reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Dziewczyny czy któraś z was planuje zamiast balsamów/ oliwek korzystać z oleju kokosowego/ migdałowego? Tak czytam, czytam... To jest jakis ogień, tyle tego wszystkiego, a w modzie jednak minimalizm... :/
 
Ja myślałam, ale mój mąż trochę się zaśmiał mówiąc, że on na oleju chce tylko smażyć.Ale moja znajoma używa kokosowego i sobie chwali bardzo.
Na krótkich zajęciach w szpitalu mówili, że najlepiej nie smarować dziecka, chyba że ma alergie lub AZS albo zaobserwujemy nagłe przesuszenie się skóry maluszka.
 
Ja tez słyszałam o tym minimum na szkole rodzenia. I troche jestem zbita z tropu, bo przecież kiedyś po każdej kąpieli sie oliwkowało, myło sie w mydle, czy innych cudach do kąpieli... I tak moja polozna mówi, ze na start wystarczy mi woda i gaziki... Ona przyniesie próbki kosmetyków, których mam zacząć używać gdy pojawia sie problemy z skóra dziecka... Ale, że tak nic? No to olej przynajmniej kupie, postawie w kuchni i w razie W bede przemycać. A czytałam, ze jest dobry i do masażu i nawet do kąpieli dziecka... I do ciemieniuchy...
 
U mnie na SR położna powiedziała, żeby najlepiej używać tylko płynów do kąpieli a już żadnych innych oliwek. Nam na "lekcji o kąpaniu" wlała do wanienki Emolium i powiedziała, że to w sam raz wystarczy.

Sama nie wiem jak z tymi oliwkami, moja kuzynka dwa lata temu rodziła i normalnie po każdym kąpaniu oliwkowała córcie mimo, że ta nie miała żadnych naskórnych dolegliwości.
 
Wanienka ze stelażem dziś dotarły i przewijaczek. Podesłałam mężowi linka do tej niani z walking-talking, co tu polecacie. Wybiera się właśnie na strych zobaczyć czy nasza 19 lenia niania działa!!!!!!! bOSIE, jako graciarz przechował ją przede mną prawie 20 lat! jak zadziała, to się zdziwię:elvis:

Co do oliwkowania- sama siebie oliwkuję po kąpieli, więc dziecko też będę oliwkować, jak poprzednie dzieci i tyle. Nie wiem jeszcze czym, ale nie olejem do żarcia :-) jak już ktoś chce cuda i nie argan to jest luksusowy abisyński olejek :-) a może zwykły bambino? hm?
 
Dziewczyny a jak z ciemieniucha?
Moj Maly nie mial, a i tak polozna kazala mo robic oliwka.
Czy to prawda, ze teraz zalecaja nic nie stosowac? Siusiak tez nie tykac?
Siusiaczka tez naciagalismy i ma ladnego,
a wiem co za koszmar przyzywaja chlopcy jak im sie sklei i pozniej zabieg :(
 
reklama
Evelina, no siusiaka ponoć nie tykać. Ale ja wiem, jak mój brat miał problemy i mama robiła wszystko żeby mu ulżyć.
Z ciemieniuchą nie wiem :(
 
Do góry