reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka

Będę musiała przejrzeć innych producentów. O ile wzornictwo smyka dla chłopca mi w miarę odpowiadało do rozm 80 (choć większość koszulek z długim rękawem jest w paski i mi zbrzydły totalnie). Tak większe już niekoniecznie. Trochę ostatnio w H&M młodemu kupiłam rzeczy. Generalnie to w CH królują sieciówki, więc i najbardziej dostępne.
W C&A mogę polecić body z bawełny organicznej. Fajny mięsisty materiał (nie na wakacje). Trzymał formę i był cieplutki. Jak ktoś zainteresowany to mogę wrzucić fotkę.
W lokalnych sklepikach to różni producenci i trzeba uważać na kilka kwestii. U nas największy problem to była rozmiarówka (np moje 2-miesięczne dziecko nie wchodziło w pajacyka w rozm 68; wiem, był duży - ale bez przesady). Albo ściągacze na rękawkach - był problem z piąstkami mojego "dużego" niemowlaczka. No i trzeba zwrócić uwagę na pasek/gumkę przy spodniach. Nieraz za wąskie w stosunku do rozmiaru (a moje dziecko małym grubaskiem jednak nie jest i robi fochy przy jedzeniu).
 
reklama
Nadrabiam i ja...
@noriczka jak cena cie nie odstraszy to polecam pieluszki/kocyki z firmy aden anais
(bywaja w tkmaxx) jakosciowo sa fantastyczne I mieciutkie.
Muslinowe I bambusowe pieluszki to jest taka grubsza I gesciej tkana tetra tylko że z dwoch roznych materialow ale mozna trafic na naprawde szorstkie I nieprzyjemne.
Dzięki @aniay ! Byłam w weekend w TKmaxxie, ale nie było, albo nie znalazłam bo na dziale niemowlęcym był straszny bałagan. Zastanawiam się nad tą firmą, którą podałaś albo La Millou. Większość wyprawki mam po synkach, więc mogę troszkę "poszaleć" z drobiazgami;)

Dziewczyny, jakich pampersow chcecie używać ? Duzo osób mi chwali dada z biedronki i sie zastanawiam. Kupiłam jedna paczkę 3-5 kg newborn. Czekam na Wasze opinie;)
Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Przy chłopakach na początku używałam białych Pampersów, potem zielonych. Pomarańczowe zupełnie mi nie pasowały. Przy starszym próbowałam też huggisów (juz ich chyba nie ma) jak był malutki i dostał strasznych odparzeń, więc wróciłam do pampersów i tak już zostało. Teraz kupiłam jedną dużą paczkę 1 białych pampersów, pewnie dokupię jeszcze rozmiar 2, a resztę o ile się sprawdzą dla Małej.
Noriczka ja wlasnie kupilam 4 muslinowe pieluszki super w dotyku;) wlasnie w tkmaxx za 75zl a wymiar 100x100 wiec patrzac na to jakie ceny widzialam to super cena;)

Ja mam rozek z minky ale potrzebuje jeden sztywniejszy bo corka bedzie chciala potrzymac braciszka;)

Marcje no ja wlasnie niewiem jakie chce;) uzywalam z Rosmanna Babydream i bylam zadowolona, slyszalam ze fajne sa z Lidla tez... zastanawialam sie czy jednej paczki z Pampersa nie kupic ceny na Gemini ciekawe sa

Weronika lal za taka kwote?
Super!!!
Wiesz co ja ostatnio bylam w lumpku i widzialam pajace nawet fajne mowie sobie ze wezme ale jak zapytalam o cene to szybko sie rozmyslilam 18zl za sztuke! To w H&M po mojej znizve za nowy dam z 21zl
A czy możesz sprawdzić jaka firma - pójdę jeszcze raz do tkmaxx, tylko innego, może uda mi się coś znaleźć:)

Dziewczyny robie wyprawke apteczna i moje pytanie majtki poporodowe wielorazowe? Dobrze pamietam?
Miałam wielorazowe siateczkowe i teraz też takie zamierzam chodź piękne nie są ;), prałam normalnie w pralce.

Przy gorączce też miałam zalecenia rozebrać dziecko, a jak nie pomoże to kąpiel w chłodnej wodzie. Jak gorączka się utrzymywała dłużej, szczególnie w nocy to podawałam na zmianę ibum, po 4 godzinach paracetamol, po 4 znowu ibum i tak do skutku. Czopków nie stosowałam bo trzeba je dobrać do wagi, ale niektórzy je chwalą bo nie trzeba dziecka wybudzać.

@olivka85 my dawaliśmy pod materacyk zwinięty ręcznik żeby główka była wyżej i najbardziej było to pomocne przy katarku.
A tak swoją drogą polecam aspirator do noska Katarek który podpina się do odkurzacza. Wiem, że brzmi to koszmarnie, bo sama na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale po wypróbowaniu siły ssania na sobie;) z całą pewnością mogę stwierdzić że krzywda się dziecku nie dzieje, a efekt odsysania wydzieliny jest znakomity. Z resztą do teraz kiedy małego męczy uporczywy katar korzystamy z tego cudu techniki:D
Też polecam Katarek do odkurzacza. Próbowałam Fride, ale Katarek był dużo skuteczniejszy i podobno bezpieczniejszy bo siła ssania zawsze taka sama (ustawiałam na minimalną), a przy Fridzie różnie bywa. Dodatkowo dziecko zaczynało płakać jak widziało mamę zbliżającą się do niego z dziwnym urządzeniem w ustach.
też nie wiedziałam, że w empiku takie rzeczy :) cóż, następna strona do regularnego sprawdzania :) a wczoraj weszłam na zare, nie wiedziałam, że takie fajne rzeczy dla maluszków mają :O póki co dla mnie najbardziej czytelna strona z tych wszystkich z niemowlęcymi rzeczami. patrząc na nie potrafiłam sobie wyobrazić jak ubiorę młodego, bo powiem szczerze do tej pory łączenie bodziaków ze spodenkami i śpioszkami to jakaś czarna magia :O

mam pytanie do doświadczonych mam, czy waciki płatki i waciki patyczki używacie typowo dla niemowląt czy mogą być zwykłe?
i przepraszam jeśli pytanie już było, ale jakie podkłady do przewijania polecacie? normalnie zapisuję sobie każdą Waszą dobrą radę a tu akurat nie mam notatki :)
Ja z kolei miałam patyczki dla dzieci (z ogranicznikiem), a płatki zwykłe, czasem używałam tych dużych kwadratowych, ale były właśnie za duże na początku. Podkłady do przewijania kupowałam zwykłe jednorazowe (takie na łóżko) w aptece, rozmiar chyba 30x60 i najlepiej mi się na nich przewijało, bo przyjemny dla gołej skóry, używałam jako wielorazowe, a jak się pobrudził to lądował w koszu. Jak gdzieś wychodziliśmy to zawsze miałam taki w torbie z innymi niezbędnikami.
 
Praktyki u mnie brak, ale doczytałam w wypowiedziach mam o kitach i hitach wyprawkowych, ze polecają więcej kocykow niż te 2 zalecane w minimum wyprawkowym.
Nie wiem jak sie sprawdzi w praktyce, ale mi bardzo pasuje ten
Link do: Motherhood, Classics, Kocyk dwustronny welurowy z ociepliną, szary, 90x100 cm
Jest cieplutki, dosyć spory i bardzo lekki. no i szyty w Polsce. Wcżesniej kupiłam taki śliczny, który wyglada jak zrobiony na drutach, ale ten mi sie lepiej widzi dla malucha.
Nie wiedziałam, ze smyk i Empik były w jednej grupie kapitałowej. Fajnie znać takie ciekawostki.
Też go ostatnio oglądałam. I pewnie młodej kupię. Ten mój dla starszaka był mniejszy i jako rożek był dosyć szybko za mały (74x74).

Podkłady do przewijania można kupić babydream lub dada za kilkanaście zł. Pakowane po 10 sztuk. Ostatnio pakuję je do torby jak idziemy do CH bo są w większym formacie niż ten co mam razem z torbą. I też do lekarza biorę. W przychodniach jest zazwyczaj mały listek papierowy i dziecko ląduje bezpośrednio na stoliku.
 
@noriczka te kocyki sa zupełnie inne niz lamilou sa Zrobione z muslinu wiec znajdziesz je razem z pieluszkami tetrowymi.
Ja kupiłam tzw swadles sa wystarczajaco duze I przewiewne.
Ja jako podklady do prEwijania bede kladla pieluszki tetrowe na przewijak. Zastanawiam sie tylko czy na materac nievkupic podkladow na wszelki wypadek ale to wtedy jakieś najtansze wezme.
 
@MiMeMi my tez wszedzie ze soba zabieralismy podklady do przewijania, czy to do lekarza czy do znajomych. Nie mialam stresow ze albo cos ubrudzimy albo nasze dziecie zarazi sie czyms z lekarskiej kozetki;)
 
Nie pamiętam czy na tym wątku, czy na głównym dyskutowałyśmy o okresie, w jakim można użytkować fotelik. Ja mam cabrio fix, wyprodukowany w 16 tygodniu 2010 roku. Napisałam do serwisu maxi cosi i dostałam taką odpowiedź (jakby ktoś jeszcze był zainteresowany;)):

"Fotelik, który Pani posiada obowiązywał okres przydatności około 5 lat.

Odradzamy eksploatację fotelików samochodowych przez okres dłuższy niż 5 lat od daty zakupu. Właściwości produktu mogą niepostrzeżenie ulec pogorszeniu wskutek starzenia się plastiku (m.in. pod wpływem działania promieni słonecznych), co może być niewidoczne.

Do maila załączam instrukcję obsługi do fotelika, który Pani posiada, informacja ta również tam jest zawarta (str.106).

W najnowszych fotelikach zmieniająca się technologia produkcji oraz użycie najnowszych materiałów w procesie produkcji fotelików pozwoliło na wydłużenie tego okresu do 10 lat."

W sumie dalej nie wiem co robić bo bezpieczeństwo najważniejsze, ale mam ten fotelik od początku i nic mu nie dolega, no chyba, że pojawiły się "niewidoczne zmiany" :baffled:
 
@malwi86 z tym kąpaniem to racja że takiego maluszka nie trzeba codziennie a wręcz nie powinno, bo przez to niszczy się taki płaszcz ochronny skóry, a naskórek odbudowuje się chyba 4 tyg (tak nam powiedziała dermatolog, bo nasz syn dostał takich suchych szorstkich plam na skórze. Wtedy właśnie lekarka zaleciła nam rzadsze kąpiele,nawet raz w tygodniu i najlepiej w samej wodzie). Na początku kąpaliśmy codziennie, bo to był taki nasz rytuał przed snem tj. kąpiel, karmienie, spanie. A z biegiem czasu raz na dwa, trzy dni. Wiadomo, że w lecie jak dziecko się poci to trzeba codziennie, ale kiedy upałów już nie ma to wystarczyło umyć newralgiczne miejsca i było ok.

też będę kąpać rzadziej właśnie z tego powodu, choć jak pierwszy raz usłyszałam, że tak się robi byłam zdziwiona, ale skoro nie ma potrzeby a nawet ma to małemu bardziej służyć jestem za

@MiMeMi moja wiedza o producentach ubranek jest zerowa, ale dlatego lubię korzystać z uwag doświadczonych koleżanek :) jeśli coś mi się podoba a ktoś mówi, że nie warto, to chociaż tyle, że kupię pojedyncze rzeczy na próbę zamiast tracić większe sumy na dużą ilość albo większe rzeczy

@BasiaBM Pinokio rzeczywiście fajny design mają
 
@noriczka z tym fotelikiem ja bym uzależniła zakup od tego czy dużo i daleko jeździcie, jeśli mało zostałabym przy tym co masz, tym bardziej, że macie od nowości, używanego z nieznanego źródła bym nie wzięła. Znowu jeśli dużo podróżujecie to lepiej chyba zainwestować w nowy
 
reklama
@noriczka te kocyki sa zupełnie inne niz lamilou sa Zrobione z muslinu wiec znajdziesz je razem z pieluszkami tetrowymi.
Ja kupiłam tzw swadles sa wystarczajaco duze I przewiewne.
Ja jako podklady do prEwijania bede kladla pieluszki tetrowe na przewijak. Zastanawiam sie tylko czy na materac nievkupic podkladow na wszelki wypadek ale to wtedy jakieś najtansze wezme.
Kurczę, czarna magia dla mnie z tymi pieluchami/otulaczami... Mam nadzieję, że przy następnej wizycie w tkmaxx uda mi się je "wymacać". A jak nie to może zamówię jeden bambusowy i jeden muślinowy ;)
Przypomniało mi się, że też używałam takiego podkładu jednorazowego na materac, a pod prześcieradło, ale chyba później, jak byłam na etapie odpieluchowania. Takiemu maluszkowi kładłam tylko w okolicy główki pieluszkę flanelową, żeby było delikatnie dla buzi i w razie ulania wymieniałam pieluchę, a prześcieradło pozostawało czyste.
 
Do góry