reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyrok trybunału ws aborcji - opublikowane uzasadnienie

Ja powiem tak... Ja pierd**e, brak mi słów. Ciemnogród to mało. Grupa męskich świń decyduje za nas. To nawet nie jest żałosne, to jest straszne. Myślicie, że protestami jesteśmy w stanie cokolwiek zmienić?
Bardzo chciałabym wierzyć w to, że siła społeczna drzemie w nas jeszcze niewybudzona i ruszy na pełnej k****e, ale niestety tak się nie wydarzy. Jesteśmy krajem postsocjalistycznym, od lat pełnym paradoksów i niezrozumiałych ruchów. Kiedy zachód szedł do przodu w myśl postępu ekonomicznego i społecznego, my tkwiliśmy w łapach rządu i kościoła, co trwa nadal i szybko się nie skończy. Polska to taki właśnie dziwny kraj, istnieliśmy w jednostkach, nie istnieliśmy na mapie.
 
reklama
Mam nadzieję, że polski Episkopat skończy tak jak irlandzki.

Jak już wcześniej napisałam - to uzasadnienie jest niedorzeczne (abstrahując już od szkodliwości samego orzeczenia) i to jest po prostu bubel prawny.
Czekam na zbiorowe pozwy.
 
Już ktoś gdzieś napisał, ze za utrudnianie dostępu do legalnej aborcji będą ciągnąć lekarzy do sądów. Jest cała akcja charytatywna, która będzie w tym procesie wspierać i pomagać.
 
To jest straszne. Płakać mi się chce jak pomyślę o dziewczynach które miały już umówione zabiegi. Podjęły tą trudną decyzję i zostały same. O dziewczynach które czekają na wynik amnio.
Nie wiem kto głosuje na tą władzę. Dlaczego nadal mają tak duże poparcie. Czy dyktatura Kaczora się kiedyś skończy?
Załamuje mnie to wszystko.
 
To jest straszne. Płakać mi się chce jak pomyślę o dziewczynach które miały już umówione zabiegi. Podjęły tą trudną decyzję i zostały same. O dziewczynach które czekają na wynik amnio.
Nie wiem kto głosuje na tą władzę. Dlaczego nadal mają tak duże poparcie. Czy dyktatura Kaczora się kiedyś skończy?
Załamuje mnie to wszystko.
Racja. Te są w najgorszej sytuacji. Mam nadzieję, że będą mieć na tyle sił, żeby zaskarżyć te przepisy i sądzić się o odszkodowania od SP.
Kto głosuje na władzę? Suweren. Ten sam, któremu nie przyszło do głowy, że sądy dotyczą wszystkich obywateli nawet tych, którzy w sądzie nigdy nie byli. Ten suweren, który woli pińcet od demokratycznego państwa prawa, który słucha, co powie ojciec dyrektor na antenie albo ksiądz z ambony, dla którego wyznacznikiem swobód obywatelskich jest brak maseczki i niemycie rąk a nie niezawisłość sędziów.
 
Mam nadzieję, że polski Episkopat skończy tak jak irlandzki.

Jak już wcześniej napisałam - to uzasadnienie jest niedorzeczne (abstrahując już od szkodliwości samego orzeczenia) i to jest po prostu bubel prawny.
Czekam na zbiorowe pozwy.
Pozwy będą rozpatrywane na naszą niekorzyść. W Polsce już prawie nie ma wolnych sądów. Ci którzy orzekają nie po myśli PiSu tracą posady i są delegowani na zadupia. Choć ja wygrałam proces z policja której odmówiłam przyjęcia mandatu. Chcieli mi go wlepić na proteście że stwarzam zagrożenie. Sąd orzekł na moja korzyść, tłumacząc że wolność zgromadzeń jest zapisana w konstytuacji.
 
Pozwy będą rozpatrywane na naszą niekorzyść. W Polsce już prawie nie ma wolnych sądów. Ci którzy orzekają nie po myśli PiSu tracą posady i są delegowani na zadupia. Choć ja wygrałam proces z policja której odmówiłam przyjęcia mandatu. Chcieli mi go wlepić na proteście że stwarzam zagrożenie. Sąd orzekł na moja korzyść, tłumacząc że wolność zgromadzeń jest zapisana w konstytuacji.
Tu chodzi o skargi do ETS i Trybunału Praw Człowieka.
 
reklama
Do góry