reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki i objawy ząbkowania ;)

reklama
Oli nie umie wypluwać, niedawno pisałyśmy na jakimś wątku i chyba żadne z lutowych dzieciaczków nie potrafi pasty wypluwać (chyba, że coś przoczyłam).
Ja czytałam, że dopóki dziecko nie potrafi wypluwać, to powinno myć zęby albo samą wodą, albo pastą całkowicie pozbawioną fluoru.
 
Gosia ja tez nie daję wody do płukania bo podobnie by było - HUbek by ją wypił:-D
a jakoś nie wyobrażam sobie myc ząbki tylko wodą... sama bym tak nie chciała sobie myć:-p my uzywamy pasty elmex dla dzieci
 
Oli nie umie wypluwać, niedawno pisałyśmy na jakimś wątku i chyba żadne z lutowych dzieciaczków nie potrafi pasty wypluwać (chyba, że coś przoczyłam).
Ja czytałam, że dopóki dziecko nie potrafi wypluwać, to powinno myć zęby albo samą wodą, albo pastą całkowicie pozbawioną fluoru.

Kuba umie pluć,ale sokiem,albo herbatką,jak sie wygłupia:-D
Myjemy ząbki odrobina pasty,więc nawet jak połknie to nic sie nie dzieje.:tak:
 
Gosia ja tez nie daję wody do płukania bo podobnie by było - HUbek by ją wypił:-D
a jakoś nie wyobrażam sobie myc ząbki tylko wodą... sama bym tak nie chciała sobie myć:-p my uzywamy pasty elmex dla dzieci


Milena tez myje zeby ta pasta :tak::tak: Na szczoteczke nakladam jej bardzo malo wiec jak Milka ja zje to nic sie nie stanie (mysle ze producent przewidzial,ze dzieci jedza paste). A wode do plukania daje. Na szczescie juz jej nie pije bezposrednio z kubka (i oblewa sie ) tylko moczy w niej szczoteczke i pozniej znow myje zeby albo wysysa wode ze szczoteczki.
 
reklama
Victor też należy do wysysaczy wszystkiego co na szczoteczce;-) Muszę przyznać, że nawet powoli zaczyna rozumieć, o co chodzi z tym pluciem podczas mycia:tak: Poza tym myjemy ząbki dwa razy dziennie - nauczył się chodzić ze mną do łazienki po śniadaniu i myć ząbki;-) Rano nawet lepiej pucuje niż sam wieczorem po kąpieli:rofl2:
 
Do góry