reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbki!!!

reklama
Patka, Daruś ma tylko 4 zęby. Następne będą górne "Dwójki" - widać już zmiany w dziąsłach. Czasami śmieję się, że pełna synchronizacja z mamą - 2 miesiące temu znowu odezwały się moje "ósemki". Żeby mając 32 na karku jeszcze ząbkować :szok: Ale przynajmniej mogę sobie wyobrazić, co czuje maluch, gdy idą mu dwa zęby, a nie jeden! Ból podwójny!
 
Nicole znam to moje osemki tez sa bardzo leniwe.....

Sluchajcie dzieciaczki coraz wieksze i coraz bardziej rozumne, no i zabkow coraz wiecej.
Chcialam napisac pare uwag dotyczycych ich czyszczenia...nie dzieciakow tylko zabkow oczywiscie;-)
Ktore dzieci chetnie daja sobie myc zabki sama woda to mozna dalej stosowac sama wode, bo mysle, ze z momentem wlaczenia pasty do zebow zacznie sie jej lykanie, a to mozna odwlec ile sie da.
Ktore dzieci nie olubia mycia zebow woda, czyli ogolnie nie lubia tej czynnosci powinny miec wlaczona paste jako zacheta smakowa;-).
Dzieci rozumieja juz bardzo duzo, i jak przegapimy solidnosc czyszczenia zebow nie nauczymy ich potem tego tak prosto, wiec slodki smak pasty do zebow moze byc dobra zacheta.
Moja Anula ma na razie tylko 2 zeby trzeci sie wlasnie pcha, i jak na razie cale mycie nie musi trwac dlugo i jakos daje rade sama woda, ale gdybym miala wyczyscic 8 zabkow, to nie wiem, czy starczyloby jej cierpliwosci, ale zpobaczymy.
Co tam jeszcze.......acha, mysle, ze pora najwyzszy oduczyc dzieciaki picia slodzonych napojow w nocy...oczywiscie jesli same tego chcecie w kazdym razie z mojego punktu widzenia jest to zdecydowanie szkodzace i dzieciaki, ktore pija slodkie herbatki albo soczki w nocy beda niestety mialy klopoty z prochnica w mleczakach a to nie jest przyjemne ani dla mam ani dla dzieci....ani dla dentystow:-(.

Atak na koniec to ciesze sie oczywiscie niezmiernie, ze te nasze zabki tak ajnie rosna:-) jeszcze rok temu chodzilysmy z brzuchami i zastanawialysmy sie nad olejkiem rycynowym i chodzeniem po schodach, kto by pomyslal, ze dzisiaj dzieciaki juz beda chodzic i myc swoje zabki:-)
 
Orzech, czytasz w moich myslach ;-)
dzis myslałam o Tobie i o zadaniu pytania asd. mycia zebów wodą/pastą.
moj ludek cieszy się na szczoteczkę, szczesliwie jeszcze sie nie zniecheciła do mycia wiec pasty póki co nie bedzie.
dziękuję.
 
Igo raczej lubi myć ząbki - ale cierpliwości mu starcza tylko na chwilę - później muszę się trochę nagimnastykować :-p a szczoteczkę mamy taką zwykłą dla maluchów od 4 miesiąca - Oral B - a pastę Chicco - bananową - używam jej dosłonie kapkę...

no i śpiewam przy myciu : "szczotka, pasta, kubek, ciepła woda tak się zaczyna wielka przygoda - myję zęby bo wiem dobrze o tym kto ich nie myje ten ma kłopoty itd." pamiętacie?
 
reklama
KOchana, z Twoich ust wszystko zniosę ;-) Ja nie oglądałam nigdy domowego przedszkola, pewnie dlatego nie znam. Pamiętam z tik-taka o mydle co wszysto umyje.
 
Do góry