reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Pierwszy ząbek dolna jedynka już prawie jest a ile płaczu i marudzenia przy tym jest myślałam ,że mała jest chora.

Przyłączam się i ja :-)
Dolna prawa jedynka też już prawie jest (taka biała kreseczka, ale już przebita przez dziąsło, bo ostra w dotyku) i też bez wielkich marudzeń i płaczu się nie obyło. Tyle, że bez biegunek i temperatury.
Nie wiem jak to dalej będzie wyglądać, czy jak się już przebił to nie boli, czy dopóki rośnie to nadal powoduje drażliwość u dzieci?
 
reklama
Przyłączam się i ja :-)
Dolna prawa jedynka też już prawie jest (taka biała kreseczka, ale już przebita przez dziąsło, bo ostra w dotyku) i też bez wielkich marudzeń i płaczu się nie obyło. Tyle, że bez biegunek i temperatury.
Nie wiem jak to dalej będzie wyglądać, czy jak się już przebił to nie boli, czy dopóki rośnie to nadal powoduje drażliwość u dzieci?

Gratulacje dla Juleczki z okazji zabka:D
Wiesz co jak mojej Julci sie przebily zabki to juz przestala marudzic..czyli chyba jak rosna to juz jest luzik:)
 
Gratulacje dla Juleczki z okazji zabka:D
Wiesz co jak mojej Julci sie przebily zabki to juz przestala marudzic..czyli chyba jak rosna to juz jest luzik:)

Dołączam się do gratulacji i u nas identycznie jak się przebily ząbki to juz przestał marudzic tyle że teraz górne się ruszyły więc zrzędzenia c.d.
 
Gratulacje dla Juleczki z okazji zabka:D
Wiesz co jak mojej Julci sie przebily zabki to juz przestala marudzic..czyli chyba jak rosna to juz jest luzik:)

Dołączam się do gratulacji i u nas identycznie jak się przebily ząbki to juz przestał marudzic tyle że teraz górne się ruszyły więc zrzędzenia c.d.

DZIĘKUJĘ DZIEWCZYNY
za gratulację i za info, że jak się przebiją to już spokój jest. Faktycznie, u nas już dziś spokój, ale ślini się nadal niemiłosiernie :tak::tak::tak:
 
hej jakie u was kupki były na ząbkowanie? Moja mała zawsze spała całą noc dziś była masakra stękanie płakanie, wstawała chyba z 10 razy. a po południu zrobiła mi zieloną śmierdząca zadka kupkę. dodam że marudzi też w ciagu dnia i wykonuję ruchy buzią czasem jakby coś żuła albo się wstrząsa i robi przytym dziwne miny... mam się spodziwać ząbka ???
 
No i mam dalej problemy nocne płacze w ciagu dnia też :( luźne kupki.
Nawet nie chce jeść już nic łyżeczką bo jest zaraz płacz jak ją łyżeczką dotknę:( a ząbków nie widać, nie wiem co jest.
Jak to było u WAS??
Proszę pomóżcie bo nie wiem jak jej pomóc. Jak posmaruję jej dziąsełka dentinoxem na chwilkę jest ok ale zaraz znów to samo
 
No i mam dalej problemy nocne płacze w ciagu dnia też :( luźne kupki.
Nawet nie chce jeść już nic łyżeczką bo jest zaraz płacz jak ją łyżeczką dotknę:( a ząbków nie widać, nie wiem co jest.
Jak to było u WAS??
Proszę pomóżcie bo nie wiem jak jej pomóc. Jak posmaruję jej dziąsełka dentinoxem na chwilkę jest ok ale zaraz znów to samo

U nas w nocy spał, kupki luźne były, jadł różnie czasem odmawiał nawet butli. Smarowałam czsem bobodentem, czasem dawałam viburkol w czopku, lub smarowałam ibumem dziąsła.
 
no wiec mozemy sie juz pochwalić mamy jeden ząbek:-) i drugi prawie tez bo juz prawie przebity...
pierwszy wyszedł bezobjawowo przy drugim dzis co tam go mocniej swędziało i chwilke marudził ale w miare jest....
 
No i mam dalej problemy nocne płacze w ciagu dnia też :( luźne kupki.
Nawet nie chce jeść już nic łyżeczką bo jest zaraz płacz jak ją łyżeczką dotknę:( a ząbków nie widać, nie wiem co jest.
Jak to było u WAS??
Proszę pomóżcie bo nie wiem jak jej pomóc. Jak posmaruję jej dziąsełka dentinoxem na chwilkę jest ok ale zaraz znów to samo

U nas nic nie było widac, ani rozpulchnionych dziąseł ani zaczerwienionych i pewnego dnia patrzę a ząbek sie przebił a następnego dnia drugi więc to, że nie widzisz to nie znaczy że nie idą:tak:Też mi postękiwała w nocy ale kupki były normalne:-D
 
reklama
My dzis po kontrolnej wizycie u pediatry, i jeden zabek juz ponoc prawie jest, a drugi tez w tyle za nim nie jest :d Powiedziala,ze to kwestia paru dni maksymalnie na pierwszego i kolejnych paru dni drugiego :) Jak na razie oprocz oslabionego apetytu doszla dzis luzniejsza kupa hmm, a tak to w zachowaniu brak dziwnych objawow :) Tak sie nie moge doczekac :) Musze isc kupic sobie szczoteczke ta na paluch :)
 
Do góry