reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Pranie pościeli - to ja prałam i tak będzie trzeba jak dzieć przesika to wtedy nie wywietrzysz.

Filtry większośc filtrow jest mineralnych dla dzieci czasem są mieszane. Mineralne są bezpieczniejsze dla skóry.
Panie w aptece za duzo o filtrach Wam nie powiedzą, wierzcie mi znam farmaceutów - poda Wam kilka i za duzo nie powie co najwyżej, że wszystkie sa dobre. Tego ich na studiach nie uczą, chyba, że są co się dokształcają na szkoleniach.
Dziś widziałam filtr babydream w rossmanie 50+ za 19,99, ale nie miałam czasu przyjrzeć mu się zbyt dobrze, bo byłam z synem.
A wierzcie mi kremy za 70 zł potrafią uczulać. Ja przy moim starszym używałam i musteli i svr, biodermy i ziajki i wszystkie go uczulają. Chyba svr najmniej i mustela. Córkę mojej koleżanki uczulają strasznie kosmetyki la roche posay - wszystkie łącznie z filtrami - jedyne co nie uczula to kolastyna o dziwo - tez mają dla dzieci tylko nie wiem czy od urodzenia.

Będąc dziś w rossmanie kupiłam podkłady do przewijania babydream i wkładki laktacyjne. Podkłady teraz są fajnie spakowane i zajmują mniej miejsca wiec takie leipiej wziąć do szpitala. Wkładki laktacyjne używałam z synem i pamiętam, że były najlepsze, bo tanie a nie mechaciły się tak jak np. bella. Dodatkowo zakupiłam w mini produkcie do mycia ciała żel babydream dla sprawdzenia.
Podkłady są teraz w promocji po 9,99
 
reklama
Ja wypełnienie i poszewki zostawiam na później :) obecnie kontynuuję lenistwo, przełożyłam zajęcia ze szkoły rodzenia z dziś na 11 kwietnia, miał być temat laktacji więc ważna sprawa ale nie mogłam się zmotywować aby wyjść na dwór bo dziś co chwilę pada :/ doszła do mnie poduszka-motylek i metkowiec :) czekam jeszcze na jedną paczkę z allegro i będę mieć wszystko juuupi :D
 

Załączniki

  • 1459342108604.jpg
    1459342108604.jpg
    45,7 KB · Wyświetleń: 107
Malutka, ja kupilam wypelnienil poscieli w Lidlu kiedys jak byla promocja. Na lozeczko o wymiarach 120x60 posciel mam 135x100. Na opakowaniu jest napisane 100% poliestru.

Kupialam troche niemyslac, bo prawda jest taka ze teraz na pewno nie bede tego uzywac tylko bedzie lezala w szafie czekajac na swoj czas, w zwiazku z tym nie piore.
 
Pościel prać będę jak się uda to przed narodzinami jak nie to już po :)
nie śpieszy się aż tak bardzo, bo i tak z początku będzie sapała pod kocykiem.


W weekend jak dobrze pójdzie jedziemy po szafę :) niby jest to 10rat x 0% ale jeszcze jak będziemy umowę podpisywać to zwrócić musimy uwagę czy nie ma jakiś małych druczków.
jest też promocja na komody także z pustymi rękami z pewnością nie wrócimy :D

Moja wyprawka stanęła w miejscu, jakoś nie mogę się zabrać za brakujące rzeczy :(
a tu czasu z każdym dniem coraz mniej, muszę się wreszcie zmobilizować.
Nawet moja mama co tak odwlekać mi kazała wszystko dziś mi mówi że może wreszcie zamówiłabym szlafrok i koszule, a nie będę tak czekać na ostatnią chwilę - muszę się spiąć. :D
 
Ja z wyprawką też jestem w lesie, szczególnie tą kosmetyczną. Wiem tylko jakie kupię pieluszki i chusteczki oraz płyn do kąpieli, reszta to czarna magia...

Cały czas mam dylemat między kremem pod pieluszkę i czy smarować przy każdej zmianie, za tydzień mam zajęcia o tym w SR, może coś się rozjaśni. A Wy Dziewczyny już coś wybrałyście?

I pozostały mi jeszcze do kupienia rzeczy ubraniowe do szpitala dla mnie i dziecka, ale i tak stresik jest, że nie zdążę ;)
 
to ja tak w lesie byłam a dla siebie i młodego do szpitala mam już wszystko tzn. czekam na kuriera z walizką i z gemini bo gapa sporo rzeczy nie zamowila za pierwszym razem :-D. Koszule mam dwie z pierwszej ciąży a teraz domówiłam jeszcze dwie bo jednak tydzień w szpitalu mnie czeka a w połogu człowiek poci się jak swinia niestety. Pojemniki do których przeleje swoje kosmetyki też mam. Uff jeszcze tylko kilka rzeczy i mogę rodzić
 
Właśnie mi też odeszła ochota, chęci i ciężko mi się zdecydować :/ chyba ten remont mnie przytłacza,
bo gdyby już było wszystko ogarnięte i miałabym gdzie co trzymać to jakoś inaczej by było..
Mam małą paczkę pieluch i dwa komplety chusteczek jedne z pampersa drugie z dady i tyle.
 
reklama
Dlatego się cieszę, że wcześniej tą wyprawkę zrobiłam. Bo teraz tak samo nic mi się nie chce, i wkurzam się nawet jak mam jechać po jakieś pierdoły. Jedyne co to jeszcze jakieś obrazki wypadałoby powiesić, ale to mogę i później zrobić.
 
Do góry