reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbki!!!

reklama
Cześć Orzeszku to ja mam pytanie. moja Niuśka ma już 6 ząbków i mycie ich szczeteczką na palcu zaczyna graniczyć z cudem. Jaka ma być kolejna szczoteczka? może możesz coś polecić. i od kiedy przestajemy myć tylko wodą a jak nie tylko to czym?
 
drzewko to mycie jest teraz trudne to raczej takie mycie z doskoku albo fazami np. zabki na dole i ogladanie szczoteczki potem zabli na gorze i ogladanie szczoteczki...chodzi o to, zeby mniej wiecej kazdy zabek byl potarty 5-10 sekund ze strony wargowej i to samo od jezykowej.
Ja kupilam od razu normalne szczoteczke i jakos sie nia zabawiamy i myjemy ale u nas ledwie sa widoczne brzegi sieczne wiec do normalnego mycia jeszcze daleko.
pasty nie uzywac na razie zaczac dopiero kiedy dziecko bezdie potrafilo wszystko wypluc.....
jak kupowac pasty do zebow to z minimalna zawartoscia fluoru (maxymalnie 500 ppm) a najlepiej zerowa...dzieci jednak polykaja pasty bo sa owocowe, slodkie i smaczne a fluor jest trucizna.
tak wiec najlepiej woda, plukanie szczoteczkie w czasie szczotkowania i wiele ruchow na zabkach i bardzo leciutko nie dociskajac szczoteczki do zabkow tylko trzymajac ja przy nich...to wystarczy i dziala :)
 
Olivcia myje zabki rano i wieczorem. Mieciutka szczoteczka.
Jak jej sie pytam czy umyjemy zabki to buzke otwiera i do buzki raczki wklada i macha w ta i z powrotem.
A paste u nas mowili, ze od roku mozna ale tylko troszeczke.
 
gratulacje dla wszystkich nowych i starych zębolków, my już niedługo doczekamy się dwóch górnych dwójek. Niki wychodzą po dwa potem ok. dwa miwchy cisza i znowy dwa. Ciekawa jestem kiedy ona będzie miała wszystkie zęby jak jej wychodzą w takim wolnym tempie.
 
reklama
Do góry