reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

Zazwyczaj te przykre dolegliwości mijają w drugim trymestrze, więc głowa do góry! Co do smaków ja nie miałam na początku żadnych a potem raz na słodycze raz na kwaśne. Urodziła sie dziewczynka. Nie wiem czy można się tu doszukać związku z tym co jemy a płcią. Dla mnie to raczej zabawa, taka jak związek kształtu brzucha z płcią:-) Z wielkością brzucha jest podobnie. Ja nie miałam prawie w ogóle do 5 miesiąca, potem szybko to nadrobiłam. A czasem dziewczyny mają już spory w 3, 4 miesiącu. Za wcześnie żeby mówić o bliźniakach. Zresztą na wizycie wszystkiego się dowiesz. A póki co ciesz się, że słodycze ci nie podchodzą- nie przytyjesz za dużo:-)
 
reklama
Ja tez na początku ciąży byłam strasznie zmęczona - przychodziłam z pracy ok. 18 a o 20 już spałam. Miałam smak na początku ciąży na kwaśne i też myślałam, że to na synka ale będzie córeczka. Teraz dopiero pod koniec ciąży zaczęłam mieć smak na słodkie ale za dużo nie zajadam się żeby nie mieć problemów ze zrzucaniem wagi potem. Więc rzeczywiście z tymi smakami to chyba tylko zabawa. ;-)

Brzuszek też mi od razu wyskoczył i miałam spory więc i u Ciebie to nie musi być powiedziane, że bliźnięta będą :-D

Na usg wszystko się wyjaśni.
 
Nie ma co patrzeć na smaki...wielkość czy kształt brzuszka..nawet niektóre panie twierdzą że wystający pępek też przepowiada chyba chłopczyka:-) dla mnie to wszystko jest tylko zabawą
 
Senka ja mam taki program w kompie do sprawdzania płci dziecka....nie wiem do koncza jak to dziala, ale trafia w 99% przypadków. Podaj mi ile masz lat i w jakim miesiacu doszlo do zaplodnienia.

A jesli chodzi o objawy to wskazuje na dziewczynke wedlug mnie.....
 
Mi od poczatku wszyscy mowili, ze po ksztalcie brzuszka widac, ze bedzie dziewczynka. Bo brzuszek rosnie od boczkow i nie jest okragly jak pileczka. A okazalo sie, ze mam chlopca. Wiec nie ma co sie sugerowac innych zdaniem.
 
ja sie wczoraj na usg nie zalapalam ;-( 04.04. bede miala

Ritmusia - to sprawdz jak mozesz kto mieszka u mnie... wpisz 32 i listopad ;-)
 
Rubi wychodzi chłopczyk :-) Ale to tylko zabawa! Poczekaj na usg-okolo 18 tc lekarz moze poprobowac podejrzec plec. Czekam na info! :-)
 
Ostatnia edycja:
Witam.... mi wychodzi na córke z testu :) chociaż dużo osób mówi mi że będę mieć synka.... na usg dzidzia obróciła się do nas pupką heheh nie wiem dokładnie co bedzie.... za tydzień mam wizyte może sie pokaże bardzo chciałabym wiedziec.... :):) Pozdrawiam!!
 
reklama
Witam...a ja nie moge doczekac sie juz jutra....ide do lekarza na usg i mam nadzieje, ze uda sie dopatrzec co tam sie ukrywa w brzuszku....:-)
hmm z testu wynika ze bede miec dziewczynke
mam wystajacy pepuszek to znowu oznacza chlopca
a co do smakow to w pierwszym trymestrze mialam ochote na slone jedzonko natomiast teraz coraz czesciej przychodzi mi ochota na slodkie....
co tu myslec nie wiem;-)
no to czekam cierpliwie do jutra dam znac czy udalo sie zobaczyc chlopczyka czy dziewczynke;):tak:
 
Do góry