reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wzrost i waga naszych dzieci

Moja coreczka Marysia 2 latka i 7 miesiecy waga 10kg wzrost 88cm. Taka rusaleczke mam :) Dzieki Bogo zdrowiutka jak narazie.

Alexander tez szczuplak. Gdzies z 20kg nie wiecej przy wzroscie 121cm a 7 lat bedzie mial w lipcu.
 
reklama
hejka :-* moja córcia Emilka ma 2 latka i 5 miesięcy. Wzrost 100cm. waga 19,800 nr. nóżki 27.
zastanawiam się czy to nie dużo jak na dziewczynkę ? znajoma radzi mi isć do lekarza a dla mnie ona nie jest gruba a raczej wygląda ok. do wzrostu. Jak myślicie mamuśki ? czy to aby nie wyszukiwanie choroby na siłę ? fakt ma troszkę zaokrąglony brzuszek i ,,papuśne udka" poradźcie mi... :-* :-)
 
hejka :-* moja córcia Emilka ma 2 latka i 5 miesięcy. Wzrost 100cm. waga 19,800 nr. nóżki 27.
zastanawiam się czy to nie dużo jak na dziewczynkę ? znajoma radzi mi isć do lekarza a dla mnie ona nie jest gruba a raczej wygląda ok. do wzrostu. Jak myślicie mamuśki ? czy to aby nie wyszukiwanie choroby na siłę ? fakt ma troszkę zaokrąglony brzuszek i ,,papuśne udka" poradźcie mi... :-* :-)

Wiesz moim zdaniem powinnaś kontrolować wagę i na pewno odwiedzić pediatrę co on na to czy mała zawsze była taka duża itp.Bo później może być problem...
 
hejka :-* moja córcia Emilka ma 2 latka i 5 miesięcy. Wzrost 100cm. waga 19,800 nr. nóżki 27.
zastanawiam się czy to nie dużo jak na dziewczynkę ? znajoma radzi mi isć do lekarza a dla mnie ona nie jest gruba a raczej wygląda ok. do wzrostu. Jak myślicie mamuśki ? czy to aby nie wyszukiwanie choroby na siłę ? fakt ma troszkę zaokrąglony brzuszek i ,,papuśne udka" poradźcie mi... :-* :-)

Widzisz, mój synek tez jest bardzo duży, ale on zawsze był większy...Na punkcie jego wagi jestem naprawdę wyczulona...Uważam, że powinnaś kontrolować jej wagę. Ale wydaje mi się tez, że masz po prostu duże dziecko, ponieważ wzrost i rozmiar nóżki tez są spore. A co lekarz powiedział na bilansie dwulatka?
 
Widzisz, mój synek tez jest bardzo duży, ale on zawsze był większy...Na punkcie jego wagi jestem naprawdę wyczulona...Uważam, że powinnaś kontrolować jej wagę. Ale wydaje mi się tez, że masz po prostu duże dziecko, ponieważ wzrost i rozmiar nóżki tez są spore. A co lekarz powiedział na bilansie dwulatka?


że jest centyl wzrostu i wagi zawyżony jak na wiek dziewczynki. Ale waga odpowiada wzrostowi i na razie nic się nie dzieje .. no właśnie moja zawsze była duża . juz jako 1,5 roczne dziecko dawali jej 2 latka .
 
Mam ten sam problem z synkiem. Lekarz powiedział, że waga jest proporcjonalna do wzrostu, więc paniki nie ma, ale trzeba pilnować....I że po części taki jego urok...Ale ja mam obsesję na punkcie jego wagi:(
 
Mam ten sam problem z synkiem. Lekarz powiedział, że waga jest proporcjonalna do wzrostu, więc paniki nie ma, ale trzeba pilnować....I że po części taki jego urok...Ale ja mam obsesję na punkcie jego wagi:(

a jak często go ważysz i jak ci przybiera? bo moja na bilansie w lutym miała 98cm, i 19 kg. w tej chwili ma 100cm i waga 19,800 wiec jako tako przez ten czas nie przybrała dużo .
jak już wcześniej pisałam koleżanki córcia chuda jak patyk. spódniczki , spodnie z tyłka spadają a ma zgubić do września 2,5 kg. z powodu niedoczynności tarczycy. ale ja nie wiem z czego ona ma zgubić jak to taka chudzina :crazy:
 
Myślę że jeśli dziecko jest prawidłowo odżywiane to nie ma sie co przejmować. Mój pierwszy synek ma teraz 3,5 roku i waży 16 kg a w styczniu miał 18kg, sam z siebie stracił. gdy miał rok ważył 12kg - był tylko na piersi, wzrostu miał zawsze mało - wtedy ok 75cm. Rozwija się prawidłowo. Teraz mam drugiego synka, kończy właśnie 6 miesięcy, ma 74cm wzrostu i waży ponad 10kg, jest duży bo wygląda na 8 miesięcy ale jest szczupły. Pierwszy przy takim wzroście jaki miał wyglądał jak ludzik michelein ;P
 
reklama
Mój synek Achimek ma 2 latka i tydzień i waży 12 kg wzrost to 92 cm. myślałam że to strasznie mało ale widzę że tu więcej takich "patyczków".
 
Do góry