reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Jasmina cenne uwagi. Ja wczoraj wrzucalam do koszyka w gemini bo tez czułam ze jestem niezle po plecach... Ale tak naprawdę nie wiem co i dlaczego wybrać. Muszę przysiąść, popodgladac wasze listy i zamówić.
 
reklama
Chyba później poszperam po sklepach bo takie kombinezony w okresie zimowym są bardzo drogie. Tez koleżanka ma mi oddać taki z Lidla.co w tym roku był granatowy w Śnieżki nie wiem czy kojarzysz :)

No ja za kombinezon dwuczęściowy spodenki i kurtke zapłaciłam 40 a był za 80. Także już coś.
A no właśnie w okresie zimowym drogie są :/ a szkoda aż tak przepłacać.

hmm. niestety nie kojarzę, ale wujek google mi chyba go pokazał :D - jak nie musisz kupować to pewnie :) ja liczę, że znajoma jeszcze coś mi podaruje.

Online Zary dramat :/ ostatnio byłam też w sklepie ale tak szybko jak weszłam to i wyszłam - porażka. Praktycznie nic nie było.
 
Koleżankom, które zakładają , że nie będą używać chusteczek nasączanych w domu radzę sobie wyobrazić przemywanie dupci 10 x dziennie, w tym w nocy, przy czym dokładanie sobie roboty z przynoszeniem świeżej wody, wylewaniem brudnej? ... No ja tego nie widzę.. Ale wiem, że są zapalczywe mamy eko i godzą się na wszelką niewygodę. Wyobrażam sobie, że mi osobiście by się nie chciało.
No i jeszcze widziałam pokrowce na przewijak. Wyobraźmy sobie, że przynajmniej raz dziennie gdzieś tam kupucha bokiem wyjdzie albo coś i już jest do prania, a przecież przewijak ma tworzywo zmywalne, żeby nic nie trzeba było prać. Można sobie kupić płyn do dezynfekcji powierzchni, na bazie alkoholu, którego przemywać już wodą nie musimy, a który nie tylko zmywa ale i zabija bakterie w 60 s. Albo zwyczajnie przetrzeć chusteczką jak nie jest jakoś bardzo źle. Tyle teraz ułatwień dla matek, że tylko korzystać.
 
Chusteczek nawilżonych to ja mam już kupiony niezły zapas ale tego podobno nigdy za wiele :D dziś wyjęłam też wszystkie ciuszki dla maluszka bo więcej zakupów odzieżowych nie planuję ufff oto moja kolekcja 56-74 :)
 

Załączniki

  • 1455374323239.jpg
    1455374323239.jpg
    59,7 KB · Wyświetleń: 71
  • 1455374340212.jpg
    1455374340212.jpg
    69,5 KB · Wyświetleń: 75
  • 1455374356052.jpg
    1455374356052.jpg
    76,8 KB · Wyświetleń: 69
  • 1455374374314.jpg
    1455374374314.jpg
    73,5 KB · Wyświetleń: 71
Co do pokrowcow na przewijak to sie z Toba zgadzam Maui :) nie wiem ile trzeba by ich miec albo jak czesto prac zeby wystarczylo :D przy corce kladalam tetre albo flanele zeby dziecku nie bylo zimno w plecy i tyle.
Ale z tymi wacikami to nie do konca tak... Bo ja eko nie jestem, ale na poczatku chusteczki uczulaly i musialam gotowac wode i przemywwc wacikami... Srednio to wygodne bylo i jak uczulenie minelo to wrocilam do chusteczek :D
 
reklama
nie wyobrażam sobie życia bez chusteczek nawilżanych a na przewijal długo kładłam podkłady higieniczne
 
Do góry