Nie osc ze bylam spuchnieta prawie od poczatku to dochodzily krosty i krostki matowa cera wypadajace i matowe suche wlosy

Marcyś, mam dokładnie tak samo! Czuję się spuchnięta, cera daleka od tej oczekiwanej, nie wspomnę o włosach - nigdy nie miałam gorszych włosów niż teraz, wypadają, są matowe i zrobiło mi się siano. A przewidywania mojej pani doktor sa na chłopca, choć nie jest pewna na 100% :-)
 
a mi z kolei przy pierwszej ciazy snilo sie ze bedzie chlop i jest tak samo jak przez dwa miesiace stanek snilo mi sie ze nie bylam w ciazy a w ostatni miesiac gdy sie udalo to snilo mi sie ze jestem i teraz w drugiej ciazy mam dokladnie to samo....tez mi sie znilo ze jestem w ciazy i jestem i snilo mi sie z chlopak...ale tego jeszcze niewiem :)
 
kochane dziewczyny, dzisiaj byłam u mamy i moja babcia była bardzo zdruzgotana :wściekła/y: że jeżdżę samochodem, bo dziecko będzie owinięte pępowiną. Co prawda jestem już w 38 tc i jeśli już to raczej ze względów bezpieczeństwa można się nad tym zastanowić (ale ja się czuję dobrze i nie widzę powodu, dla którego miałabym nie kierować). Tak się zastanowiłam ile takich irracjonalnych przesądów jest :confused: to co wyczytałam w necie doprowadziło mnie do płaczu ale ze śmiechu :-D. Dziewczyny zerknijcie na ten artykół, jest świetny.
Zabobony dla ciężarnych - - - Onet.pl Dziecko
jak macie coś również fajnego to dawajcie.
 
Hehehehe:-D:-D:-D...Ale się uśmiałam...Ja słyszałam o kształcie brzuszka, o tym że nie możemy nosić wisiorków na szyi bo się dzidziuś pępowiną owinie , piękniejemy na chłopca a dziewczynka odbiera nam urodę, albo o tym , że jak ktoś Cię przestraszy i "złapie" to dziecko w tym miejscu będzie miało tzw."myszkę":laugh2: Albo ( chyba najlepsze ) jeśli ciężarna będzie jadła truskawki to dzieciątko będzie miało "znamię truskawkowe"...:sorry:Sporo tego
 
reklama
Dobre:-D:-D:-D:-D....i jeszcze oprócz już tu wymienionych słyszałam,że jak kobieta w ciąży będzie patrzeć przez "judasz" to dziecko będzie miało zeza:-D:rofl2:
 
Do góry