reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka lipcówek

Ja pewnie na początek pójdę raczej w mniejsza ilość, bo nigdy nie wiadomo do końca czy nie kupimy za dużo rzeczy, w które maluchy się nie zmieszczą albo takich, w których będą pływać. „Poznamy się” i zamówimy wtedy więcej :) Z córcia kupowaliśmy 62 i przydały się ale nie prędko - i tak musieliśmy kupować 56. Ze mną natomiast mama się zdziwiła jak nie mieściłam się w żadne ciuchy (ważyłam 4,5kg i byłam dość długa) [emoji2]
Ja ważyłam 3.800 ale miałam 60cm [emoji23] I w 56 ni huhu
 
reklama
Moja urodziła się 2960 g i 54 cm ale była drobna i na początku w rozmiarze 56 pływała. Musieliśmy dokupić trochę ubranek 50. Rozmiar 62 dużo później nam się przydał.
 
Dziewczyny a co myślicie o takich otulaczach zamiast rożka?
Screenshot_20190113-094048.jpeg
 
Niektóre dzieci lubią,syn mojej znajomej w tym spał i miała problem jak wyrósł, bo nie chciał spac inaczej, a nie mogła znaleźć nigdzie większego [emoji6] mi osobiście się to niezbyt podoba, wolę sama owinąć dzieciaczka jeśli będzie tego potrzebował, a potem wykorzystać ten otulacz inaczej, to ma tylko jedno zastosowanie i jeden rozmiar, więc nie można regulować na bieżąco do potrzeb i rozmiaru dziecka
 
Dziewczyny, dzisiaj przeszłam samą siebie. Z nudów przeglądałam cały dzień internety w poszukiwaniu wyprawki dla maluszka od A do Z. Na razie w miarę najpotrzebniejsze rzeczy, później w razie potrzeby się dokupi. Nie wdawałam się w szczegóły jakie rodzaje ubranek, jaki konkretnie model laktatora (czytałam, że nawet przy karmieniu piersią warto mieć), tylko wizualnie stworzyłam folder WYPRAWKOWY. I oto co powstało. Jestem wzrokowcem, dlatego ta forma bardzo mi odpowiada, a wam? ;) Czy coś ważnego pominęłam?

Jeszcze muszę dodać, że na razie muszę się powstrzymać od zakupów, bo moja mama wpadła w szał zakupowy i już całkiem sporo tego uzbierała. Ponadto bratowa obiecała oddać najmniejsze rzeczy swojego synka, więc też nie wiem ile tego będzie.

1.NIEZBDNE.png

2.PIELGNACJA.png
 
To z tego pierwszego obrazka wywalilabym;) kosz na śmieci i komodę z przewijakiem-przewijak na łóżeczko swietnie się sprawdza
 
Z drugiego usunelabyn butelkę, smoczki,patyczki do uszu i szczoteczkę do włosów.
Termometr do wody też do kosza
 
reklama
Ok, to się wytłumaczę ;) Butelka jest z tego samego powodu, z jakiego umieściłam laktator, czyli na wszelki wypadek, gdybym się z bobasem nie zgrała piersią. Nie wiem czy będę używać smoczka, ale chyba chciałabym mieć jeden w zanadrzu, tak dla mojego spokoju. Patyczki i szczotkę wywalam :)
A i kosz! Kosz musi być taki nieśmierdzący, bo mamy małe mieszkanie i dzidzia będzie spała tam gdzie śpimy i przesiadujemy na codzień.
 
Do góry