reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga naszych dzieci

reklama
Aletko co za ekspresik :-)

Zapomniałam wspomnieć, że mały troszkę nakrzyczał na panią za to ze go ukłuła, bo to nie wyglądało na płacz :-) Puścił swoją "wiązankę" i się uspokoił. Co za nerwus :no:
No i mamy spokój ze szczepieniami na pół roku.
 
Jasio - pol roku :-)
wazony u kolezanki na wadze dzieciecej - w body, spioszkach i suchym pampersie wyszlo 9400, wiec jakby byl golutki to mysle ze tak 9100g

wzrost - 75cm

glowa - 47cm :eek::eek::eek:

klate podam jutro.


Patrzac na siatki centylowe to jakby byl w polowie (50 centyl) to jego glowa odpowiada dziecku ktore ma 12 miesiecy, wzrost -10 miesiecy, a waga - 8 miesiecy... Zaczynam byc lekko przerazona... :shocked2:
 
kacperek w 5,5 miesiecy wazył malutko, bo 8500 i 79 cm. teraz chyba juz 2 tygodnie dajemy mu deserki, obiadki. jak wtedy weszłan na forum i patrze, a tu takie duze wszystkie dzieci. szok!!! dawniej kapsio z reguły w czołówce goloniaczków, a tu teraz jeden ze szczuplejszych:-D:tak:.
 
szerlock- Twoj Kapsio moze tez juz dobil do 9kg.
Moj Jasio kolei urodzil sie jako jeden z najmniejszych a rosnie i tyje tak, ze jzu przegonil w sumie wszystkich (oprocz synka anichosz i chyba kacperka od zuziczkacper)
 
Patrzac na siatki centylowe to jakby byl w polowie (50 centyl) to jego glowa odpowiada dziecku ktore ma 12 miesiecy, wzrost -10 miesiecy, a waga - 8 miesiecy... Zaczynam byc lekko przerazona... :shocked2:
Myszko, główka 47cm wcale nie jest taka duża, jak się dowiedziałam, że mój ma już 45 cm, to byłam w szoku, że mu tak szybko rośnie, a wcale nie widać.
Wcale nie jest powiedziane, ze dziecko ma być we wszyskich wymiarach w tym samym centylu, ważne, zeby w miarę utrzymywał sie w linii swojego centyla. A mój synek ma skoki o 2 centyle. Np między trzecim a szóstym miesiacem przeskoczył w wadze z 10 na prawie 50 centyl, a we wzroście spadł z 75 na 25 :-( a tak podobno nie powinno się dziać. Główka na szczęście od początku między 50 a 75 centylem.
kacperek w 5,5 miesiecy wazył malutko, bo 8500 i 79 cm. teraz chyba juz 2 tygodnie dajemy mu deserki, obiadki. jak wtedy weszłan na forum i patrze, a tu takie duze wszystkie dzieci. szok!!! dawniej kapsio z reguły w czołówce goloniaczków, a tu teraz jeden ze szczuplejszych:-D:tak:.
No, patrząc na jego 7 kg, które osiągnął chyba w 3 miesiącu, to teraz malutko przybywał, ale 8,5 kg na 5,5 miesiąca to wcale nie jest mało (75 centyl). Mój waży już chyba 8300 i ręce mi odpadają :-(
 
reklama
Do góry