reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki poziom beta HGC a ciąża bliźniacza

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2024
Postów
3
Cześć ☺️
Robię badania Beta-HCG co tydzień na początku nowego tygodnia: w 5. tygodniu miałam 3,449.20 mIU/ml, w 6. tygodniu 33,224 mIU/ml, a teraz na początku 7. tygodnia wynik to 153,372 mIU/ml. Czy któraś z Was miała podobne wzrosty i okazało się, że to ciąża bliźniacza?
W poprzedniej ciąży, która straciłam w 6 tygodni miałam płaski brzuch, w tej natomiast mam już brzuszek od 4 tygodnia.
Dopiero za tydzień mam wizytę u ginekologa i nie mogę doczekać się do tego czasu.
 
reklama
Cześć ☺️
Robię badania Beta-HCG co tydzień na początku nowego tygodnia: w 5. tygodniu miałam 3,449.20 mIU/ml, w 6. tygodniu 33,224 mIU/ml, a teraz na początku 7. tygodnia wynik to 153,372 mIU/ml. Czy któraś z Was miała podobne wzrosty i okazało się, że to ciąża bliźniacza?
W poprzedniej ciąży, która straciłam w 6 tygodni miałam płaski brzuch, w tej natomiast mam już brzuszek od 4 tygodnia.
Dopiero za tydzień mam wizytę u ginekologa i nie mogę doczekać się do tego czasu.

Nie ma to związku
 
To raczej tak nie jest w sensie to nie jest jakiś bardzo wiarygodny ,,objaw ciąży bliźniaczej";) Tak naprawdę USG Ci powie jak jest;)
 
Te przyrosty nie są nawet jakieś spektakularne więc nie wiem skąd pomysł o ciąży bliźniaczej. A od sprawdzenia ilości zarodków/pęcherzyków jest USG. Lekarz może to sprawdzić jak beta osiągnie ok 1000.
 
Beta jak beta 🤷 i jak Dziewczyny pisały, niektóre tu w bliźniaczych ciążach miały dużo niższe bety niż te w pojedynczych. To nie ma związku za bardzo. Czasem wysoka beta może za to świadczyć o zasniadzie groniastym albo zespole Downa u dziecka ;) I nie piszę tego, żeby Cię straszyć (bo wg mnie mas z normalną betę), ale dlatego, ze tyle osob sie "jara", ze wysoka beta to pewnie blizniaki, a tymczasem wysoka beta czesto może świadczyć o zgoła czym innym.

Badanie bety co tydzień i to na tym etapie nie ma ŻADNEGO ale to ŻADNEGO sensu. Poczekaj na wizytę u ginekologa. Już dawno jest u Ciebie serduszko, będzie wszystko widać.

Oczywiście, jeśli liczysz na bliźniaki, to trzymam kciuki za ciążę mnoga. Natomiast nie nastawiaj się, bo beta o niczym takim nie świadczy. :)
 
Beta jak beta 🤷 i jak Dziewczyny pisały, niektóre tu w bliźniaczych ciążach miały dużo niższe bety niż te w pojedynczych. To nie ma związku za bardzo. Czasem wysoka beta może za to świadczyć o zasniadzie groniastym albo zespole Downa u dziecka ;) I nie piszę tego, żeby Cię straszyć (bo wg mnie mas z normalną betę), ale dlatego, ze tyle osob sie "jara", ze wysoka beta to pewnie blizniaki, a tymczasem wysoka beta czesto może świadczyć o zgoła czym innym.

Badanie bety co tydzień i to na tym etapie nie ma ŻADNEGO ale to ŻADNEGO sensu. Poczekaj na wizytę u ginekologa. Już dawno jest u Ciebie serduszko, będzie wszystko widać.

Oczywiście, jeśli liczysz na bliźniaki, to trzymam kciuki za ciążę mnoga. Natomiast nie nastawiaj się, bo beta o niczym takim nie świadczy. :)
Jedni się jarają inni boją że bliźniaki🤭😅
 
Tu normy bety:
  • 5–426 mlU/ml – około 4. tygodnia ciąży,
  • 18–7340 mlU/ml – 5. tydzień ciąży,
  • 1080–56 500 mlU/ml – 6. tydzień ciąży,
  • 7650–229 000 mlU/ml – od 7. do 8. tygodnia ciąży,
a twoje wartość oscylują w środkowej części, więc nie są jakieś wysokie.
 
reklama
Moja w 6 tyg wynosiła tyle i jest to ciąża pojedyncza .
 

Załączniki

  • IMG_8847.jpeg
    IMG_8847.jpeg
    43,6 KB · Wyświetleń: 81
Do góry