reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z Tantum Rosa, gdy wszystkie inne płyny do higieny intymnej powodują u mnie infekcje, mogę bez przeszkód korzystać ?
 
Ja nie ma zasypki i nie kupuje.
Co do herbatek laktacyjnych to w nie nie wierze. Ponoc trzeba jej hektolitry pic zeby rzeczywiscie miala skutek. Mowia zeby pic duzo wody.
Ja stosuje laktacyd taki pomaranczowy.
Tantum Rose zakupiam bo polozne radzily.
 
Pytałam położną co na ranę poporodową, czy wodę różaną kupować i stwierdziła, że tylko Octanisept, nic więcej.. pewnie myć się będę płynem do higieny troszkę, a potem psikatko i tyle;

Co do laktacji to poleca się piwko bogate w jęczmień do szpitala zabrać. Trochę kontrowersyjne, ale działa (można poszukać o niskiej zawartości alkoholu 1-1,5 %). Karmiąc nie piłam żadnych herbatek, ale codziennie kawkę zbożową z mlekiem. Lubię, więc byłam chętna.
 
Ooooo tyle karmi co podczas karmienia to ja nigdy nie wypilam. Maz mi tylko zwozil coraz to inne smaki :D zapomnialam o tym. Tonacy brzytwy sie chwyta, wiec ja wszystko pilam i testowalam :p
 
Ja zamierzam kupić herbatki do laktacji, ale jeszcze nie zastanawiałam się nad firmą.

Nam na SR też położna poradziła zakup Tantum Rosa :)

A co do płynu do higieny intymnej to w zasadzie ja za każdym razem jak mi się skończy kupuję inny, bo przeważnie i tak wychodzą mi bakterie w moczu, ale nie zakładam że to od płynu. Teraz kupiłam w rossmanie (w promocji z kartą Rossne) Perfecta - bez parabenów, zawiera kwas mlekowy i właśnie wywar z kory dębu o którym tu wspominałyście :)
 
Dziewczyny, a jakie ubranko kupujecie dla dziecka na wyjście ze szpitala i na pierwsze spacery? W co się ubiera wiosną takie dzieciątko, jak się z domu wychodzi? Bo dla mnie to czarna magia:p
 
reklama
Do góry