reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Właśnie patrze na fan page superpharm że we wtorek i środę pieluchy premium baby pampers beda po 36.99, bo Oil 125 ml po 29.99, wkładki laktacyjne po 3.99 marki life, kid vitum po 11.99 canpol, lovi i nuk chyba -50%, nivea baby 1+1 no i inne promocje, tyle zapamiętałam.
 
Widzę, że w super-pharm jest też promocja na nawilżacz ultradźwiękowy i mam pytanie czy jesteście w stanie coś dobrego polecić czy brać ten z promocji no i czy któraś może przetestowała czy na te ultradźwięki jakoś dziwnie reagują zwierzęta domowe?
 
Itucha ja nie mam, szukamy jakieś opcji dla posiadających zwierzaki. Mamy gryzonia i właśnie wyczytałam ze te ultradźwiękowe nie sa wskazane. Pytanie jaki to ma zasięg.
 
Cześć Dziewczyny... My wczoraj zaliczyliśmy pierwsze zajęcia w szkole rodzenia organizowane przez NCT. Tak dla porównania zamieszczam listę rzeczy, które należy zabrać do angielskiego szpitala:
DLA SIEBIE:
- Książkę prowadzenia ciąży oraz Plan Porodu,
- Kosmetyczkę z przyborami toaletowymi,
- Pomadkę do ust (podobno wargi są ciągle suche),
- Ciemny ręcznik,
- Podpaski,
- Bieliznę na zmianę (położna sugerowała żeby zabrać takie majtki, które w razie czego będzie można bez żalu wyrzucić),
- Wygodne ubranie (jeżeli jest zaplanowany poród w wodzie można zabrać górę od bikini plus poduszkę, którą będzie można używać w wannie)
- Biustonosz do karmienia i wkładki laktacyjne,
- Leki (jeśli coś bierzemy),
- Aparat (można zabrać kamerę, ale pod warunkiem, że matka dziecka wyraża zgodę na użycie jej),
- Ulubioną muzykę,
- Olejki do masażu,
- Przekąski i napoje,
- Cukierki owocowe.
Te kobiety, które planują naturalny poród mogą zabrać ze sobą Tens Machine http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_c_0_7?url=search-alias=baby&field-keywords=tens+machine&sprefix=tens+ma,aps,135
DLA DZIECKA:
- Ubranka i pieluszki,
- Płatki kosmetyczne,
- Ręcznik,
- Kocyk (na wyjście ze szpitala)
- Fotelik dziecięcy.

Dostałam też ulotkę dotyczącą masażu pochwy. Najlepiej zacząć 6 tygodni przed planowanym porodem. Podobno mąż może pomóc ;) Poza tym bardzo fajne i prezjrzyste rady. Położna zapewniała, że to kobieta ostatecznie podejmuje decyzje np. o podaniu znieczulenia (jeśli jest czas) lub o cesarskim cięciu. Ciekawa jestem jak to będzie wyglądało w praktyce...
 
Ostatnia edycja:
Co do laktacji to poleca się piwko bogate w jęczmień do szpitala zabrać. Trochę kontrowersyjne, ale działa (można poszukać o niskiej zawartości alkoholu 1-1,5 %). Karmiąc nie piłam żadnych herbatek, ale codziennie kawkę zbożową z mlekiem. Lubię, więc byłam chętna.

Nam wczoraj położna mówiła, że są takie saszetki ze słodem jęczmiennym. Można kupić, jeśli piwo na poporodówce dla kogoś może być kontrowersyjne. :D Femal tiker to się nazywa...
 
reklama
Do góry