reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla sierpniowych skarbeczkow :D

Hej, przeczytalam dzisiejsze posty i paruje od hormonow :-)

Ja mam tym razem inny case - do tej pory zawsze dostawalam mnostwo ubranek od rodziny i znajomych, cale tony. Sama tez oddalam. Wiec teraz 'rozkoszuje' sie mozliwoscia samodzielnego wybierania, bo wczesniej zdrowy rozsadek wygrywal i rzadko cos jeszcze dobieralam we wlasnym zakresie. Zwlaszcza z tych pierwszych, bo jak dziewczyny pisaly, te trudno zuzyc jak te wieksze.
Odnosnie plam - zaczynaja sie od momentu rozszerzania diety. Taka plaga niedopieralna jest marchewka sloiczkowa, nie ufam w jej ekologie :-) totalnie nie do sprania, chyba, ze od razu zapierane, ja do tego uzywalam specjalnego mydla. Ale wlasnie dzieki tym plamom szybko przeszlam na gotowanie swoich zupek i porcjowania (podgrzewac tu tez moze sie przydac)
 
reklama
Zuzagk ja nie kupuje w charity tylko np na fb ludzie wystawiaja ciuszki ;) albo u nas sa car boot sale .. w kazdym miescie sa chyba. I przebieram ..wybieram to co ladne zadbane itd ;) wiec mozna ;) no i wiadomo nie wybiram ciuszkow zaniedbanych bo i takie ludzie sprzedaja.. ale sa tez tacy co wszystko maja pieknie poprane poprasowane poskladane w kostke i mega zadbane.

Natka to ja mialam taka sytuacje ze moja b.dobra kolezanka sprzedala mi ciuszki po swoim synku i to wcale nie za mala kase.. jak mi to m przywiozl (bylam w ciazy z emilkiem) to sie tak wkurzylam ze masakra... wszystko zszarzale porozciagane albo brudne... pogudbione np buciki itd.. odeslalam jej to i juz sie nie kolegujemy..
 
Bywam na car bootach, ale jeszcze nic tam nie znalazłam. Prwnie jakby coś fajnego się trafiło to bym wzięła :) moja mama swojej siostrze dla synka kupiła dosłownie wszystko na car boocie i wszyscy byli zadowoleni :)
 
Akuku - o wlasnie o to mi chodzilo... ja bym nikomu nie dała takich ciuchow... dobrze, ze za nie, nie zapłacilam :p
 
Natka ja w koncu tez nie zaplacilam i wyslalam na koszt kolezanki.. obrazona byla wielce bo wszystko w stanie idealnym niby... eh.
 
Ja mam swój ulubiony ciucholand w Poznaniu i nigdy nie widziałam tam totalnych Szmat. Oczywiście są ubrania lepszej i gorszej jakości, ale jeśli chodzi o dziecięce, to ostatnio miałam cały koszyk, które wyglądały jak nieużywane, najczęściej firmowe (to przypadek akurat, choć pewnie jakość się z tym wiąże). Zresztą wystarczy cofnąć się wstecz do moich postów gdzie ciuszki publikowałam. Nie biorę wyblakłych, porozciąganych lub zmechaconych. Kolory muszą być "żywe". Znajomym bym takich za darmo nie dała a co dopiero sprzedała.
 
Lunera no właśnie marchewka bratowa załatwiła mi super sweterek. Oba rękawy i z przodu okropne plamy. Wyrzuce go przy sortowaniu, bo jeszcze nie przejrzałam co z moich zbiorów się nadaje a co nie.
 
Ja mam swój ulubiony ciucholand w Poznaniu i nigdy nie widziałam tam totalnych Szmat. Oczywiście są ubrania lepszej i gorszej jakości, ale jeśli chodzi o dziecięce, to ostatnio miałam cały koszyk, które wyglądały jak nieużywane, najczęściej firmowe (to przypadek akurat, choć pewnie jakość się z tym wiąże). Zresztą wystarczy cofnąć się wstecz do moich postów gdzie ciuszki publikowałam. Nie biorę wyblakłych, porozciąganych lub zmechaconych. Kolory muszą być "żywe". Znajomym bym takich za darmo nie dała a co dopiero sprzedała.

Św. Marcin nad biedronka! :-D:-D:-D
 
reklama
Gdybym miała e pobliżu jakiś second hand na pewno bym się tam wybrała. Najwidoczniej nie byliście nigdy w charity shopie w którym jedynie śmierdzi :D

Ja do Waszej dyskusji dodam tylko swoje spostrzeżenie. Coś tu się nie zgadza Zuzagk skoro wcześniej pisałaś, że po swoim dziecku to ok bo przynajmniej wiesz kto nosił, a po obcym już fe. To tyle [emoji4]